Jump to content

Dødheimsgard


Demon Seed

Recommended Posts

Kao sto sam i ocekivao posle onog singla, na prvo slusanje fenomenalan album. Ima ovde brda slojeva za otpakivanje, izuzetan replay value.

Ljudi koji su imali problem sa poslednjim DSO ce sasvim sigurno imati problem i sa ovim albumom. Promena zvuka, usporenje trademark ludila, davanje prostora melanholicnim momentima, ukratko sve ono sto se ocekuje od umetnika koji su duboko zasli u cetrdesete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde reko' možda sam imao prevelika očekivanja, ipak je to Dødheimsgard, i pustim album ponovo. Nema leba ovde... Bukvalno ne mogu da pronađem dobar rif. Još kad krenu oni UuuUuuU vokali nije mi dobro. Kakve veze ima koliko imaju godina, neću zbog toga sigurno da im gledam kroz prste. Imam i ja skoro 40 pa volim black metal više nego ikad. Ali black metal.

Ej evo ga dobar rif, početak Det Tomme Kalde Morke. :blek: :haha:

Edited by Miilos
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Supervillain Outcast isto nije black metal, ali album zvuči kao da su kokain uzimali umesto doručka, ručka i večere dok su ga pravili, pa je to nadoknađeno. A ovaj je kao da ga je pravio neko ko sedi s flašom piva ispred TV-a po ceo dan, omatorelo se, šta li je...

U principu, baš me briga, ništa lakše nego da precrtam neki bend.

Nas dvojica sve kontra u poslednje vreme. Šta se meni sviđa, tebi ne (Lifvsleda, zadnji Misþyrming) i obrnuto (DHG, DsO). :haha:

Zanimljivo je kako ljudi za ovakvu muziku uvek pričaju kako je progresivna, avangardna, šta-ti-ja-znam, a ustvari ovde ničeg nema što nije milion puta odsvirano.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, oʞɾoƃ said:

Nemam pojma, meni Dodheimsgard nije black metal vec dve decenije, pa nisam ni ocekivao black metal izdanje od njih. Kapiram da tu lezi razlika 🙂

Znao sam da ce se potegne ova žanrovska prica, pa onda mora da se pravi distinkcija izmedju rifa i melodija i cega već. Nije ni bitno sta je, nego sto nema muzike, sve neka atmosferica..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos cuo album ali izludjuje me taj sentiment da ljudi sto su stariji treba da prave/slusaju blazu muziku.

Ja napunio 40 i jos uvek verujem King Diamondu, najslusaniji bendovi prosle godine su mi bili Ildjarn i Hate forest.

That being said, singl koji je najavio album mi je bio super.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 hours ago, Grobodan said:

Nisam jos cuo album ali izludjuje me taj sentiment da ljudi sto su stariji treba da prave/slusaju blazu muziku.

Ja napunio 40 i jos uvek verujem King Diamondu

King Diamond i jeste blaza muzika 

don't @ me

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

7 hours ago, Grobodan said:

Nisam jos cuo album ali izludjuje me taj sentiment da ljudi sto su stariji treba da prave/slusaju blazu muziku.

Isti slučaj. Za mene i dalje važi ovaj slogan...

Sve u svemu, što rekoše Maniac Butcher na njihovom jedinom dobrom albumu - Co dobré pro mne, dobrým jest!

 

Edited by Miilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiv je album ali baš ostavlja prostora za različite utiske. Prvo mi se učinila nekako tanka produkcija posebno na onim delovima gde samo tremolo zuji međutim posle mi leglo. Dosta je mamutski album, kapiram ljude kojima ovde ima previše prazne atmosfere ali bliži sam onome što je pisao Okrob, ovo je delo zrelih muzičara nesputanih nekim žanrovskim opredeljenjima. Joj al vozi onaj završni rif na Tankespinnerens smerte, bruka. Evo i spota za jednu od jačih stvari:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni odličan album, baš ima veliki replay value što kaže Gojko i ima šta tu da se čuje.

Nikako se ne slažem da ovo nije BM, ne treba da vrište brzine i tremola da se tako nazove - ovaj album ima taj duh samo spakovan u malo drugačiju formu.

Već mi je sad zanimljiviji od prethodnika koji je iako zaista kvalitetan bio pomalo isiljen u fazonu ''eto mi smo čuveni ludaci sad ćemo da vam pokažemo kako znamo da sviramo i komplikujemo'', baš sam se nadao ovakvom izdanju i radostan sam što je takvo. Klavijature mi prosto vrište Arcturus, proveravao sam da nije Sverd bio gost.

Kapa dole, bend koji se uvek javi kad ima šta da kaže i svako izdanje drugačije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

do jaja album. nije ni blizu Supervillian Outcast i 666 International meni, ali super je sto se ne ponavljaju. iako ima previse dosadnih basic black metal momenata za mene, dobar je celokupan vajb, ima neku Bladerunner atmosferu.  

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Basic black metal momenti na ovom albumu su sjajni, upadaju taman gde treba i kako treba. Meni jedino smeta što ima malo previše ovih teatralnih - plačnih vokala, to mi smeta i kod nekih drugih avantgarde albuma koje obožavam, taj fazon me baš nervira kad se previše aka umesto da samo povremeno digne tenziju.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Malo sam obrtao diskografiju u poslednje vreme i imam da izjavim da je Supervillain Outcast albumčina samo takva, remek-delo. Koliko vidim, ovde je najviše hvaljen 666 International koji ima zaista monstruozan zvuk ali meni baš i ne prija ta industrial mrena preko svega iako je album jako zanimljiv, tako da je moj ubedljiv favorit SO koji apsolutno nadilazi žanrovske odrednice. Oni rani black radovi su kompetentni ali ništa sad senzacionalno, ostaje mi malo podrobnije da provrtim Umbra omega album, njega sam najmanje slušao.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...