Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Ovaaaj... vrlo skoro je na YouTube-u upload-ovan zasad najbolji snimak (audio i video) tog njihovog nastupa na Ozzfest-u tj izvodjenja pesme 'Cyanide' konkretno... Evo link-a:

 

http://www.youtube.com/watch?v=UzxoMpfNwEM

 

Čini mi se da je mnogo razumljiviji James, a i zgodnije je slušati instrumente na tom clip-u, nego na ostalima. ;)

A pesma je djene-djene... OK, ali ne posebno dobra iliti zanimljiva; mogli su to oni i bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solidna pesma. Meni licno se ne svidjaju zvukovi wah pedale(mnogo su lepse solaze bez nje) i malo mekan glas Jamesa uzivo, na studijskoj verziji vokal ce biti dosta bolji. I onaj pocetak pesme bi mnogo bio bolji bez onog vau vau. Inace pesma ima neki smek, pa posle par slusanja zadovoljava, pogotovo drugi deo pesme. Po onim ranijim review-ima pesama od par ljudi sto su culi vise stvari, ova pesma je okarakterisana kao najlosija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa pljuvanjem svega posle Justice-a ili Blacka (kako se kome vec digne) je ODAVNO vec opste mesto. Sad su na nekim koncertima svirali Bleeding Me i tu se lepo culo koliko je to sjajna stvar, npr. . Koliko se moze zakljuciti na osnovu ove jedne pesme (slusao sam soundboard snimak), album ce biti bolji od St.Angera, ali slabiji od Loada. Da bi bio bolji od Reloada treba mu 5-6 pesama sa glavom, repom i dobrim rifovima koliko ima pristojnih pesama na Reloadu. James mekano peva uzivo, a cini se i da su je mogli malo skratiti, no videcemo. Rubin bi trebao da je uradio bolju produkciju nego na St. Angeru, cenim da to nije bilo toliko tesko :). Ono sto mene brine je Kirkova izjava od pre neki dan da im se Rick nije nista mesao u aranzmane, a vezano za raniju izjavu Mat Soruma da su pesme jako duge. Ja sam vise navijao da stvari budu krace kao na blacku, da bi time predupredili eventualno beskrajno okretanje prosecnih rifova (cenim da ce ih biti). Inace koncerti sa ovogodisnje turneje su najbolje odsvirani odkako je Rob u bendu, Lars i Kirk manje brljaju, James bolje peva. Mercyful Fate medli sa King Diamondom sa istog koncerta gde su svirali Cyanide je sasvim cool. "12 min. of Satan :)"

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa pljuvanjem svega posle Justice-a ili Blacka (kako se kome vec digne) je ODAVNO vec opste mesto. Sad su na nekim koncertima svirali Bleeding Me i tu se lepo culo koliko je to sjajna stvar, npr. :) "

 

Da, bleeding me je jako dobra stvar. Onaj riff negde na sredini je savrsen, a vidi se kako se James uziveo dok je svirao, mocno deluje cela stvar uzivo. Sigurno da su stvari sa metallica albuma i unazad bolje od novijih ali sta sad, od metallice nista nije lose :), a i kako ocekujete da sa 45 godina snime album bolji od onog kada su imali 25-30 god...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi album bio u rangu sa Load-om,ja bih bio presrecan. Naravno bice vise metal i žešći...Vjerovatno sam jedan od rijetkih koji ce ovo reci,ali Load je meni toliko dobar i originalan da ga i dan danas rado cujem i pustim ga cesce nego Black,npr. (ne kazem da je bolji od Black-a).

 

Sto se Cyanide tice,na prvo slusanje mi je bila prosjek totalni,poslije je pocela da mi ulazi u uvo.Cekam studijsku verziju,pa cu onda biti malo opsirniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi album bio u rangu sa Load-om,ja bih bio presrecan. Naravno bice vise metal i žešći...Vjerovatno sam jedan od rijetkih koji ce ovo reci,ali Load je meni toliko dobar i originalan da ga i dan danas rado cujem i pustim ga cesce nego Black,npr. (ne kazem da je bolji od Black-a).

Рецимо да делим ово мишљење.

Кад би албум, квалитетом, стварно био нивоа na кoм je "Load" - у како би то био добар албум!

Иначе, ја могу да кажем да је "Load" бољи од Црног албума, без неке муке.

Црни је једини кога никад не пуштам, не знам да ли га уопште и имам у рачунару а имам ...

Свашта.

Не могу да га слушам.

Нећу да га слушам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...