Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

gde je bre tako? Ja nigde nisam video do sada da je neki veci grad krenuo da se kiti pre novembra. Polovinom novembra najranije, i to prvenstveno zbog katolickog bozica, a ne nove godine. U Minhenu ne krenu pre polovine novembra, a kamoli ranije, i to jos katolicki centar Nemacke ...

Edited by ShinigаmY
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se Kuruze. Ali isto tako i one koji vrše glupa poređenja.

 

Na stranu što pored Madrida nisu nađene hladnjače i masovne grobnice Katalonaca (kako kažu komunisti) ima tu i drugih stvari. Npr. ja se sećam da su tamo krajem devedesetih Tači, Haradinaj, Ljimaj i ostala gamad vodila paravojnu terorističku organizaciju koja je radila na odvajanju Kosova od Srbije. I to je još najmanje zlo, ta nezavisnost. Pored toga su ubijali i mučili i proterali hiljade ljudi.

 

Sećam se i da su '99 glavni zagovornici bombardovanja SRJ bili USA, GB, Nemačka... i njihove vođe - Bil Klinton, Toni Bler, Gerhard Šreder...

 

Sećam se i da je nakon toga Srbija zvanično prihvatila odluku SB UN i Rez. 1244 koja nas obavezuje na štošta što nam se ne sviđa. Odavno je to bilo, evo skoro 20 godina.

 

U nešto novijoj istoriji Srbije demokratski izabran premijer je pozvao Tonija Blera da mu bude savetnik. Jadao se Klintonu i izvinio se Đuri što ga je tukao. A na poslednjoj predizbornoj konvenciji, gost mu je bio Šreder. I onda je 2 miliona ljudi glasalo da taj čovek bude predsednik. I nakon toga je taj, sada demokratski izabran predsednik, podržao bivše članove separatista, kao što su Tači, Haradinaj, Ljimaj... koji su proglasili nezavisnost. I koji su mučili, ubijali i proterali hiljade ljudi sa Kosova.

 

Tako da Kosovo jeste jedinstven slučaj u svetu, jer koliko ja znam, ni u jednoj zemlji koja ima slične probleme, centralana vlast nije podržala separatiste i sve one koji su radili na odvajanju teritorije. Ispravi me Kuruze ako grešim, nisam baš upućen. Ali znam da je Madrid i dalje za Kataloniju u Španiji, Kijev je za Krim u Ukrajini, Peking je za Tibet u Kini, itd. Jedino su u Srbiji Vlada, premijer i predesnik, za koje je glasalo 2 miliona Srba podržali kako separatiste, tako i međunarodne učesnike koji su radili na otcepljenju Kosova. Tako da je sve što se desilo sa Kosovom, sada potpuno legitimno, jer je većina Srba u Srbiji glasalo za tu politiku. Dva miliona Srba nema ništa protiv Klintona, Šredera, Blera, Tačija, Haradinaja, Ljimaja.... i njiove politike. Jer da imaju, ne bi glasali za Srbe koji ih podržavaju, zar ne?

 

Da dva miliona Srba nije glasalo za nezavisno Kosovo, da druga dva miliona nije stajalo po strani, možda bismo i imali pravo da kažemo nešto na tu temu. Ovako, samo onih 1.4 miliona koji su direktno bili protiv takve politike imaju pravo da se bune. Međutim kako je to 20% stanovnika sa pravom glasa, moramo se složiti da su Srbi kao narod i zvanično priznali nezavisno Kosovo. Ostaje još da i država to uradi, verovatno za nekih godinu dana, manje više.

  • Upvote 6
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ta priča EU, tj. njenih zvaničnika počela od Vučića i Nikolića, tako da ne govorim o unutrašnjoj politici, ludačkim izborima ovog poremećenog naroda itd.

Mislim da prosečan Srbin nema pojma zbog čega glasa za onog za koga glasa, tako da je razmatranje toga bespredmetno.

 

No, početni komentar se odnosi isključivo na izjave naših prijatelja koji jedva čekaju da nas prime u evropsku porodicu naroda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dead Man Drinking:

 

Meni je zanimljivo koliko sam prica cuo od samih Srba sa Kosova o tome kako su maksimalno tlacili Siptare dok im se moglo, pa onda price o protestima u Pristini 1981. i sta se dalje desavalo itd... I onda kad je oslabila pozicija, full on zrtva mod.

 

Govna smo i jedni i drugi, jeste ubijanje i trgovina organima nesto mnogo gore, al' tako to ide, sve gore i gore, ovaj fazon, od 0:35:

 

 

Doduse i ta tvoja prica o tome za sta narod glasa govori dovoljno o tome da je narod marva...

 

Svaka alternativa od EU i svako zavaravanje da ce neko da postuje 'medjunarodno pravo' a da nece svaki pojedinacan slucaj da resava shodno svom interesu je jednako glupa.

 

I EU i majka Rusija i sve te price o nekom spoljasnjem faktoru koji ce nama da resi sve probleme je obicna glupost...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...