Jump to content

Aktuelne krize i nemiri u zemlji i svetu


kuruz

Recommended Posts

Alternativa je scenario po kojem će KFOR odustati od brutalnog uništenja srpskog stanovništva u pokušaju uspostavljanja faktičke vlasti Prištine (koja je očigledno nemoguća bez stranog faktora), te podela pokrajine. To će predstavljati stvar koju će odmah prihvatiti državna vlast u Srbiji kao pobedu svoje politike, a Šiptari će se šatro buniti, ali će u stvari biti zadovoljni što je ta priča konačno završena.

 

 

Onda ide zajedničko slikanje lidera zaslužnih za pomirenje u regionu, podrška EU, pobeda govana i na sledećim izborima, dolazak "stranih investitora" u Srbiju koja je najzad postala mirna zemlja na evropskom putu, a to će u stvari biti konačno porobljavanje i prodaja svih državnih firmi koje iole rade.

 

To je jedna mogućnost. Druga je da će surovo pobiti ljude na Kosovu koji se budu borili, a ostale proterati u centralnu Srbiju.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka mi neko da jedan mogući (ili nemogući) scenario po kojem Srbija i njeni ljudi dole ne bi izvukli deblji kraj iz svega ovoga. I da li stvarno verujete da tako nešto može da se desi?

 

Postoji više scenarija.

Jedan od njih je (ma koliko smešno zvučalo) - ekonomija.

 

Na žalost, 11 godina se vodi politika potpunog uništenja ekonomije. Da smo na vreme ekonomski ojačali Srbiju, sada ne bi ljubili EU skute toliko očajno da se i sami sebi gadimo, a pogotovo njima.

Druga stvar je, da kad je god Srbija bila saterivana u tesnac, ona je uvek isplivala, ma kako teško bilo. Ti (i možda mnogi) možda ne veruješ u takav obrt, ali ja verujem.

Uostalom, Nemačka se najviše razvila kad joj je bilo najteže (ehh.. da nam je par procenata njihovog mentaliteta), posle prvog i drugog svetskog rata.

 

Po meni, država treba svim sredstvima da proba da zaštiti ljude dole, pa čak i po cenu rizika da zarati. Da su odlučniji naši političari, naše pregovaračke pozicije bi bile bolje, kao što smo već ja i Prince rekli (mada se ja ograđujem od njegove politike podele Kosova, jer prvo, to nije podela kad mi dobijemo dva manja grada, a ostatak šiptari, a drugo, nemamo mi razloga da delimo nešto što je naše (još uvek u UN i priznato od većine sveta)).

 

Što se tiče brzog rešavanja problema, slažem se sa Kuruzom.

To su dva realna scenarija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda je svima jasno da Srbija ne sme u rat. Ako pokrenemo vojsku, ceo zapad ce se obrusiti na nas, i to bukvalno. Jbg, takvo je stanje, ja objasnjavam ovde ljudima o cemu se radi, ali niko ne pita normalan narod za misljenje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ako napravimo blickrig na severu,sta sa srbima koji nisu na severu?

 

Pobiće ih Šiptari kao zečeve, a KFOR će reći da nije mogao da ih zaštiti, pošto su trupe bile premeštene na sever.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakav blickrig, ljudi su dole prepušteni sami sebi. Na ovim pregovorima jedini adut našim jadnim vlastima je što se nisu uopšte mešali u dešavanja preko "granice" i što će na konto toga da deru kolena iza zatvorenih vrata. Šiptari će ponavljati svoju "la-la-la" priču da moraju da ustanove granične prelaze, tako da je situacija bukvalno ostavljena na milost i nemilost zapada.

 

Po nas bolja varijanta je da je sve ovo farsa da se ubrza rascep teritorije, kao što ste već pomenuli, i u tom slučaju će vlast preuzeti "zaslugu".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su dripci ovi sa RTS-a, sad baš gledam dnevnik.

Prvo daju vest da je Vlada sazvala sednicu o Kosovu, a onda puste stari prilog (iz jučerašnjeg dnevnika) gde Trivanova izjavljuje kako nema potrebe za sednicom.

I u lokalnim televizijama, prilozi se premontiraju, ili skroz skinu, ako su zastareli. Za koji kurac ovaj narod plaća predplatu?

 

Btw. Slažem se da nema ništa od Blitzkriega u skorije vreme.

Nit' imamo vojsku, nit' ima političke volje.

Ali ko zna šta sutrašnjica nosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda je svima jasno da Srbija ne sme u rat. Ako pokrenemo vojsku, ceo zapad ce se obrusiti na nas, i to bukvalno. Jbg, takvo je stanje, ja objasnjavam ovde ljudima o cemu se radi, ali niko ne pita normalan narod za misljenje..

 

Aj pogledaj postove na prethodnim stranama gde sam objasnio zašto se Amerikancima ne bi isplatilo da se suprotstave našem legitimnom pokušaju da zaštitimo svoj narod od nove Oluje, mrzi me da se ponavljam. Zapad se na nas na ovaj ili onaj način obrušava već 22 godine, a još uvek nema ishoda tog sukoba, nema sporazuma kojim bi na Balkanu bio uspostavljen stabilan mir. Vreme je da o tome pregovaramo - da istaknemo šta mi tražimo, da saslušamo šta oni traže od nas, pa da vidimo ko je spremniji za to što traži više da založi. Na Kosovu će biti sukoba pokrenuli mi vojsku ili ne, jer Srbi sa severa neće skrštenih ruku čekati da im ovi silom nametnu svoju vlast, što i vidimo ovih dana. Ako se ne usuđujemo da danas branimo Leposavić i Zvečan, gde živi preko 90 posto Srba, ne znam kako sutra mislimo da branimo Preševo i Novi Pazar, gde je demografska situacija obrnuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono sto trebamo da znamo da je prava francuska,pod time mislim na francuske nacionaliste,uz nas.sarkozi je francuska koliko je tadic srbija

 

evo pesme jednog francuskog repera nacionaliste o tome kako je kosovo srpsko

 

http://www.youtube.com/watch?v=lMjlGUdJuIA

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Политички аналитичар Ђорђе Вукадиновић изјавио је да су штетне и контрапродуктивне изјаве српских челника који се унапред одричу сваког коришћења средстава притиска и силе, поготово у тренутку у којем косовски Албанци, уз свесрдну и све огољенију асистенцију Кфора, на силу покушавају да ставе под контролу српске општине на северу Косова. Не постоји на свету држава која би у аналогној ситуацији у којој се данас налази Србија непрестано слала само мазохистичке “поруке мира и пријатељства”, рекао је Вукадиновић

 

http://www.nspm.rs/hronika/djordje-vukadinovic-albanska-strana-ocekuje-da-ce-na-kraju-opet-biti-nagradjena.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Срби из Звечана и Косовске Митровице телима блокирали пут и спречили 15 оклопних возила немачког контигента Кфора да из Лепосавића оду у Приштину. Немачки контигент се вратио у Лепосавић.

 

A i mediji daju svoj doprinos..boj na kosovu na pinku a na sinemaniji mars na drinu. E kad rts bude pustio boj na kososvu znacemo da se nesto gadno kuva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

13:38 Кфор jе дао Србима 2 сата да уклоне барикаде или ће у супротном да их пробиjаjу. Иза броjних барикада од шодера, балвана, jедне камионске приколице стоjи живи штит сачињен од људи, Срби су одлучни у томе да не дозволе кфору да прође

 

u rudaru se cuje i pucanje

 

Vojnici kfora pucaju u vazduh iz brda, da bi izgledalo kao da je neko od nasih.

 

Sve firme se mobilisu i radnici dolaze u Rudare.
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pripadnici američkog i slovenačkog KFOR-a stigli su u mesto Rudare kod Zvečana gde lokalni Srbi drže barikade. Kako javlja novinar KIM radija, Srbi su legli na put kako bi sprečili vojnike da probiju barikade.

 

Situacija je trenutno mirna, ali neizvesna. Vojnici su od barikada udaljeni stotinak metara. Za sada, kako kaže naš izveštač, samo stoje jedni preko puta drugih. „Srbi su ispred barikada polegali na asfalt i ne dozvoljavaju vojnicima da prođu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tripuješ se Elfe. Sve i da krene sranje dole niko neće preći granicu iz Srbije a naročito ne vojska. Već je bilo i većeg sranja pa opet ništa nije bilo. Eventualno će se okupiti neki huligani da razbijaju izloge po Beogradu i to je to...

 

 

 

Ја се не бих сложио са тиме. Већ има људи који су отишли доле, а вероватно постоји још одређена гомила националиста, организација и патриота који ће се спустити са пушкама.

 

Какав је Тадићев став био до сада?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZVEČAN - U Rudaru su se danas oko 14.15 čuli pucnji tokom razgovora komandanta Kfora Erharda Bilera sa Srbima koji su blokirali put ka Brnjaku, a desetak minuta kasnije na to mesto stigli su predstavnici Vlade Srbije, Borko Stefanović i Goran Bogdanović.

 

Slovenački pripadnik Kfora rekao je da se najverovatnije radi o rafalu ispaljenom u vazduh.

 

Komandant Kfora se uputio u pravcu iz koga se čula pucnjava, ka kraju kolone oklopnih vozila Kfora.

 

Biler je pre toga razgovarao sa Srbima na barikadi, koji su mu preneli da zbog blokade administrativne linije uskoro, kroz dan-dva, neće imati dovoljno životnih namirnica. Komandant Kfora je odgovorio da on ne odlučuje o tome, već o bezbednosti i ukazao da je pitanje uklanjanja barikada pitanje njegovog ugleda.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...