Jump to content

Koje metal blogove, youtube kanale, social media stranice pratite?


Haos sam ja

Recommended Posts

3 hours ago, kuruz said:

Revelation of Doom mi je dovoljan, tu i tamo naletim na nešto na Tjubu

forum na koji ne mogu da se registrujem vec vise od godinu dana 😄

meni su drustvene mreze najveci izvor informacija, imam par jako dobrih grupa na FB (metal preorder muzike) gde ljudi kace sve interesantno sto se najavi. Drugo, ima par lejblova koje volim i pratim sve sto izbace. 

Naravno, ne mog' da gresim dusu ali @kuruz , @azal i Pera (ne znam mu nick na forumu 😄 )mi sibaju preporuke redovno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

59 minutes ago, [Nocturno] said:

forum na koji ne mogu da se registrujem vec vise od godinu dana 😄

meni su drustvene mreze najveci izvor informacija, imam par jako dobrih grupa na FB (metal preorder muzike) gde ljudi kace sve interesantno sto se najavi. Drugo, ima par lejblova koje volim i pratim sve sto izbace. 

Naravno, ne mog' da gresim dusu ali @kuruz , @azal i Pera (ne znam mu nick na forumu 😄 )mi sibaju preporuke redovno.

 

 

sad sam cimao admina tamo, valjda će da te pusti, pošto samo na preporuku primaju sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 hours ago, Haos sam ja said:

Drugim rečima, odakle se informišete (osim preko ovog vrlog foruma, bandcampa i slično)?

Ovaj vrli forum je ostao samo ruinirana navika, vredi doci još zbog par ljudi... koje svakako znam i privatno.

Revelation of doom forum trenutno i to mi je sasvim dosta.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metal Storm za informacije sta i kada ce neko izdanje izaci, a imaju i odlican Event deo koji se dosta dobro apdejtuje pa na jednom mestu moze lako da se vidi sta ima od koncerata/festivala.
Youtube preko algoritama cesto ubode ono sto mi se svidja, a sem toga do pre par godina Hellcast Podcast koji nazalost vise ne postoji/nije aktivan.
Za domacu scenu Serbian Metal Portal.
Preporuke i razmena linkova od nekoliko ljudi koji imaju isti/slican ukus za muziku kao i ja sto se tice novih bendova, a ono sto slusam godinama pratim i sam trazim kada i sta izlazi.

Edited by dimmu1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Just now, Kumodraski Vo said:

Ja sam usto u /metal/ telegram grupi ali tamo samo rokaju nsbm :haha: 

Kod moje je bio jedan što je samo NSBM postovo, jedan mu lik reko da je naporan i da mu je ukus smeće, ovaj se iznerviro i otišo. Van toga, uglavnom tamo postavljaju death i thrash, uglavnom ili old school ili tech/prog stil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revelation of Doom forum, na preporuku po nešto, ima i par izdavačkih kuća koje vode računa šta izdaju, a bacim pogled s vremena na vreme na metal archives, ima onaj odeljak upcoming releases, tako da mi retko šta promakne. Verujem da pohvatam 90% stvari koje vrede čuti, nešto čujem i sa malim zakašnjenjem i to je to. A imam i nepogrešiv instinkt da znam čim vidim omot, logo ili članove benda da li vredi trošiti vreme na njih ili ne. I metal area za skidanje...

54 minutes ago, Talvi said:

a tuđi novčanici su najbolja preporuka kad vidiš da se nešto zaista kupuje

Ovo je i meni glavno merilo. Za šta sam spreman da platim, to mi treba, ostalo shift+delete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za koncerte isto kao dimmu, metalstorm-events, kao neki panevropski gig aggregator. Doduše od pre par godina i preko fbooka/mailing liste venue-a i sl.

Za novu muziku yumetal i metal-archive upcoming releases + šta mu deluje zanimljivo u Prog magazinu. Angrymetalguy jedini "blog" koji kao pratim, ali i to ne aktivno odavno.

Revelation of Doom se registrovao, posetio jednom i nikad više :haha:

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://autothrall.blogspot.com/

Najbolji metal recenzent na svetu, bez dileme, i die-hard metal fan. Glavna faca na metal arhivama. Što nam se i ukus uglavnom poklapa u sferi ekstremnijeg metala svakako nije beznačajno. Već desetak godina ga čitam on-off.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praćenje kad šta izlazi i kad i gde ima koncerata je lako.

Više sam mislio da li pratite neki sadržaj (gde god da je) koji se odnosi na recenzije, diskusije, tier liste i slično palamuđenje o metalu. Forumi su dobri za diskusiju ali ne ono "ovaj bend/album je do jaja" ili "ovaj bend/album je sranje" nego onako malo detaljnije i subjektivnije, mada je smor i nema se vremena da se rasplineš na sve strane. Šteta što toga ovde više nema u toj meri, al bolje i ovakvo životarenje foruma nego ništa. Stubovi se umorili a sveže krvi slabo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče recenzija/preporuka ima na ytubu par kanala ili likova kojima verujem npr Vital Vinyl Vlog, Explosive Action, ok su mi bili i likovi koji rade Tralls of Metal, mada mi oni u poslednje vreme i nisu toliko merilo kvaliteta, ali pogledam i dalje po nešto od njih, zanimljivi su svakako.. Onaj lik sa skeletorovom maskom me prilično živcira, ali ume i on da ubode ponekad nešto dobro.. hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...