Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kad sam već postavljao na jednoj drugoj(bliskoj :mhihi: ) temi, ajde i ovde. A i malo da oživimo temu, dakle pet omiljenih pesama, uzimaju se u obzir svi studijski albumi(Master, Lulu...)

 

Blackened

Disposable Heroes

One

Fight Fire With Fire

Damage Inc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bleeding Me je prva koju sam vrteo do besvesti, i to na vokmenu, kada sam kupio S&M 1. Prva asocijacija na tu pesmu mi je roman Beskrajna priča, jer sam slušao samo S&M 1 dok sam je čitao.

 

Creeping Death mi je omiljena pesma od svih koje sam ikada čuo, Disposable Heroes i Harvester su takođe oduvek obožavane, jedino je Fixxxer postala jedan od favorita u poslednjih nekoliko godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Fixxxer", "Bleeding Me" i "Outlaw Torn" su među onim manje poznatim, ali (po meni) muzički vrh pesmama. Što reče i sam Hetfield, više dođu k'o instrumentali na koje su dodati tekstovi nego što je glas tu sasvim neophodan (u pozitivnom smislu). Ima još Metallica takvih zagubljenih "dragulja" po raznim albumima.

Edited by Flash Gordon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhhhh prezajebano, stalno menjam izbor

Disposable Heroes

Blackened

Dyers Eve

Creeping Death

My Friend of Misery

 

A opet ne mogu da izostavim Bleeding Me, Master of Puppets, Wherever I May Roam, Frayed Ends, Outlaw Torn, Thorn Within, No Remorse, One itd itd jbt nebrojacu celu diskografiju. Kao rodjenu decu da davim u kanal kad izostavim pesmu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro nemoguć izbor, možda ovako nekako, bez redoslijeda:

 

Master of Puppets

Disposable Heroes

Blackened

My Friend Of Misery

Bleeding Me,

 

mada u svakom momentu tu mogu upasti i The Outlaw Torn, Wherever I May Roam, Leper Messiah, Fade To Black, The God That Failed... jako teško bi bilo izabrati i samo 10 stvari. Zna se ko je najveći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vo: Kad sam video Motorbreath, nadao sam se da ćeš da nastaviš da troluješ samo Mustaine pesmama :D

 

Može sa svakog po jedna

 

Phantom Lord

The Call of Ktulu

Leper Messiah

Blackened

Don't Thread on Me

The Outlaw Torn - nerešena sa Bleeding Me, samo da ne bih opet dopelgangerisao mog dobrog Descendera <3, a kao klincu mi je uvek Ronnie bila omiljena pesma, i dalje me neki ljudi zovu tako jer sam se tako potpisivao u CSu, čak i roditelji od nekih drugara xD

Carpe Diem Baby! (bravo Kuruze za Fixxxer, meni je to dugo bila omiljena pesma, imao sam i majicu u osnovnoj školi :) )

 

jebeš poslednja dva

 

Gledam spiskove pesama po albumima i razmišljam kako je Reload dobar album, sve me jeza prošla, mnogo lepa atmosfera!

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predomislio sam se op op ojsa ojsa dunge lange.

 

U ovoj hladnoj noći samo Orion i Sanitarium prijaju.

 

Kuruze moram da te pitam(pošto znam da si njihov ogroman fan) da li ti je to trenutni izbor, ili su ti one oduvek omiljene pesme?

 

Gde, bre, oduvek, pa do prekjuče je skakao na Severu.

Edited by vudun
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...