Jump to content

Koji ste poslednji original CD nabavili?


White Man

Recommended Posts

Jesi li to na Sajmu od Rock Express-a kupio? Video sam baš te diskove. Malo je falilo da uzmem Keepers of Jericho, tim pre što nisam ni čuo taj drugi deo tributa. Uzeo sam Screaming for Vengeance za 500 dinara, samo sam se razočarao kad sam video da nema ni buklet, niti je disk oslikan. Uz to, nije mi jasno zašto je Rogošić na štand izneo samo jeftine diskove - verovao sam da će biti i skupljih iz Mordora, sa nekim pospustom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Наравно, тамо. Не износи скупље, зато што их на сајму нико не купује, претпостављам да је то искуство од претходних година.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Људи, обратите пажњу, званично најраритетнији Метал диск на планети:

 

http://cgi.ebay.com/SANCTUM-BELIEVERS-1991...id=p3911.c0.m14

 

Иначе, звучи савршено. Један од најбољих правих power метал албума.

Edited by White Man

Share this post


Link to post
Share on other sites

Људи, обратите пажњу, званично најраритетнији Метал диск на планети:

 

http://cgi.ebay.com/SANCTUM-BELIEVERS-1991...id=p3911.c0.m14

 

Иначе, звучи савршено. Један од најбољих правих power метал албума.

Uf, što zavidim, izgleda zanimljivo i ukusno. :rockdevil: Indie metal, mogu samo da zamislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Људи, обратите пажњу, званично најраритетнији Метал диск на планети:

 

http://cgi.ebay.com/SANCTUM-BELIEVERS-1991...id=p3911.c0.m14

 

Иначе, звучи савршено. Један од најбољих правих power метал албума.

 

Najraritetniji disk za koji sam ja čuo jeste digipack izdanje Satyriconove Nemesis Divine, za sada se pojavio u svega 20-ak navrata na internetu kao izdanje koje uopšte postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najraritetniji disk za koji sam ja čuo jeste digipack izdanje Satyriconove Nemesis Divine, za sada se pojavio u svega 20-ak navrata na internetu kao izdanje koje uopšte postoji.

Знаш како, Sanctum "Believers" мини ЦД je буквално свети грал за све озбиљне колекционаре и до сада сам видео само ТРИ копије овог албума на целом Интернету (укључујући и ову сада). Цена је увек веома висока али и заслужено: музика је фантастична, невероватно је редак и не постоји ЦД реиздање (само бутлег ЛП у 330 копија). Иначе, има још оваквих стварно одличних, али већини људи потпуно непознатих, бендова који су издали по један албум и заувек нестали без трага и који чекају да их открију неки "die hard" колекционари али то је већ друга прича, нећу сада да те смарам с тим.

 

 

Али ипак морам да поменем дискове за које мислим да су још ређи од горепоменутог а то су SQUADRON "Fatal Strike" и MESSIAH FORCE "The Last Day" (прво првцато ЦД издање из 1988. на Bold Reprive Records-u). Оба су издата у само 50 примерака пре 19 тј. 20 година!

 

 

А што се тиче тог Satyricona, као неко ко мрзи блек метал из дна душе, могу рећи само да мислим да су сви ти блекери дебело прецењени и да не вреде ни близу толико пара колико људи дају за те дискове. А мислим и да ти бендови намерно штампају мале тираже да би их "true" фанови одмах покуповали и касније препродавали по вишим ценама.

Edited by White Man

Share this post


Link to post
Share on other sites

А што се тиче тог Satyricona, као неко ко мрзи блек метал из дна душе, могу рећи само да мислим да су сви ти блекери дебело прецењени и да не вреде ни близу толико пара колико људи дају за те дискове. А мислим и да ти бендови намерно штампају мале тираже да би их "true" фанови одмах покуповали и касније препродавали по вишим ценама.

 

Ne kapiram baš rezon, da budem iskren :) Diskovi vrede onoliko koliko su ljudi spremni za njih da daju, to je tako sa svim u životu. Black metal bendovi su štampali male tiraže zato što:

 

1) Nisu imali novca da štampaju velike, odnosno nijedna veća izdavačka kuća se nije bavila black metalom početkom devedesetih;

2) I to malo što naštampaju su jedva rasprodavali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Негде сам прочитао превод интервјуа са певачем једног старог француског блек метал бенда (чији се дискови продају за брдо пара, заборавио сам им име) из прве половине деведесетих и он је рекао да су НАМЕРНО штампали мале тираже (свега пар стотина комада) да би се то што пре распродало и да би стекли "култни" статус тј. да би заувек остали у underground-у. Нешто слично као овај канадски епик бенд TALES OF MEDUSA.

 

Али добро, не слушам ту музику тако да не знам, ви што слушате то боље знате. Ја сам само рекао какав је мој субјективни утисак везан за блек метал али наравно да сам свестан да је сваки велики бенд (па и Satyricon) заслужено постао то што јесте.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...