Jump to content

Fear and Loathing in YUMETAL


Face Of Melinda

Recommended Posts

Well, aj i ja da se oglasim... 

Ishrana i skolovan trener to je meni radilo posao kada sam pocela sa treninzima snage letos, 7 meseci posle porodjaja... Za to vreme ojacala "the core" pre svega i smrsala 7kg- koliko sam i imala viska posle porodjaja. 

S obzirom da sam imala dugu pauzu u fiz.aktivnosti trener mi je predlozio da krenemo sa treninzima snage. Zasto je to dobro? jer aktivira anaerobni metabolizam- trose se depoi i izgradjuje misic, oslobadjaju laktati koji potom imaju brojne dobre efekte jedan od njih je i povoljan uticaj na sintezu faktora u neuronima- uticaj na raspolozenje, koncentraciju i ma duze staze prevencija demencije. 

Kada su aerobne aktivnosti u pitanju trcanje/plivanje/voznja bajsom... oni uticu na rekonfiguraciju misica i metabolizma misica na "duze" staze jer im je potrebno vreme za takav efekat- zato maratoncima treba vreme da se valjano pripreme za isti...

Uprosceno ako je cilj da se smrsa i ojaca osovina ttela-anaerobna aktivnost prvo, kada se to postigne ide se na aerobne aktivnosti gde se radi rekonfoguracija i odrzavanje postignutog... 

Ono sto se istice svakako da treba nastaviti sa treninzima visokog intenziteta (anaerobne vezbe) u domenu snage individualne. 

I poenta je u postepenom povecanju opterecenja, zbog rizika od povrede.

Znaci za pocetak krsten trener da se skontaju osnove- isplati se, posle toga moze covek sam da trenira bez problema....

Sto se hiperproteinske ishrane tice... misljenja su podeljena... zavisi od samog stofa osobe... ako nisi navikao da jedes vise puta na dan... moras prvo sa dva obroka i nekom uzinom da preguras, pa onda postepno doci do tri obroka i dve uzine sto je optimalno... 

Ono sto sama jedem i promovisem je mediteranska ishrana, jer je izbalansirana i odgovara nutritivnim  potrebama. A za zene to je 2-3 mlecne jedinice na dan, uz porciju mesa sa dosta povrca, uz voce za uzinu... licno nisam tip koji vecera- ne prija mi pa umesto toga saka semenja i to je to. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duboko u Pacifičkom okeanu, u tamnom ambisu dubokom oko 1,6 kilometara, mulj je uskomešala neobična crno-srebrna zver. Sa metalnim istačkanim telom i vrpoljećom pupčanom vrpcom od ružičastog užeta, lokalnoj fauni dubokih mora koja je i sama ekscentrična mogla bi da izgleda kao neka vrsta pravougaone raže.

To je prva „međuzvezdana udica" na svetu, trenutno u lovu na vanzemaljske materijale - a moguće je da je već pronašla nešto...

  • Like 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 1/2/2024 at 11:14 AM, Havočka said:

Srećna vam nova godina

 

Sve najbolje vam zelim posle 13 

 

On 1/1/2024 at 12:12 PM, Srbin Hamza said:

 

Idemo u nabavku bajo

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Najviše kokaina se koristi u Švajcarskoj, koji je, prema podacima koji su mi dostupni, tamo jako jeftin i košta negde oko 1.200 dinara, pojedinačna doza. Tako da, oni sada smišljaju šta će", navodi doktorka Snežana Alčaz.

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2024&mm=01&dd=10&nav_id=2463096

pogaće na ljebac

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Свим дамама са форума желим срећан 8 март, смрт фашизму слобода народу, да нам живи живи рад!!! ❤️

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da vam kazem da mrzim poso mrzim trazenje posla mrzim poslodavce mrzim format cvja mrzim motivaciono pismo mrzim drustvene mreze posebno mrzim linkedin mrzim cak i pare i pomalo i sebe sto sam dala sebi otkaz

 

(trazenje posla, dan 5)

p.s. 

juce nisam dovoljno skorovala na testu inteligencije jer ne znam dovoljno dobro engleski jezik xDDDDDDDDDDDDD

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...