Jump to content

Gojira


Anоnymous

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Na prvih par slusanja, bolje mi zvuce ovi singlovi.

Nema death/proga odavno, nije se ni ocekivalo, red jump-da-fuck rifova/red catchy refrena. Nastavljaju pricu s Magme, samo jos prijemcivije za sire mase.

Sphinx vjerovatno najbolja na albumu, najvise mi vuce na ONU Gojiru, Hold On mi isto dobra.

Slusace se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusao sam 2 puta album, nije mi se izdvojilo nista specijalno. Glavni utisak mi je da pokusavaju da ponove The Way Of All Flesh fazon ali repertoar rifova im se istrosio i ranije kada su ti harmonici i skrecevi bili zacin u pesmama, sada na silu pokusavaju da kompenzuju sa njima generalno prosek pesme i sa njima da zadrze identitet po kojem su prepoznatljivi. Ima tih spiritualnih momenata, ima neka tematika i ono ok, respekt za to, al muzicki album je dosta tanak.

 

 

In The Forest >>> Amazonia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami meni je album sasvim dobar. Ovo je verovatno ono što su hteli da postignu sa Magmom ali nisu znali tada kako. Album je dosta komercijalan i očito se puca na najširi mogući auditorijum ali nisu izgubili identitet, svi njihovi prepoznatljivi sastojci su tu, samo u malo uprošćenoj formi i uz neke blago egzotične začine, međutim ima itekako dobrih rifova i zaraznih deonica, pesme su dosta bolje nego na Magmi, a nije bilo ni realno očekivati povratak na neki DM zvuk. Verovatno je tačno da su ispucali svoje najjače adute još zaključno sa The way of all flesh i radije bih slušao ovu uprošćenu ali efektniju varijantu Gojire nego neki half baked reciklirani pokušaj povratka na staro. Ovo bi vrlo lako mogao da bude njihov black album ili makar "Roots", istup ka stadionskim ambicijama i imaju sve neophodno za takav poduhvat - identitet, pesme, poruku i tematiku, a sada i prijemčivost. Prosto, Gojira za novo doba i za nove klince je dozrela i ja ne vidim ništa loše u tome, ovo je bend koji pravi dobre poteze na komercijalnom planu, a ključna stvar je da identitet nisu izgubili zarad šire fan baze, ma koliko ja više voleo lično muziku oslonjenu na Morbid Angel umesto na Korn nasleđe. Dakle, ova promena mi ne deluje isforsirano kao na Magmi već su fino napravili koherentnu celinu i porasli dodatno kao b(r)end.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je slažem se celom dužinom, i meni ovo mnogo bolje od Magme i fino teče baš

i stilski je ono što se očekuje samo bolje izvedeno ovaj put, to je što je Gojira u 2021 godini i koliko vidim lep su zamah uhvatili među rajom ovim aktivističkim spotovima, nek im je sa srećom

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve stvari koje su izbacili posle Born for One Thing su mi bile prilicno meh tako pojedinacno, ali u kontekstu albuma sve tece iznenadjujuce dobro. I meni pade na pamet paralela sa Black albumom, ali ako nista drugo onda je ovo njihov The Hunter makar – uprosceno, prijemcivo i zabavno. Vec vidim sta ce da mi bude soundtrack ovog leta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusam ovo od kada je izaslo i kada se izbace New Found, Fortitude, The Chant, druga polovina Spinxa i The Trails (znaci pola albuma), dobije se nesto sto je sasvim korektno. Eh da i nervira me sto su po svaku cenu hteli album da zavrse na epic nacin.  Grind bi mi se vise svideo da je pesma cista agresija od pocetka do kraja.

Jeste da ovaj album nije ono sto bih od njih zeleo da cujem, ali ne znam koji drugi bend danas moze da napravi ovako komercijalan metal album.

Steta sto produkcija nije napucanija.

Edited by 23/16

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 5 months later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...