Jump to content

Koji ste poslednji original CD nabavili?


White Man

Recommended Posts

Сад читам шта Талви пише. Све је то ок али како би слушао музику да си живео пре 10-15 год?? Једино вокмен/дискмен и вртиш једну ствар цео дан.

 

nema meni albuma dok ga nema na polici.

 

Е ово и ја кажем!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujem diskove i imam ih prilično, ali nemam ništa protiv mp3-a. Bukvalno sve što slušam imam na mp3-u. Neću valjda da secam diskove sa sobom kad skitam ovamo-onamo.

I ako nešto mrzim to je kad album izađe samo na ploči, kao recimo What Once Was... Liber II od Blut Aus Nord. Dok se ne pojavi na disku ili makar kao digital download, to je kao da album nije ni izašo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da zamislim kako je bilo kad si hteo neku odredjenu pesmu da cujes, kopaj trazi kasetu pa drzi dugme dok je ne nadjes..

 

to je opet razlog zašto Grob to voli, on je čovek koji sedne i sluša ceo album, ja sam manijak, pre neki dan sam obrnuo Sesame od Touche Amore-a jedno 50 puta zaredom :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кад смо код тих касета,најјаче ми је било оно премотавање касета преко фломастера и оловака :haha:. Једно време сам из досаде мерио за колико најбрже могу да премотам тако касету од 90 мин.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако мислиш на метал,бадава ћеш да идеш.

Sreća pa ne mislim na metal. :bigblue:

 

U sustini ne znam ni sto vodimo ovu diskusiju ali 'ajde, oba medijuma imaju prednosti i mana, pitanje je ko sta voli.

Ovde bi mogla da se stavi tačka što se mene tiče. Ali ako vam se još diskutuje, može da se sredi tema "mp3 vs. originali". :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kolko ti je trebalo :D

 

Ух,заборавих то. Око 2,5 минута ваљда. И то кад је завртим на оловци под оном центрифугалном силом.Једном ми се тако скинула с оловке и одлетела пар метара даље и запичила у зид. Наравно,све је шљакало добро после тога хаха.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U potpunosti se slažem sa Saletom, kada bi mi neko ponudio jedan original mesečno ili 100 gigabajta muzike uvek bi se odlučio za original, ne kupujem ja mnogo original diskova(odprilike 2-3 mesečno) i naravno da skidam sa net-a, ali to je samo virtualno posedovanje i ne smatram da neki album imam ako je samo folder u pitanju, čak je i rezanac mnogo bolji, pogotovo ako imaš muzički stub ne može se porediti sa kompom nikada. Kad se setim kako je bilo lepo imati muzičke štandove(SKC)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujem diskove s vremena na vreme.Voleo bi da ih kupujem cesce ali nemogu.

 

Poslednje sto sam kupio je Ophidian Coil-Denail Will Becoming i Voices from the Styx(neka madjarska kompilacija)..

 

Inace me jako puno nervira kada kupim original a nema booklet sa textovima ako se radi o extremnom metalu a desi se i to ponekad ako zaboravis da pitas jbg.

 

Kad se vec prica o kasetama i originalima jel moze neko da mi kaze da li je ova kaseta uopste original?Imam booklet ali mi ova kaseta deluje kao neki pirat ili su mozda snimili na takvoj kaseti iz nekog finansijskog razloga ili tako nesto.Stariji verovatno znaju.

 

psychoapradox.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace me jako puno nervira kada kupim original a nema booklet sa textovima ako se radi o extremnom metalu a desi se i to ponekad ako zaboravis da pitas jbg

 

 

Takodje, nuclear blast je to radio sa digipack reizdanjima, sećam se kako sam popizdeo kada sam uzeo par Hypocrisy i Benedictiona, a u njima nema ni bukleta ni tekstova, samo par sličica i to je to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...