Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Zamisli da ti je zanimljivija kombinacija njuški na slici od teme okupljanja, jer nijedno okupljanje nema legitimitet kada je na njemu Vučić, ti nećeš da se igraš, tvoja alternativna realnost je pristojna.

Da li ovakva slika govori isto koliko i npr. slika Lončara sa zemunskim klanom?

Zamisli da ti je ok da bude kažnjivo poricanje genocida u Srebrenici a ok ti je što nije kažnjiva proslava genocida nad Srbima?

 

Ali jebiga teška je realnost, lepše je da budeš pristojan...

 

Je l' dobro Vučićevo vino, ho, ho, ho

Drage komšije, mi smo trenutno nepristojni, pa kad budemo pristojni, priključićemo se spoljnoj politici, ne zamerite ovi sad šta rade... Kad se upristojimo, pravićete se da se to nije desilo, je l' da? Je l' da?

Želim vam svima da vlada Vučić još bar 30 god, za bolje nismo nikako, ovo je naš maksimum.

 

spacer.png

  • Like 1
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih ne vidim uopšte kao opciju, vidim ih kao građansku inicijativu koja je zalutala / "nevladinu organizaciju" koju neko plaća da osipa opoziciju. Sem što sad ni iz ugla građ inicijative ne mogu da prismrde ni bratu Egzistencijalnom Bagremu sa foruma jer ih SNS seče.

Meni je stvarno neverovatno da se neko ko se zove neštonešto Beograd kandiduje za izbore na nivou države u bilo kom obliku, to je toliko egocentrično, samozadovoljno i naivno u svom, kako to nazvati, neznanju, zamlaćenošću, da bi bilo smešno kad ne bi podvlačilo deprimirajuću situaciju u opoziciji. Ok, jeste Beograd četvrtina stanovništva zemlje, ali treba dobrano da im bude glava u oblacima da misle da će šaka Beograđana da ih prebaci preko cenzusa.

Tek da zamislimo fantastični scenario u kom bi oni došli na vlast, šta bi onda radili, u šta bi promenili ime ili šta već, toliko je nezamislivo da ne mogu ni na silu da zamislim. :D

Imam utisak da je ljudima koji glasaju za njih bitno da pokažu sebi i drugima svoju pristojnost i kulturu, kako bi se osećali bolje što nisu glasali za korumpirane lopove i opresore (samo što ako odu ispod cenzusa, onda jesu glasali za pomenuti ološ) i da više ima tu ulogu neke psihiloške samopomoći i građenja zajedništva sa drugim pristojnim građanima, da bi se osećali bolje u vremenima kad dominira govedina na tvu i u politici, nego što ih zapravo zanima neka eventualna projekcija o krajnjem rezultatu njihovog izbora na glasanju. To je i ok, ali to može da pomogne ljudima koji razmišljaju binarno...

 

Mojih pola glasa (verovatno i više) na sledećim izborima ide SNSu, neću ni da bijem noge do glasačkog mesta, bukvalno je svaki drugi način trošenja tih sat i kusur bolji. I odvratno mi je to, i pljuvao sam pre strastveno ljude koji neće da glasaju, ali opozicija je temeljno demolirana i moja samopomoć u tom pogledu je da se osećam kao gost negde gde postoji neki sistem i neka pravila u koja ću da se uklapam bez da ih mnogo preispitujem jer ne vredi živaca, dok ne dobijem mogućnost da gostujem u nekom boljem sistemu.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 minutes ago, Demon Seed said:

Tek da zamislimo fantastični scenario u kom bi oni došli na vlast, šta bi onda radili, u šta bi promenili ime ili šta već, toliko je nezamislivo da ne mogu ni na silu da zamislim. :D

Smislio sam - otcepili bi Beograd od ostatka zemlje i napred u novo doba prosperiteta. :mrgreen:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

24 minutes ago, Demon Seed said:

Mojih pola glasa (verovatno i više) na sledećim izborima ide SNSu, neću ni da bijem noge do glasačkog mesta, bukvalno je svaki drugi način trošenja tih sat i kusur bolji. I odvratno mi je to, i pljuvao sam pre strastveno ljude koji neće da glasaju, ali opozicija je temeljno demolirana i moja samopomoć u tom pogledu je da se osećam kao gost negde gde postoji neki sistem i neka pravila u koja ću da se uklapam bez da ih mnogo preispitujem jer ne vredi živaca, dok ne dobijem mogućnost da gostujem u nekom boljem sistemu.

to ti je nekih 115-130 na skali :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 8/5/2021 at 1:32 PM, Demon Seed said:

Meni je stvarno neverovatno da se neko ko se zove neštonešto Beograd kandiduje za izbore na nivou države u bilo kom obliku, to je toliko egocentrično, samozadovoljno i naivno u svom, kako to nazvati, neznanju, zamlaćenošću, da bi bilo smešno kad ne bi podvlačilo deprimirajuću situaciju u opoziciji.

kada bi se brojali kurčevi koje bi ljudi crtali pored njihovog imena kao minusi, imali bi sigurno negativni cenzus.
 

mimo toga, baš nešto nisam čuo do kakvih je zaključaka došao taj silni serbski, saborni trust mozgova sočinjen od vučića, dodika, milice, malog šešelja, bola i radula...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Auuu brate.... ja tek sad skontao da (B)Radule stavio na listu onu lujku Milu Alečković... 

LOL - je l' on iole pri sebi, zadnjih par godina? 
Prvo vinčanska proročanstva, a sad ova, koju ja lično ne mogu da slušam duže od 20 sekundi, zbog količine gluposti koje izgovori. 
Šta je sledeće? 
Mira Adanja Polak i Danica Vučinić kao ministarke? 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...