Jump to content

Burzum


sevast

Recommended Posts

Ja trenutno cepam Vanvidd, malo dosadnjikav album. Do sad bih rekao da je isti rad ko Bellus, samo klasa ispod.

 

Sto znam, nije to moja soljica caja. Bellus mi je u pocetku bas dobro legao, al vremenom nisam imao zelju da ga slusam vise. Bolji su stariji albumi mnogo..

 

Пише се Belus. Није ти ово Metallica.

Edited by iron will

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da bi Varg mogao da napravi dobre koncerte, ali bi to moralo da bude odrađeno baš vrhunski - znači, da oprema i zvuk budu sređeni u tančine, da tu bude kompletna scenografija, cenim da bi i on verovatno nosio onu njegovu kapuljaču i čuda... i obavezno bih stavio sedišta, da ljudi sede i gledaju u tišini. Onaj neki tipični metal koncert sa predgrupama i tim stvarima mu nikad ne bih radio - baš sam ponovo, slušajući "Fallen" shvatio da, iako su to ti instrumenti i vokal, ovo uopšte ne zvuči kao neki tipičan metal, više kao da se neki šaman dokopao instrumenata i svira. Zato bih i koncert napravio shodno tome, a NE metal koncert.

 

Što se tiče albuma - veoma mi se sviđa, iako mislim da bih se ipak složio sa konstatacijama da "Belus" ostaje bolji. U pravu je Gojko, fali ovde jedna "Glemselens Elv" npr, ali tu je "Jeg Faller" koja je fenomenalna. Neki delovi mi se čine malo predugačkim i mogao je da malo uprosti tj. skrati ponegde ali ipak - ovo je onaj jebeni Burzum osećaj, koju god melodiju i rif sa albuma čuješ znaćeš da je to on, magija bre. Super album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da bi Varg mogao da napravi dobre koncerte, ali bi to moralo da bude odrađeno baš vrhunski - znači, da oprema i zvuk budu sređeni u tančine, da tu bude kompletna scenografija, cenim da bi i on verovatno nosio onu njegovu kapuljaču i čuda... i obavezno bih stavio sedišta, da ljudi sede i gledaju u tišini. Onaj neki tipični metal koncert sa predgrupama i tim stvarima mu nikad ne bih radio - baš sam ponovo, slušajući "Fallen" shvatio da, iako su to ti instrumenti i vokal, ovo uopšte ne zvuči kao neki tipičan metal, više kao da se neki šaman dokopao instrumenata i svira. Zato bih i koncert napravio shodno tome, a NE metal koncert.

E, u tome je fora. Koncert kao koncert - ne bih otišao, jer samo sranje može da bude. Ovo o čemu ti pričaš bi bila prava stvar - spektakl, iskustvo, putovanje. :da:

 

U pravu je Gojko, fali ovde jedna "Glemselens Elv" npr, ali tu je "Jeg Faller" koja je fenomenalna.

Šta li svi vide u toj pesmi, nikada mi neće biti jasno. Ako je ikada postojala Vargova pesma koja je predugačka, to je ta. Dosadna i bez raspleta, drlja li drlja. Na ovom albumu je baš ispravio tu grešku i nigde se nije zajebao sa besmislenim ponavljanjem.

 

Ja nisam fan Burzuma, jedniostavno ne leze mi spore, dugacke pesme...ali brzi delovi su mu sjajni, a i neki spori mi leze...tako da je fin album...Da, neke stvari je mogao skratiti, tad bi bilo jos bolje, bar meni...

Ovo što si napisao zvuči kao svaka Morganova recenzija albuma u "Hornburgu". :haha: "Album je uglavnom u mid tempu, ali ima i brzih delova, a i sporijih. Većina vokala je scream, mada ima dosta i clean pevanja." :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

gojko,zajebi taj hipsterski ipod i slicna govanca za preslusavanje leak-ova,ko zna jel' ovo uopste masterizovano.

 

da vidis kako kod mene u studiju na monitorima 6505tica lijepo izlazi pa i na 128kb/s.

 

AJMO SVI DACOV PREPJEV:

 

AAAAA,JA PADAM,MMMMM JA PADAM

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...