Jump to content

Istorija crnog metala


Demon Seed

Recommended Posts

@Miilos:

Pa da, to je i razlog zbog koga 'first wave black metal' nije pravi black, nego su thrash,death,heavy sa crnim dodirom. A logikom da to jeste bm završiš tako da blek metal album diskvalifikuješ iz blek metala na osnovu tekstova. :P

Stoga - nulti talas! :)

 

 

Ali je bezveze i da se zbunimo i da kažemo da su žanrovske odrednice bezveze, jer neko relativizuje, umesto da konkretizuje.

 

Valja onda napomenuti i da je sve sa ove teme zanemarljivo prema najboljem albumu 1994. a to je Far Beyond Driven

 

Kad može Human moš i ti s Panterom

Solidan album :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw i dm je poceo kao satanik muzika, sa Possessed i MA, ne vidim nista strano tu.

 

Samo što ne pričamo o tome, nego o tvrdnji da nije bm ako nije satanik

 

Ili ajde, da nije bm ako su hrišćanski tekstovi, mada s obzirom da si naveo Immortal i Enslaved kao neke primere, legit mi je i gornja rečenica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao da crkveni hor tehnicki po kanonima peva odu Satani, da li bi se to smatralo crkvenim pojanjem?

 

Pa da

 

 

 

Ili je ovo blek metal? ^^

 

Nije najbolje poredjenje jer se veličanje blagoga gospoda smatra kompletnom svrhom crkvene muzike, dok veličanje Sotone nije kompletna svrha blek metala, nego se prihvata i Blashkyrk itd...

 

A ovi 'orthodox bm' teistički satanisti ili nihilistički hrišćani su naravno mnogo veći hrišćani i po tome manje bm nego Immortal kog bole jaja za to.

 

Da li je Baćuška onda bm? To ste progutali zbog SS lobanja na ceremonijalnim odeždama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, kad već pričamo o istoriji, prvi rif na Ye Entrancemperium od Emperor

 

Uopa, nadjoh ladno da postoji butleg demo gde je ta pesma svirana, doduse nezavrsena:

 

 

 

A kad pričaš o padu kvaliteta krajem 90ih/početkom 00ih, jesi slušao Weakling - Dead as Dreams?

 

Nije loš, ima mi dosta Snorre/Vicotnik rifova, a i dosta Incantationa (ipak je USBM iz Amerike, logičan uticaj :D)

 

 

Jbg, vrlo blizu, ali ipak je samo jedan Filosofem. :P

 

EDIT: Bez možda.

 

 

Ahaha, eto polemike od odma :D

 

Rekoh prosli put, malo mi dungeon synth ambijent trake Vargove razvodnjavaju kvalitet celog albuma, Nemesis Divina kida celom dužinom

 

A daleko od toga da F ne valja

 

@Descender:

Hej, barem za '97. nemamo dilemu :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako s '97 :)

 

A kad pričaš o padu kvaliteta krajem 90ih/početkom 00ih...

 

2000-ih. 98/99 su sasvim solidne.

 

jesi slušao Weakling - Dead as Dreams?

 

Ne. Dovoljno mi je da čujem ime benda i gubim interesovanje momentalno.

 

Najsmešnije je da su mi Abigor sasvim sigurno omiljena grupa, ne posustaju evo već 25 godina i niko nema toliko dobrih, a različitih albuma međusobno ali ni jedan njihov album mi nikad nije bio omiljen za neku godinu, večito drugo mesto. :) Evo i ove godine bi trebao da izađe Adaestuo, tako da im ponovo ne gine (bar) drugo mesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...