Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

Πа не сећам се тачно,један од доказа је доказ о непокретном покретачу. Све што је створено је створено преко нечег. Идеш у назад и дођеш до оног што је створено прво.

 

Други доказ је Све што постоји је контингетно,односно може да постоји и не мора. Онда дођеш до оног ко мора да постоји без обзира да ли нешто друго постоји или не (односно нужно је да постоји)... Тако нешто,има то код Коплстона у историји философије,одличне књиге за философију.

Edited by C.A_R.I.A.
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

А да ли атеисти могу да пруже доказ да Бог не постоји ? Наравно да не.

 

Već smo prošli ovaj ciklus sto pedeset puta.

 

Da, može se pružiti dokaz da hrišćanski Bog ne postoji.

 

I to je Epikurov paradoks.

 

A onda ti meni kažeš da Epikurov paradoks ne uključuje slobodnu volju.

 

A onda ja tebi kažem da slobodna volja ne može postojati nezavisno od Boga, jer da bi Bog bio Bog, mora biti tvorac i upravljač svega, i u takvom univerzumu nema mesta ni za kakvu slobodnu volju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, može se pružiti dokaz da hrišćanski Bog ne postoji.

 

I to je Epikurov paradoks.

Πyсти Епикура,Кант је рекао Бога не можемо ни оспорити ни доказати.

Edited by C.A_R.I.A.
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A onda ja tebi kažem da slobodna volja ne može postojati nezavisno od Boga, jer da bi Bog bio Bog, mora biti tvorac i upravljač svega, i u takvom univerzumu nema mesta ni za kakvu slobodnu volju.

Слободна воља је темељ стварања човека,јер да је Бог хтео да направи човека који ће га увек волети,то би могао,али би то укинуло човекову слободу. Зато је уосталом и сатана отпао,јер и анђели имају слободну вољу.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači opcije Boga su bile sledeće:

 

1) Stvorim čoveka bez slobodne volje koji će me uvek voleti i živeti u blaženstvu.

 

2) Stvorim čoveka sa slobodnom voljom koji će po difoltu da padne u greh i čiji će se potomci rađati grešni, a sve to da bih mu dao slobodu koju u suštini nema jer ako se ne bude ponašao kako sam ja propisao, goreće u paklu u večnim mukama.

 

Sačuvaj me Bože i sakloni ovakve bezuslovne ljubavi. Pun intended.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2) Stvorim čoveka sa slobodnom voljom koji će po difoltu da padne u greh i čiji će se potomci rađati grešni, a sve to da bih mu dao slobodu koju u suštini nema jer ako se ne bude ponašao kako sam ja propisao, goreće u paklu u večnim mukama.

 

Sačuvaj me Bože i sakloni ovakve bezuslovne ljubavi. Pun intended.

Не иде то тако Гојко. Размисли мало,ако ти неко каже да треба да чекаш зелено светло да би прешао улицу,а ти ризикујеш и пређеш на црвено,да ли је Бог крив што те створио или што ти не гледаш где идеш па може нешто да те удари ?

Пусти ме те идеје да се потомци рађају грешни,у питању је то да је човек одбио заједницу са Богом.

А грешника и да ставиш у рај,њему је то пакао. Нема алкохола,нема где да се купе цигарете... А још ако нађе тамо неког ко га је нервирао,сам ће побећи из раја.

Значи човек је својом мржњом према другима и својом везаношћу за пороке сам себе одсекао од раја.

Edited by C.A_R.I.A.
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

А да ли атеисти могу да пруже доказ да Бог не постоји ? Наравно да не.

Поента је - љубав - дакле атеисти у првом реду или су незаинтересовани за Бога,или не желе да поверују у њега па може да се појави милијарду Божјих чуда,неко једноставно не жели да поверује у Бога.

Дакле свако има своју слободу,од Адама и Еве па све до данас. И кад поверујеш у Бога мораш да га заволиш више од осталих ствари,а то је процес и не иде "аутоматски".

Опет дакле имамо слободну вољу појединца.

Па Аристотел је још говорио о "доказима" за постојање Бога које је касније преузео Тома Аквински,али опет,то некоме не мора ама баш ништа да значи.

 

Vernici tvrde da bog postoji, dakle, na njima je teret dokazivanja. Ne može se dokazati negativ (kao što ne možeš dokazati nepostojanje Deda Mraza ili Pepeljuge).

 

Baš me zanima koja su to čuda koja ateisti tako tvrdoglavo ne žele da priznaju.

 

Πа не сећам се тачно,један од доказа је доказ о непокретном покретачу. Све што је створено је створено преко нечег. Идеш у назад и дођеш до оног што је створено прво.

 

A ko je, onda, stvorio pokretača?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vernici tvrde da bog postoji...

Βерници ништа не тврде,верници верују да Бог постоји.

Па разна чуда постоје,није битно сад,нећу никоме да намећем ништа нити да га убеђујем.

Размисли,код низа покретача не можеш ићи у недоглед,мора постојати првобитни покретач.

Edited by C.A_R.I.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto mora?covek ne moze da pojmi beskonacnost,pa mu treba "pocetak" i "kraj".

...-100..-55-...-31..-20...-10,-9,-8,-7,-6,-5,-4,-3,-2,-1,0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10....20....31...55....100...

 

Religija i naucnici ovu 0 gledaju kao pocetak svega,religiozni kao trenutak kada je bog/bogovi stvorio/li sve i haosa i sl,a naucnici sa teorijom o velikom prasku.A sta ako je bilo i nesto pre?A moralo je biti.

Mozda je pre tog praska to neko ogromno telo iz kog je nastao univerzum kog mi gledamo,bilo samo deo nekog jos veceg sistema.Muzda je i ovaj univerzum samo jedan od bezbroj koji "kruze" oko neceg veceg,ta to nesto vece opet deo neceg nepojmljivog.Mozda je i to iz cega je nastao taj veliki prasak,u pra pra vreme,takodje nastalo iz nekog nepojmljivog pra pra pra praska.

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto mora?covek ne moze da pojmi beskonacnost,pa mu treba "pocetak" i "kraj".

...-100..-55-...-31..-20...-10,-9,-8,-7,-6,-5,-4,-3,-2,-1,0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10....20....31...55....100...

Наравно,у овоме се слажем са тобом,људи онога времена су размишљали у тим категоријама непокретних покретача као "доказа",али данас људи размишљају другачије.

Уосталом гледано у прошлости није било толико атеиста колико их има данас,као што и данас има држава где је појам атеисте немогућ.

Мењају се времена,па ето и тај доказ данас не изгледа нешто посебно.

Религија не гледа 0 као почетак,јер Бог није имао почетка,за њега не постоји појам времена,јер нема ни почетка ни краја.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve to da bih mu dao slobodu koju u suštini nema jer ako se ne bude ponašao kako sam ja propisao, goreće u paklu u večnim mukama.

to shto nashi postupci imaju posledice ne ukida slobodu da ih uradimo. to shto cjemo poginuti ako skochimo sa zgrade ne ukida nashu slobodnu volju da ako hocjemo skochimo sa nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Значи човек је својом мржњом према другима и својом везаношћу за пороке сам себе одсекао од раја.

 

Što mržnjom, pa i ljubav je porok, ako strogo tumačimo Bibliju. Tamo piše "ne čini preljube", što znači da je čovek osuđen da celog života ostane veran istoj ženi, onoj koju je oženio u trenucima mladalačke zagorelosti, bez obzira što su se njegova osećanja u međuvremenu mogla pedeset puta promeniti.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tom logikom, jedina potvrda ljudske slobode bi mogla da bude upravo da čovek radi protiv Boga.

Не,то је твоја потврда слободе. То ти је као што каже Скот Пек да је једина права љубав,заједница слободних људи који су одлучили да живе заједно. Реченица "без тебе не могу да живим" је паразитизам,а не љубав. По истом принципу имамо и љубав према Богу,или ћеш га волети слободно,или нећеш никако. Свачији избор.

 

amo piše "ne čini preljube", što znači da je čovek osuđen da celog života ostane veran istoj ženi, onoj koju je oženio u trenucima mladalačke zagorelosti, bez obzira što su se njegova osećanja u međuvremenu mogla pedeset puta promeniti.

A ко каже да ту жену не можеш да заволиш ? Данас се људи венчавају углавном не баш тако млади . :bigblue:

Није човек "осуђен" да целог живота остане веран једној жени,већ је то нешто нормално,попут "не убиј" или "не кради",или "не сведочи лажно".

Edited by C.A_R.I.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ja bih ti preporucio neke moje omiljene.

 

Pre svega:

 

Stephen Flowers, Lords of the Left Hand Path

 

(istorija leve staze, od indije, persije, preko budizma do hriscanstva itd. Izuzetna knjiga od odlicnog poznavaoca religije i okultizma. Koliko znam, Flowers je bio clan Temple of Set, majstor je rune guilda, i autor brojnih knjiga.. pise takodje o Runama, nordijskoj magiji, indoevropljanima.. )

 

Nikolas Schreck, Zeena Schreck, Demons of the Flesh (jako interesantna knjiga, dosta slicna prvoj ali ima nekih informacija koje su razlicite pa je dobro procitati obe knjige. Zeena je cerka Antona la veja, ali to ne bi trebalo nikoga da odvrati od citanja ove knjige.

 

Michael Ford, Luciferian Withcraft, Bible of the Adversary, Luciferian Goetia, Liber HVHI, Adamu Luciferian Tantra

 

Od njega imam skoro 40 razlicitih knjiga i clanaka, jako koristan za svakog ko se interesuje za levu stazu. U njegovim radovima ima svega od vavilona preko egipta do gnosticizma i vesticarenja. Dosta prakticnih stvari, pise direktno, agresivno, otvoreno, ponekad pomalo zbrkano i nabacano i teze za razumeti ali sa namerom. Svaki put kada citam neku njegovu knjigu iznova, naletim na nesto novo.

 

Preporucujem takodje i

 

Svoboda - Aghora I, II, III

 

Sri Lokanath - Tantric Magick

 

Kenneth Granholm - Embracing the Dark

 

Knjiga proucava rad Dragon Roug-a, bavi se klifotom, filozofijom magije, okultizma... Iz licnog iskustva, evropska leva staza se razlikuje od americke i dobro je izuciti obe grane da bi se upotpunilo znanje.

 

E sad, jedna hardcore satanisticka knjiga u kojoj ima manje filozofije a vise tr00 satanizma je:

 

Emperor Nuctulius - Path to Satan

 

 

Nameravam uskoro da pocnem sa citanjem knjige Revolution of Beelzebub, autor je Samael Aun Weor. Knjiga izgleda dosta interesantno na prvi pogled.

Edited by Novaliis
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hvala ne preporukama, evo po meni 2 odlične knjige organizacije Order of the Nine Angels. Njihov lider je bio David Myatt, čovek koji je prvo bio kršćanski redovnik, pa budistički sveštenik, pa paganin, pa satanistički sveštenik, pa vođa neo-nacista, pa radikalni musliman...

 

s6ma0x.jpg

 

Knjige - Order of Nine Angels (Black Book of Satanism) & NAOS A practical guide to modern magick

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...