Jump to content

Venenum

6 replies to this topic

#1 Grobodan

Grobodan

TrajChe of Metal

• iskreni članovi
  • 31965 posts

Posted 07 juni 2017 - 18:39

Hvala nebesima da je vreme kvazi brutalnih i ušminkanih DM bendova prošlo, death metal se ponovo vraća u otherworldly dimenzije a jedan od bendova u nizu kvaliteta poslednjih godina je i nemački Venenum.
EP izašao 2011, momci nisu žurili već su klesali strpljivo album i ove godine izlazi debi Trance of Death koji je već sad zakucan među najbolje ekstremne albume godine. Po meni je Tribulation vođa ovog novog death metal pokreta te tako i ovaj album liči na ključni Formulas of Death a opet nikako i ne zvuči isto, to je taj slobodarski duh nepredvidivih kompozicija i misterioznog ambijenta.

Posted Image

http://filecrypt.cc/...54236F9F90.html
Metal Sound - Srpski metal webzine

"Yoji Kuri je crnohumorni, nezavisni i minimalni animator čiji su filmovi usmereni na poremećeni ugao gledanja na ljubav i seks. Jedan deo filma "Kupatilo" pokazuje skultpture zadnjica i nogu, a drugi petogodišnjeg dečaka koji uživa u vremenu provedenom u njemu.

#2 Underkuruz

Underkuruz

Куруз Кардашијан оф метал

• iskreni članovi
  • 34651 posts

Posted 19 juni 2017 - 00:14

meni ovo odlično zvuči, konačno da me zainteresuje neki noviji DM
last.fm

opasnice spusti loptu
i zaigraj na dobrotu

#3 [Nocturno]

[Nocturno]

Neka titula of Metal

• iskreni članovi
  • 3353 posts

Posted 19 juni 2017 - 09:32

Ja ih gledao live pre 4 godine u Berlinu, pokidali.
Kupio sam tada onaj EP na vinilu, naravno uzeo i ovaj :D

View PostСале, on 04 maj 2015 - 23:18, said:

Какав бре морал?? Па није ово црква Христа Спаситеља него јуметал. Овде нема морала. Морал је за сисе. Само сатанизам,минуси и бахаћење!!!  :hellno:

#4 oʞɾoƃ

oʞɾoƃ

Protojerej Stavrofor of Metal

• Moderatori
  • 15087 posts

Posted 19 juni 2017 - 19:25

Malo mi je prirastao srcu album otkad sam ga prvi put čuo, ali još nisam baš načisto sa njim.

View Postsoul wandering, on 18 maj 2016 - 21:20, said:

samo mixa i radulovic.

#5 Kumodraski Vo

Kumodraski Vo

Lord of Metal

• iskreni članovi
  • 7446 posts

Posted 04 juli 2017 - 21:47

Super je album samo ne volim kad u pesmama naglasavaju neke melodije koje su bzvz kao na pocetku  Cold Threat..
Kul mi je i taj talas slobodnijih dm bendova msm sto da ne kad imamo i tonu osrednjeg dissoshita moze i ovo..
Jedino sto nista toliko bitno nije izaslo, mada sam gorepomenuti Formulas bas dosta hvalio kad je izasao, moracu opet da preslusam..

Mogli bi da naborjite ko su jos prestavnici ovog gothic prog deatha cisto da se overi sve..

#6 SkullKrusheR

SkullKrusheR

Lord of Metal

• iskreni članovi
  • 9200 posts

Posted 05 juli 2017 - 01:06

overi ovo ako nisi...

https://cadavericfum...ensions-obscure
Last.fm

View PostEl Karnisero, on 13 decembar 2012 - 23:28, said:

Свако носи свој крст, мој је изгледа обрнут.

bolje na igli
nego na mgli

#7 VoivodBG

VoivodBG

Ugostitelj of yumetal

• anonimous member
  • 13793 posts

Posted Yesterday, 09:39

View PostGrobodan, on 07 juni 2017 - 18:39, said:

Tribulation vođa ovog novog death metal pokreta te tako i ovaj album liči na ključni Formulas of Death a opet nikako i ne zvuči isto, to je taj slobodarski duh nepredvidivih kompozicija i misterioznog ambijenta.

Videh Tribulation se spominje, pa poslušah ovu momčadiju.

Jako dobro sklepan album, pre svega produkcija i aranžmani. Iako je zvuk pomalo retro, ima tih sitnih detalja koje ga izdvajaju od većine death metal. Baš je dobra stvar što umeju da zabibere sa rifovima, a onda ponovo da povuku ručnu i odu u mirnije vode. Definitivno novi favoriti. Hvala Grobe! :da:

Reply to this topic

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

BoHeGeHa Dark Blue 2.1.1 © Thomas Yugar (Chemical Chaos)
Official upgrade for IPB 2.3.x © Michael ( Dev Fuse )
3.X © Upgrade by Dumbledore ( Tppskinning )