Jump to content

Behemoth


MissionVao

Recommended Posts

Kao prvo ti nisi razgranicavao nista. Rekao si SVI sviraju za PARE. Svi i pare velikim slovima. Da ulaznica mog benda kosta 1500 din, veliki deo tih para bi isao u promociju koncerta, profi ozvucenje i ostala sranja koja idu uz to. A cisto da znas postoje ljudi iz velikih bendova koji prave hamburgere da bi preziveli i zive u iznajmljenim kucama koje prokisnjavaju. Sad se pitate kako znam. Sve ovo sto sam napisao procitao sam na Derek Roddy forumu. To je bio njegov post. Imena nije objavljivao, verovatno iz postovanja. Nadam se da znas ko je Derek Roddy.

 

Svi uzmu pare tamo gde mogu. Pa ozvuchenje ce ti svejedno organiztor obezbediti kao i promociju. Zamisli da ste jako dobri (ili bar mislite tako) i da svirate u nekoj stranoj zemlji, EU ili Americi? Namlatio bi tako para pa makar ih izbacivao kroz prozor autobusa...

Znam ko je.

 

I ja sam hteo da dodjem na Behemoth, ali nisam, zbog finansija. Isao sam na Kreator, a malo su me i zajebale price da dolaze ponovo na jesen. A to sto daju 100% sebe na svirkama, ne znaci da nisu pozeri.

 

E onda si trebao doci pa videti. Jedino je Frubi to zakljuchio... :)

 

Nisam ni ja mislio na muziku bez vokala i slazem se sa tobom sto si rekao da neces biti satanista zbog toga sto je to u necijem tekstu, ali ima ljudi koji razmisljaju suprotno.

I, da, black je mrtav. Samo stvarno nove stvari Behemotha su izgubile dusu. Zaista se i meni cini kao da su radjene po receptu.

I jos da dodam da nemam nista licno protiv tebe niti bilo koga ko se ne slaze samnom. Da ne ispadne da nekog napadam. Nadam se da nije tako zvucalo. :pivopije:

 

Pa ti shto razmisljaju suprotno ce tako razmishljati i zbog drugih bendova, nije Behemoth tu uveo nishta novo. Verovatno ce slushajuci Cannibal Corpse dolaziti na neke druge ideje :) ali to je prisutno svuda, jebiga ...

 

Uglavnom sam zaljuchio da dosta ljudi misle da su postali pozeri jer se Nergal tako exponira u javnosti. Stvar je u tome shto se meni jebe shta on pricha, dokle god to nije na albumu ili na koncertu. Behemoth pokushava da izvadi taj neki novi pravac Extremni Metal. zato su oni death a josh se shminkaju na sceni. Jebiga, to je njihov fazon i ja to poshtujem. Gledao sam njihove koncerte gde je masa totalno mrtva a oni opet divljaju po sceni. Neki su govorili da Nergal ne mozhe taj glas da izvuche uzhivo pa sam se ja opet uverio da lik jebe keve i na temperaturi od 50 stepeni i bez vazduha...

 

Eto ako se ja pitam nishta dobro nije izashlo proshlih 5 godina, jedino Enemy Of God... Dobih pre neki dan novi Dying Fetus al ga josh nisam stigao preslushati.

 

..A nemam utisak da me niko napada, samo moj omiljeni bend :D:pivopije:

 

zajebavam se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

AAA sto pre... imam ceo koncert pa cu ti dam , da odlgedas Abomination REborn ;)hahahaha.

:pivopije: :pivopije: :pivopije: :pivopije:

 

IZUVANJE !!!!

 

moze, al dzaba da gledam na snimku jos vise cu da smorim sto sam zakasnio na abomination, bolje da oni dodju, ima da dodjem na koncert u 6 sati, za svaki slucaj! :muzicar::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet se desilo nesto cudno pisao sam post jedno 15min i sad nestao ... :))

SUFFO SUFFO ! :)

 

Da kazem sta sam hteo u postu, razlika izmedju behemotha i suffo-a je neuporediva. Suffo je ostavio srce na terenu, a behemoth takodje ostavio srce ali su nekako "bez duse" ostavili to srce. Znaci fali tu nesto .

A recimo suffo je imao 5x bolji zvuk(sto govori o tome kakvi su muzicari u odnosu na behmeoth) i + behemoth je imao 2-3x vece zahteve sto se tice tehnikalija ko zna evo o cemu pricam:

Mixer: min.32 channels

Effects & processors:

• 5 x gates

• 8 x compressors

• Min. 2 x reverb machines

• 1 x delay

• CD player

 

to su zahtevi behemotha a evo suffo sta su trazili :

FOH: 16 channels mixing console

4 Noise gates

4 compressors

1 reverb Processor

1 tab Delay

1 cd player

 

 

A kako to sve zvuci/izgleda evo :

-suffo

- behemoth

da ne bi bilo problema tipa suffo sniman boljom kamerom i iz drugog ugla, ja cu okaciti oba snimka (tj. delove snimka) sa istih pozicija, znaci kod mix pulta. Pa cisto onako da vidite sta i kako .

Ja na ono sto sam popizdeo je to da 50% ljudi koji su planirali na suffo su odustali zbog behemotha(naravno ovde se ne radi o finansijama sa nase strane ...) . E to mene ubilo u pojam... jer sam znao sta propustaju , a cist dokaz su svi oni koji su gledali oba koncerta.

toliko od mene :)).

 

Edited by Frubi666

Share this post


Link to post
Share on other sites

Бехемот је средње велик бенд и зато је тачно да свира за паре. Једино заиста велики бендови, попут Металике не морају да свирају за новац.

Share this post


Link to post
Share on other sites

behemothu treba veca mixeta i vise compressora zato sto imaju semplova brdo i generalno vise mikorofona na bini.

 

a ne znam kako mozes da uporedis ove klipove :)

 

behemoth sa ove daljine ne znam dal moze pristojnije da zvuci, bubanj se cujee dobro...malo ljulja tempo ali jebes ga...to sto svira je u dosta brzem tempu neko ova sufocation stvar.

 

mada sam suffo gledao 2002 i nema prica da izuvaju, samo je tesko uporediti...suffo su bas ono 90s death metal, behemoth je 2000 gde je sve brze mnogo i kristalnije u studiju naravno.

 

i jedan i drugi bend znaju sta rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa bas zbog toga cu uploadovati klip sa iste razdaljine ... ;)hahahah

to si lepo reko suffo mighty '90's , geyhemoth shiti 2000 ...

:)hahaha

 

odo da gleam kripl bastardz pa proverite za jedno 60-80min moj yutube kanal trebalo bi da bude negde torn into enthrallment pesma, sa slicne udaljenosti kao behemoth :)

:pivopije: :pivopije:

Edited by Frubi666

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ou, ou brate stani malo....kakva ljubomora? :)

Pa ja sam dao 1200 dinara da bi pogledao ovaj bend, da sam ljubomoran to sigurno ne bih ucinio. Da li izdaju dobre albume ili ne, to je krajnje subjektivno ( ja volim neke od albuma). Ali, pogledaj cinjenice. Behemoth nije izmislio nista novo, Apostasy nije doneo nista novo, iako je Nergal najavljivao originalni album. Dalje, po mom misljenju previse pozerise, imam utisak kao da im je imidz bitniji od muzike (to je moj utisak, nisam ubedjen da stoji 100% iza onoga o cemu prica); na jedno pitanje zasto koristi "ov" umesto "of" on kaze "jer tako bolje zvuci" :) - cisto pomodarstvo. Trece, kako su to naprasno promenili stil sa black-a na death metal? Sta, odjednom im se svideo death a black su zapostavili? U jednom od skorijih intervjua (nemam link, ali sam procitao) Nergal izjavljuje kako oni sviraju Extremni metal, ne zeleci da kaze da sviraju Death (sto je kranje ocigledno) kako bi ispali sto "svestraniji" bend. To za aerodrom necu da komentarisem jer ne znam da li je istina ili ne.

I da, kad sam rekao MTV Death Metal, nisam mislio na Headbangers Ball :) vec na to sto mi cela njihova formula lici pomalo kao da su pesme i sve (mislim na noviji period, dakle kad su batalili black i presli na death, kao da su videli da od black-a nema 'leba) napravili po receptu, tipa "e, to ovako treba da zvuci, dodaj malo ovoga, takvi i takvi tekstovi" itd...

 

Sve u svemu, oni su extra radnici, zato su i uspeli. Cinjenica je da su super popularni bendovi uvek precenjeni da se tako izrazim (tj. popularni vise nego sto stvarno "zasluzuju"), neki vise - neki manje. Svaka Behemothu cast, ali nemoj da odmah napadas ljude kako su ljubomorni samo ako se ne slazu sa tobom ili na neki nacin "udaraju" na tvoj omiljeni bend, uz argumente naravno.

 

Slazem se da Behemoth nit su inovatori i da ne moraju njihovi albumi svima da se svidjaju, ali neki bendovi koji su do pre 10-15 godina bili "lideri" zanra danas ili sviraju samo uzivo uz retko izdavanje albuma ili simply ne postoje, ili ako postoje bolje da ne...nebitni su primeri, a bend kao sto je Behemoth izdaje redovno albume, sto ti kazes radnici su, koje ja eto smatram da su kvalitetni, i ako je nekome smetala prenabudzenost Demigoda, to mislim da je u dobrom delu sklonjeno na Apostasy. Ne znam sta je "pomodarno u tome sto koristi "ov"...a Behemoth nije naglao preshao iz onoga sto je bio '92 u ono sto je danas, i skoro svakim albumom se menjao i nadogradjivao zvuk, i u tome ja vidim samo plus, e sad to sto je iz jednog zanra skoro celokupno presao u drugi..nekima se svidja, nekima ne, ali IMHO muzika koju danas prave je daleko kvalitetnija od one koje su pravili pre 10+ godina. Tekstovi takodje.

 

“Some people might think Behemoth is going THERION. People couldn’t be more wrong! People say, ‘Demigod is so intense. Do you think the new one will be as intense, or maybe a little more mellow?’ Bad news for you, with all the choirs and stuff that might soften the sound, it’s more insane, more technical. It’s still the catchy, Behemoth vibe of the other albums, but a demanding, aggressive record. This album is a statement of who we are. We don’t need to appeal to people’s taste. We’re not here to be MTV or radio-friendly. We are who we are. When SLAYER puts out a record, they don’t give a fuck. That’s what we do now. If it needs choirs, we do it. If the album needs to be mixed on Mars, we do it!”

 

to kaze on...ja sam mozda lud da mu verujem, vi ostali niste...

 

A to za napadanje, ok izvinjavam se ako sam nekog uvredio, ali me zivciraju priche bez osnova i sad kad mi neko kachi klipove Suffocationa, i samo zato sto je to bio extra koncert sad je ovaj sranje. Jako mi objashnjenje u tome. Od ljudi kojima verujem sam chuo da je taj koncert stvarno bio nenadjebiv, ali od istih da je i behemoth bio za izuvanje...meni to dosta. Na S nisam bio, ali Behemoth live mi je bio extra.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio na oba koncerta. Behemoth je bio dobar, Suffocatio odlican (to je moje subjektivno misljenje). Sto se tice uvezbanosti, Suffocation je za klasu iznad, sto naravno ne znaci da se Behemoth raspadao. Ali, Suffocation su kao roboti precizni, a opet osetis da to sviraju ljudi. S druge strane, uticaj jednog i drugog benda ne moze da se poredi, ali opet, nije mi jasno ni ko je zapoceo sve ovo i zasto? Frubi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Џејсон

Брате, Металика не мора да издаје ништа од 91. Ипак, њихови концерти су и даље невероватни, управо због тога што воле то што раде. Човече, Кирк има свој ранч, Ларс купује слике од милион долара, Хетфилд има више возила него владе балканских држава, па и даље раде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije mi jasno ni ko je zapoceo sve ovo i zasto? Frubi?

Ja sam rekao da su preterali sa satanizmom i da me ni najmanje ne cudi sto hoce da im zabrane koncerte s obzirom na takvo ponasanje (i dalje stojim iza ovoga), a onda su me svi napali kao da sam ih ubo u oko.

I jos da kazem da Suffocation uopste i ne slusam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Истина. Ретки су ментоли попут Јона из Дисекшн. Свака теби част за музику, али мани се тих блентавих идеологија и срања.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Истина. Ретки су ментоли попут Јона из Дисекшн. Свака теби част за музику, али мани се тих блентавих идеологија и срања.

+1 Ni sam ne bih bolje rekao. Mada mi se ne svidja zadnji album, ali to je druga tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...