Jump to content

Dødheimsgard


Demon Seed

Recommended Posts

To je to, manje - više, samo meni melodije ne deluju toliko kvalitetno, i vokal mi nije padanje u nesvest, tradicionalni DHG momenti...

Tradicionalan DHG elemenat je nepredvidivost, ludilo jebeno i energija bolesna, ja to na novom albumu ne registrujem u dovoljnoj meri.

 

Na ovom albumu ne registrujes nepredvidivost, ludilo jebeno i energiju bolesnu, a obozavas Supervillain Outcast koji je pun modernih, groovy rifova i najgoreg Kvohst-ovog (koga inace obozavam) pevanja? On na tom albumu zvuci kao neki metalcore frontmen koji je dosao na tezgu u BM bend.

 

Ne brojim koliko sam ga puta preslusao, ali ga slusam svakodnevno, i album je definitivno najbolji album koji su do sada snimili. Od 666 International je bolji utoliko sto imaju onog fenomenalnog Vooren-a na bubnju, pa napokon zvuce kao ziv bend, a ne bedroom projekat. A sto se mene tice, u danasnjem BM metalu Aldrahn-u ne moze niko da izadje na crtu sto se pevanja tice, jer je apsolutno razvalio ovde. Aphelion Void je interesantnija i hrabrija pesma od kompletnog Supervillain Outcast-a.

 

Napisacu sad i recenziju za webzine sa detaljnim utiscima, pa cu je okaciti ovde.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovom albumu ne registrujes nepredvidivost, ludilo jebeno i energiju bolesnu, a obozavas Supervillain Outcast koji je pun modernih, groovy rifova i najgoreg Kvohst-ovog (koga inace obozavam) pevanja? On na tom albumu zvuci kao neki metalcore frontmen koji je dosao na tezgu u BM bend.

 

Ne brojim koliko sam ga puta preslusao, ali ga slusam svakodnevno, i album je definitivno najbolji album koji su do sada snimili. Od 666 International je bolji utoliko sto imaju onog fenomenalnog Vooren-a na bubnju, pa napokon zvuce kao ziv bend, a ne bedroom projekat. A sto se mene tice, u danasnjem BM metalu Aldrahn-u ne moze niko da izadje na crtu sto se pevanja tice, jer je apsolutno razvalio ovde. Aphelion Void je interesantnija i hrabrija pesma od kompletnog Supervillain Outcast-a.

 

Tebi očigledno DHG nije bio ništa specijalno do novog albuma, i ni sa čim se ne slažem, ne znam koliko ima svrhe da odgovaram, al' ajde :D

 

U tome je i fora, čak i kad su radili groovy industrial rifove i peglanu produkciju, opet su bili ludi, i imali fenomenalne rifove i melodije. Inače takvih groovy rifova ima i na Satanic Art, i na 666 International, samo u malo drugačijoj atmosferi. Khvost je razvalio na albumu, ovo za metalcore tezgaroša nije ni blizu, vokali su toliko raznovrsni da to može da izjavi samo neko ko nije dovoljno slušao.

Reći da je neki tamo Vooren Sekaran bolji bubnjar od Czrala je svetogrđe. :bigblue:

Takav zvuk na 666 International nisu imali zbog bubnjarske nekompetentnosti, nego jer su ga gađali, tebi to ne odgovara, bože moj. Za mnoge je taj album je apsolutni klasik.

 

Ona jedna ciganska klavijaturska solaža sa Supervillain Oucast je hrabrija nego ceo novi album. :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://towardstheinevitable.com/dodheimsgard-a-umbra-omega/

 

Ma u pravu si, nema smisla prepucavati se. Ja se takodje apsolutno ne slazem ni sa cim sto si ti rekao, ali variety is the spice of life i tako i treba da bude :)

 

Ali cisto istine radi, ja nisam nigde rekao da je ovaj "bolji" bubnjar od Aggressor-a ili da je Aggressor "nekompetentan". Gde sam to rekao? Pa meni je je Czral verovatno najinteresantnija figura na citavoj norveskoj sceni (sto sam i pitao Aldrahn-a u intervjuu nedavno), a problem je upravo to sto ga nisu uopste iskoristili na 666. Sta god da su gadjali sa tim industrial bitovima, za mene nisu pogodili. I najiskrenije, ja nikad nisam cuo nikoga da kaze da je 666 "klasik", to prvi put cujem. Klasik je eventualno Kronet Til Konge.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ukusima ne vredi raspravljati, i to je neoborivo. Problem je u tome što svoje preferencije u muzici predstavljaš kao merilo kvaliteta. Možda si loše sročio (kao što smo te pogrešno razumeli za Czrala), ostavljam otvorenu mogućnost.

 

Prvo, da se razumemo, 666 International jeste klasik i pominje se kao reper kada je u pitanju industrial black metal. To je njihov prvi zanimljiv album, jer su prethodnici bili manje-više standardni black, nikakvo ludilo, nikakav obrt, ništa. Satanic Art je bio mala najava toga, tako da se šlepa uz album, na neki način. Od tog trenutka (a možemo da računamo i preokret nakon prva dva albuma), koliko god se ekipa menjala, postojala je jedna karakteristika - svako izdanje je bilo nešto novo, ali se čulo koji bend svira. To je, za mene, element iznenađenja, možda Simon misli i na to.

 

Tebi smeta što je Czral neiskorišćen na 666 International, ali to je zapravo samo odraz toga što te "nisu pogodili" industrial bitovima i što si želeo da bend zvuči kao skupina ljudi, a ne sobni projekat. Očigledno je da je zamisao benda bila da sve zvuči neljudski, mehanički, hladno, izlomljeno - stoga, upotrebili su pravi alat. To je bio izbor. Ko kaže da Czral nije učestvovao u programiranju bitova? Bilo bi nezamislivo da nije imao ništa da kaže na tu temu i da nije imao ni trunku udela.

 

Onda, kažeš da Supervillain Outcast ima moderne i groovy rifove. Šta je u tome loše, osim što se tebi ne sviđa? To je promena između albuma koju sam spomenuo. Raširili su se na prethodniku, odlučili da pucaju na svedeniju formu na sledećem albumu. I uspeli su da budu drugačiji, a da zvuče prepoznatljivo. Czral je odradio nenormalan posao, mislim da je Vicotnik rekao da je to njegovo najbolje bubnjanje i da ima simbolike u tome što mu je bilo poslednje (ako sam nešto pobrkao, ispravite me). U svakom slučaju, u bukletu reizdanja postoji njegov predgovor i jasna posveta Czralu, kao i pohvala na račun istog. Nisi rekao da je i tu bio neiskorišćen, ali sam stekao takav utisak. Meni je jedan od simpatičnih fazona jači upliv tih istočnjačkih melodijica i skala, kao da je Vicotnik (kog je on tačno porekla, uopšte?) dao sebi oduška kroz muziku svog nasleđa. Što se tiče vokala, nisam nijednom to čuo kao da je u pitanju metalcore pevač na tezgi, ali razumem da te možda asocira na nešto i da ne možeš da se otrgneš, događalo mi se mnogo puta. Opet, rekao si i u recenziji da je album pojednostavljen, a nijednom nisi povukao paralelu između toga i vokala, valjda je logično da jedno vuče drugo.

 

Lepo napisana recenzija, naravno. Malo je kraća nego što sam očekivao nakon reči "sa detaljnim utiscima", nisi mi dao još materijala za razgovor. :haha: Možda sam i navikao da recenzije na blogovima budu značajno duže, često predugačke (zamka nedostatka ograničenja prostora), ko zna. Završne reči, tačnije, prva rečenica poslednjeg pasusa me zbunjuje i moram da postavim pitanje koje nisam hteo (pogotovo zato što retko može da se očekuje iskren odgovor, ako ne ide u korist): koliko si slušao DHG pre novog albuma? Znam da može da zvuči uvredljivo i elitistički, tr00bovski, ali daleko sam od svega toga, pa kontam da neće biti pogrešno shvaćeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, ja stvarno nemam snage da detaljno odgovaram na ovoliki post, bez ljutnje...

 

Ali u najkracem - ne postavljam svoje preferencije u muzici kao merilo kvaliteta. Ne mislim da sam pametniji od bilo koga, niti da imam bolji ukus od bilo koga i ne znam otkud ti takav zakljucak? Moje recenice doduse ne pocinju sa "Ja mislim da...", ali koliko vidim ni drugi to ne rade. Tako da koliko svi vi "postavljate svoje preferencije u muzici kao merilo kvaliteta", toliko to radim i ja. Cak se i trudim da ne talasam previse, iako cesto mislim drugacije od vecine, jer ne zelim da budem uvucen u ovakve rasprave. Poslednji primer - novi Enslaved. Svima je onako i mnogo losiji od RIITIIR, a meni je recimo duplo bolji i od RIITIIR i od Axiome. Ali da sam to rekao, bilo bi vidi ga kako sere, glumi elitizam, pisa uz vetar itd. Naravno, podrazumeva se da je to samo moje misljenje, isto kao sto vecina misli drugacije, a bottom line je da sve to nema nikakvu tezinu, jer niko nema sertifikat da objektivno utvrdi kako stoje stvari. Tako da je sve ovo jedno veliko dokolicarsko sviranje kurcu.

 

"Ja mislim da" Czral nije ucestvovao u pravljenju bitova za 666. Mislim da sam skupio dovoljno informacija o njemu da to mogu sa sigurnoscu da tvrdim. Na kraju krajeva, mozemo to i da proverimo, pitacu Aldrahn-a pa cu da print screenujem odgovor, i rado cu priznati da sam ovca ako pogresim :) Naravno, nemam nikakav dokaz za to, samo gut feeling.

 

"Ja mislim da" su moderni i groovi rifovi u ekstremnom metalu po difoltu sranje.

 

Ne znam sta ti nije jasno u prvoj recenici poslednjeg pasusa? Mnogi stariji metalci koji su budno pratili sta se desava u trenutku dok se desavalo - Kozeljnik i ostala ekipa iz te generacije koju poznajem (a ja i ne poznajem mnogo mladjih) - smatraju Kronet Til Konge klasikom epohe, pa sam to iskoristio kao uvod da poentiram.

 

Nemam nameru da ti odgovorim koliko sam slusao DHG. Pitanje je ili glupo, jer je na njega nemoguce odgovoriti, ili bezobrazno ako impliciras da sam cuo svaki album po jednom, ako i toliko.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yusaf Parvez je pakistansko ime i prezime. :)

 

Pa da, (666 International) jedan od klasika tog avangardnog/eksperimentalnog talasa u blek metalu 90ih. I meni je trebalo mnogo više da ga svarim nego Supervillain, ali je vredelo.

 

@TtI o Czralu:

Tako si ga nekako sročio, kao da je promena bubnjara donela to poboljšanje, u stvari uopšte i nije tu u bubnjaru fora, nego o tome šta je Vicotnik hteo da postigne. Dobro je da voliš Czrala, mora volimo Czrala :D

 

Baš ću u skorije vreme lepo da poslušam albume opet i da načuljim uši, da vidim mogu li da razaznam gde je čovek, a gde mašina. :D

 

Bilo bi dobro Vicotnika pitati o detaljima bubnjeva na ta dva albuma (a i o Satanic Art, i dalje mi ne dolazi u glavu kako je Apollyon mogao ono da odsvira), pretpostavljam da nije preterano teško nahvatati ga za intervju, meni je odgovorio na fbu kad sam ga pitao nešto skoro. (Mogao bi da budeš drug pa da nas konsultuješ pre intervjua ako ga nahvataš, imali bismo poneko pitanje o fazi koja se tebi manje dopada :bigblue:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je album, ali daleko od savršenog. Prvo što mi smeta je zvuk. Ja ne znam da li samo ja čujem koliko je mutan. U početku sam mislio da je do rip-a ali izgleda da nije. Prvi put sam slušao album preko slušalica i kad je počela Aphelion Void zvučala mi je kao iz bunara. Sad mi kao malo manje smeta, ali mislim da njima ipak više odgovara nabudžena i čista produkcija s prethodna dva albuma. Što se bubnjeva tiče, to kako su zvučali na 666 International može da bude samo plus, bar što se mene tiče, jer perfektno idu uz muziku. Album nije ni upola lud koliko su bili prethodna dva-tri, a to sam najviše i voleo kod njih. Ovaj je više nekako melanholičan, ako je to prava reč, jebem li ga. Ni Aldrahn me nije baš toliko oduševio, mada je ok, ali mi baš u glavu ne ide da nekome ovaj album može biti njihov najbolji, ali je ipak, kada se sve sabere i oduzme, vrlo dobar. Da ne ispadne da prozivam Srđana (@Towards The Inevitable Srđan beše?), svako zna za sebe šta mu najbolje leži i nema razloga da se bilo kome pravda.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TtI:

 

Što se Kronet Til Konge tiče, meni je ok, ali ga ne smatram nešto posebno važnim albumom epohe, pitanje je da li bih ga i slušao koliko sam ga slušao da to nije DHG, više mi je važan kao deo njihovog razvoja.

 

Ovo za groovove: Uopšte ne mislim da su groovy delovi na Supervillain nešto posebno novo za njih, npr. Traces rif od 1:15 kad upadne violina - to su isti ti groovovi kojih ima brdo i na Supervillain Outcast, samo su tamo u drugačijoj atmosferi. I to svaki sledeći krug ide drugi groove, nijednom se ne ponovi, a svaki je fenomenalan, jebena genijalnost (mislim i dalje na ovaj deo u Traces).

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni baš prija što je, za njihove pojmove, iskuliran album, opušteniji... ne mislim da su u potpunosti išli na siguricu, već pre svega snimili ono što trenutno osećaju, skladno sa godinama u kojima su. na kraju krajeva, od njih je lakše očekivao ludnicu potpunu nego ovo. s druge strane, koliko god se album razlikovao u odnosu na njihova pređašnja izdanja, ne razlikuje se previše od nekih drugih aktuelnih autora - ihsahn na primer, no meni to ne smeta.

albumu prija bolji rip, ali i taj "iz bunara", muljavi zvuk lepo leži uz čitavu ideju i atmosferu.

 

nema ovde mnogo eksperimentisanja, ne pomera granice kao prethodna dva, ali album sam za sebe jeste sveuobuhvatno lep... osim omota. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako ne poizdanjem bend kao vecina vas ovde, slusao sam bendov opus do 99, nisam slusao Supervillain, al meni je ovaj album dobar mada sto jes jes, nije haotican nesto, vise se drzi duze na nekim delovima.

 

Na Metallumu neki lik dao najvisu ocenu za album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Towards the Inevitable :mhihi:

 

Ja poslušah album večeras, mnogo mi je bolji utisak nego ranije, posebno je bas lep, kao sa Written in Waters su neki momenti. Malo su mi legle melodije i malo se navikao da više nalazim stare momente nego nove, jbg xD

 

Unlocking i Blue Moon Duel mi se zasad najmanje sviđaju, ovo ostalo je dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam tu recenziju na arhivama, uglavnom je u liniji sa onim sto ja mislim, sto ocigledno znaci da nas ima jos koji na slican nacin (ne) kapiramo DHG. Ja bih albumu dao 90%.

 

I dalje ga slusam manje-vise svakodnevno, i sve vise i vise mi ulazi pod kozu. Majstorija cista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TtI:

 

Što se Kronet Til Konge tiče, meni je ok, ali ga ne smatram nešto posebno važnim albumom epohe, pitanje je da li bih ga i slušao koliko sam ga slušao da to nije DHG, više mi je važan kao deo njihovog razvoja.

 

defitivno zapazen i slusan i veoma dobar album. nije sad bas klasik i nesto esencijalno za poslusati u 2015oj godini ali ici toliko daleko da se nazove "nezanimljivim" je klasican pozeraj

Share this post


Link to post
Share on other sites

:* :*

 

Ti si zaštićen od minusanja prilikom postovanje intervjua, bole te brige.

 

aggressive in its obtuseness and adventurous in its boundlessness

 

:haha:

 

From 666 International forward, Dødheimsgard has imbibed in the weird, the strange, and the obtuse.

 

Nije novinar uradio domaći, ccc

Share this post


Link to post
Share on other sites

INI

 

Bend od basiste.

 

Izbacili teaser za pesmu pre 2 godine, i onda ništa od tad (verovatno otkako ga je Vicotnik regrutovao :bigblue: ).

 

Po muzici iz teasera bi se reklo da dečko ostvaruje svoj dečački san svirajući u DHG, a i dobro to radi, lebac mu poljubim, bas je pokidao na Umbri Omezi.

 

U Unlocking na Devil Doll worship mestu, što kaže Azal, bas spasio deonicu da ne bude govno...

 

Architect of Darkness, bas na 1:28. Svršit ću

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja čitam ovu vašu raspravu i izneveravam kao blesav... novi album predvidljiv? Pa ne liči na apsolutno nijedan DHG do sada, skroz druga priča u odnosu na svaki. Meni iskreno liči više u tihim momentima na VBE a u black na Mayhem, mada kao celina nije ni blizu ničega što se već čulo ni ot ta dva benda ni od DHG samih. Stvarno su kraljevi avangarde, ispišali se opet po celoj sceni, album je toliko jeben i komplikovan da nisam mogao da pušim cigaretu i slušam ga u isto vreme koliko traži stoprocentnu pažnju slušaoca. Btw meni se zvuk sviđa. što reče Simon bas je mnogo lep.

 

Btw povodom rasprave o bubnju na 666 international, Vicotnik himself

 

For me personally, the equation that equals „666 International“ is myself(music/production), Aldrahn(voice/lyrics), Bjørn Boge(engineer/Producer) and Ginge (beats and effects). Of course the others contributed as well, but without this quartet the album just would not exist in the form it has.

 

http://www.mortemzine.net/show.php?id=3634

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...