Jump to content

Sta najviše volite da pijete?


Melodicus Deathus...

Recommended Posts

Joj,prosle god neki lik me je ubio u pojam sa zajecarskim pivom,cak i nekog norvezanina koji je doso kod njega u goste u BG.Taj lik je tolki patrijota da donosi flajke zrenjaninskog u torbama kad god ide tamo.I samo sere o jebenom zrenjaninskom pivu.Bah....

 

 

nije los ovaj jelen,red je da se promeni posle Lava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zajecarsko pivo sam dvaput pio i nikad vise... Ono je po meni gore i od MB-a.

 

Skopsko pivo je nekad bilo dobro. Nisam ga pio sto godina, ne znam ni da li jos postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih sad ako cemo o tome koje je najbolje pivo, onda to mora biti ono koje se dobija iz najcistije reke u Srbiji- Rzav (najveci index cistoce ima).

 

Dakle govorim o Valjevskom odnosno Valjevackom kako kaze tamosnji narod.

38626.jpg

Edited by Schneider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za curice, kazesh? 180 pivara u Belgiji. Prosechno pivo je sa 6-7% alkohola. Nadrkan ukus. Ako se neko trudi da pivo valja, to je Belgijanac. Bio sam tamo u februaru i hteo da umrem kad je doshlo vreme da se vracam kuci. Za mesec i po ponovo idem i necu se trezniti :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Знају и Баварци да пију јака пива, а знају и када (Starkbierfest), али пиво је много више од процента алкохола. С једне стране имаш фини кафић, фенси белгијску флашицу од 0.33l, чоколаду и француске шансоне, а са друге огроман шатор, криглу од литар, кобасице и дувачки оркестар. Поштујем ја и Чехе, Немце, Ирце, па и Белгијанце и сав остали свет који прави добра пива, али постоји други, пивски универзум, где испијање пива има сасвим другу димензију - Freistaat Bayern!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i napisah "nadrkan ukus". :D

 

Nisam nigde probao bolja piva nego u Belgiji. A zaista, gde god da sam putovao, obavezna stavka je bila isprobavanje domaceg piva :)

Ni u Nemachkoj nisam pio bolja + shto se i u Francuskoj trudim da trazim uvozna od kojekuda, poshto su francuska piva bljak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leffe svetlo ima vrlo slican ukus nekim tamnim pivima :D

Al ga nesto ne gotivim, podseca me na Ginis koji me podseca na trop od kafe.

Lasko export pijem kad god uspem da ga nadjem. Vise ga nema ni u Mercatoru (ne racunam 0.33 staklo), prodaju samo obicno svetlo.

Ukinuli su mi i omiljeno belo vino (Sladki Muskat vinarije Bric, isto Slovenija), nema smisla :icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod piva, jel' zna neko da li i gde mogu u BG-u da se kupe Nemacka piva? Ne mislim na ove sto se prave kod nas (Becks, Löwenbräu...) nego made in Germany (Paulaner, Krombacher, Veltins...)!

Mislim da sam spominjao i ranije na ovoj temi, ali evo ponovo:

duckstein_bier.jpg

Ovo mi je najbolje Nemacko pivo koje sam imao prilike da pijem. Ali promenice se to sigurno prilikom nekoj sledecoj poseti Deutschland-a :da:

Edited by Triad_1

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni buraz sa ekskurzije doneo 10 komada,politarki u flaji...krusovice...ako gresim za naziv,jebi ga...odn'o raji na probu cim sam dobio...izvadio iz kartona,jedva da sam i procitao kako se zove...mislim,pivo,ko pivo,moze se lokati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...