Jump to content

2018 - top liste


kuruz

Recommended Posts

4 hours ago, SkullKrusheR said:

meni je kao velikom fanu earl-a još od nazad u danu novi album neviđena dosada.

 

Novi Earl je fantastičan. Nema bengere kao na prethodnim izdanjima ali je kontemplativan album gde Earl dolazi na svoje i suočava se sa gubitkom roditlja i svih tih psihičkih problema, pozdravljam što se na taj način oslobađa. Matrice su zarazne, mislim da od Madvillain nisam čuo tako lepo upakovane jazzy izvijene zvučne podloge.

Ako bih baš birao da bude đir album onda je Vince Staples ove godine sa FM! odneo pehar. Nema bukvalno loše trake i kao celina je jako. I naravno Danny Brown i Bruiser Brigade, šuri Twitch OST.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Whoredom Rife - Nid-Hymner Av Hat

2. Kriegsmaschine - Apocalypticists

3. Trollheims Grott - Aligned With The True Death

4. Hate Eternal - Upon Desolate Sands

5. Hyperdontia - Nexus Of Teeth

6. Mare - Ebony Tower

7. Funeral Mist - Hekatomb

8. Obliteration - Cenotaph Obscure

9. Monstrosity - The Passage Of Existence

10. Adaestuo - Krew Za Krew

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deste..

Evo liste..

AOTY:The Voidz - Virtue 

Ostalo sto valja:

Kanye West - ye

Primordial - Exile Amongst the Ruins

Sleep - The Sciences

Toby Driver - They Are the Shield

Kriegsmaschine - Apocalypticists

Turnstile - Time & Space

Kids See Ghosts - Kids See Ghosts

Jack White - Boarding House Reach

Tropical Fuck Storm - A Laughing Death in Meatspace

Poppy - Am I a Girl?

Nadja - Sonnborner

Altar of Perversion - Intra Naos

Cheer-Accident - Fades

Earl Sweatshirt - Some Rap Songs

MGMT - Little Dark Age

Minami Deutsch - With Dim Light

Bubu - El Eco del Sol

Vive la Void - Vive la Void

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metal i nemetal redom, mozda iskoci i neki tejp iz ove liste bem li ga... taman dok radim tri stvari istovremeno, ne zamertie ako napravim neki zajeb :wub:

1. Ihsahn- Amr AOTY za mene, jos uzivo nastup koji je razvalio... su mi ustici godine.

2. Trevor Something- Ultraparanoia (retro/electro/witchouse/pop album je paranoidna tejpčina, ja sam mekog srca prema njegovom vokalu i vibe-u koji stvara, moj work out album godine, favorit spot-pesma-sveeee)

3. Toby Driver- The are the shield- prelepost umetnosti

4. Voices- Frightened samo cu reci She's just a footstep aaaaaaaaaway

5. Chapel of disease- And As We Have Seen The Storm, We Have Embraced The Eye- ova pesma jbni najez

6. Manes- nastavljaju sa istim zvukom kao i na prethodnom albumu ali manes ne bi bio manes da ne zamrsi konce u nadogradnji istog, sjajan album.

7. Imperial Triumphant- metal verzija Bitches Brew od Miles Davis-a ende, overiti obavezno. <3

8. Eryn Non Dae. Secam se bacanja worshipa na ovaj bend, par godina unazad i sa ovim albumom nisu podbacili kada je atmosfera u pitanju, mrak, praznina, pustos bas kao sto odbacivanje Selfa i treba da izgleda

9. Anja Garbarek- The Road Is Just A Surface koncept albuma je razvoj mentalne bolesti i borba sa istom, zena je napravila super pricu, uz njen trip-hop/jazzy pristup.

10. John Hopkins- Singularity- elektronika koja vas baca u transcendentalno stanje svesti

11. Slugdge- Esoteric Malacology- kada sam pre četri godine pokusala da promovisem Gastronomicon koji je dojajajn album, iskulirali ste me, ali sa ovim albumom je definitivno pala kidalica i sveopsti hype hahaha, jbga imam uho za bendove koji imaju potencijal :D

12. The Ocean- Phanerozoic I: Palaeozoic bilo sa liricima ili instrumetal verzija albuma, album uspe da izazove konglomerat emocija in situ

13. Alkaloid- Liquid Anatomy (ehem nema veze sto ima medicinski naziv u naslovu albuma, vlaznem svaki put kad slusam Azagthoth- there I said it :D )

14. VOLA- Applause Of A Distant Crowd... awwwww ovaj album je neznija strana ovog benda, tako gledam na ovu pricu i nadam se da nece otici previse ovim putem jer su mi oni prava mera za spoj modernog proga i djenta

15. Hozier- EP Nina Cried Power, ako se radujem nekom albumu u 2019. to je njegov album

16. Keith Jarrett- La Fenice- jazzy piano, za ljubitelje ovog zvuka

17. Mare- Ebony Tower...

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Underkuruz said:

el se seća neko kad je poslednji put jedan album ovako ujedinio jumetal? Chapel slušaju svi, čak je i lemi siks rekao da dobro zvuči, iako nije njegov fazon

vrh je Sulphur
skini i to, kolega

SAeon slušao i prošli i ovaj, dobro je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...