Jump to content

Slatkiši i grickalice


El Karnisero

Recommended Posts

Inače, sećam se domskih obroka, kad me mrzelo iz Penezića da se vučem do Rifata - Čaša pavlake, kesica semenki i rum kasato za desert. A kad se natripujem da jedem "zdravije" - presna paprika i/ili šargarepa, sir ili neka slična mlečna prerađevina i crno vino. A onda ubrzo ogladnim, pa skoknem dole po pljeku/picu/lepinja-sendvič.

Мене мрзи да идем ноћу до Рифата, па да вучем у Пенезу, наша проџа ради само до десет. :(

Edited by Undertаker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Постао сам зависник.

 

Ја имам периоде кад се навучем па нон-стоп пијем.

 

@Kuruz - Batali to, bivši cimer dobio cirozu jetre sa 24 godine, a alkohol skoro da i ne pije. Naravno, barem dvolitra coce dnevno.

 

Знам и ја пар таквих случајева.Зло.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probala sam skoro sve i od Krasa, suvise mi je masno (a nedovoljno ukusno). Baksuz, znam :D

U Veru prodaju lesnik stangle (ima i sa susamom, pistacima itd, meni je lesnik najbolji). Samo kosta oko 110din za <100g. Moze i da se napravi kuci, nije tesko (brittle recipe na google).

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alve makar ima pregrst (doduse opet u Veru, ne vidjam onu dobru po drugim prodavnicama). Oko 600din/kg. Opusteno smazem 400g za dva dana :redface:

Bozu imas pravu 'domacu' kod Zlate (pominjali smo je vec), izmedju Slavije i Beogradjanke.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kao dete voleo one zajebancije iz siptarskih poslasticarnica, jabuka prelivena secerom, ceten alva i boza

 

Ali devedesetih su im ove uglavnom popalili lokale ili demolirali pa odavno nisam klopao te zanimacije .... jbg

Rumski vasar, ima svega tamo. Ti si bar blizu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...