Jump to content

Snovi


SAROTH

Recommended Posts

 

Link koji je ostavio kapetan može biti od koristi, a ima dosta materijala i na Wikipediji. U suštini, apamćenje snova se vežba, tako da ćeš redovnim praćenjem i beleženjem snova razviti tu sposobnost. Tako ćeš se duže sećati svog sna nakon buđenja.

 

 

Baš tako vežbanje. Svaki dan piši, čim se probudiš, bilo čega što se sećaš, ali piši to u najsitnije detalje, čak i koje su ti boje ostale najviše u sećanju. A što se tiče lucidnosti, to isto vežbom, ali to ne može svako da postigne. Pogotovo ako naprežeš mozak, o tome kako ćeš te noći biti lucidan, ne ćeš moći da zaspeš. Ali ako uspeš da zaspeš dok misliš kako ćeš sanjati i o čemu, može da se dogodi da budeš lucidan. Ali isto tako da bi bio lucidan moraš dosta rasterećen da budeš. Mislim meni je nemoguće da budem lucidan, jer čim legnem analiziram i obradjujem sve silne podatke koje sam pokupio tokom dana. U tom trenutku dosta naprežeš sebe i ne verujem da ćeš posle biti lucidan, ali ponovo pošto je mozak u pitanju sve je moguće i ništa se ne može predpostaviti ili očekivati.

 

San se odavno bio završio, samo ti se čini da si probuđena baš tada. ;)

 

Ne mora da znači. Ako je probudjena tokom REM faze, može da se desi da je naglo prekunto snevanje. To je ono kad u snu neko počne da priča kao osoba koja te budi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da znači. Ako je probudjena tokom REM faze, može da se desi da je naglo prekunto snevanje. To je ono kad u snu neko počne da priča kao osoba koja te budi.

Naravno, ali ovo važi u velikoj većini slučajeva, uopštavam stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@captain, lou, lunar

 

ok, hvala ljudi na savetima baš ću da probam da malo vežbam. ali mislim da je baš fora u onome "biti opušten i rasterećen" kad ležeš da spavaš a time baš i ne mogu da se pohvalim u zadnje vreme... mislim, nije da sam ja sad nešto napet i sl. ali mislim da nisam ni opušten baš onoliko koliko bi trebao/mogao/želeo

 

 

ali zanimljivo je da sam još daavno sanjao neki san u kojem ja kao stojim ispred nekog 'uzvišenog' bića (neću reći boga) koje me je ladno PITALO da li želim da pamtim svoje snove i ja mu kao odgovorim, naravno ne sećam se šta, ali sudeći po mojoj sposobnosti pamćenja snova mislim da je jasno šta sam izabrao.

 

upravo se setih one scene na kraju trećeg dele Indijane Džonsa: "your choise sir was... poor" :D

 

 

ali zato poslednjeg sna kojeg se sećam i to veoma detaljno je još od pre par godina i tu ja kao sedim sa nekim turskim sultanom iz 18. veka obučen u neku raskošnu odeću u njegovoj veličanstvenoj palati, okruženi gomilom egzotičnih trbušnih plesačica, ispijamo hektolitre voćnog jogurta od jagode i slušamo novi DT-ov album "train of thought" i u jednom trenutku Labrie krene da repuje u onoj pesmi i odjednom sve plesačice prestanu da igraju a sultan se samo namršti, pljune i kaže "e ovo im nije trebalo"

 

i tu se probudim :frown:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko zna onu pojavu kad kao da padate sa neke visine i onda ili padnete u vodu ili na beton ,zemlju svejedno i onda se naglo probudite sa osecajem da propadate kroz nešto?

 

To je prilično često pa me zanima zašto se to javlja i da li ima naziv?

 

Meni je to jedan od najgorih osećaja dok sanjam.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore moguće je da sanjaš da ti je keva otišla u školu da vidi kakav si, a ti dan pre toga slomio sto igrajući jure po stolovima, a tvoje ime se, nevezano za taj haos, pojavilo na oglasnoj tabli u holu škole ispod naslova "Učenici sa najgorim ponašanjem u školi".

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko zna onu pojavu kad kao da padate sa neke visine i onda ili padnete u vodu ili na beton ,zemlju svejedno i onda se naglo probudite sa osecajem da propadate kroz nešto?

 

To je prilično često pa me zanima zašto se to javlja i da li ima naziv?

 

Meni je to jedan od najgorih osećaja dok sanjam.... :)

Ja stalno sanjam da padam sa stepenica ili da mi se lift otkaci dok sam unutra, ali se ne probudim naglo kad to sanjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf, to je do jaja. ja sam jednom sanjao kako brus kembel i ja ubijamo zombije koji su nas saterali u neku supu, a tu bila i ona zena iz night of the living dead.

neki dan sam sanjao kako sam izvrsio masakr, a na tome mi najvise cestitao hajd iz veselih sedamdesetih.

Edited by Grob Bez Dna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neku vece sanjam kako gledam gol sa utakmice Italija - Norveska 1:0 sa SP 1994, i ono Dino Baggio postize gol glavom, i onda se Italijani raduju, ali sada su svi u crveno-crnim dresovima Milana i 'ladno medju njima James Gandolfini sa brojem 10 na ledjima. :haha::haha: I ja se jos kao pitam u snu "pa nisam znao da je tada James Gandolfini igrao za Italiju" :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pre otprilike 2 godine sanjao sam kao ja idem ulicom sa Ron Jeremy-jem i pricam nesto s njime na srpskom i preko puta idu neke dve dobre ribe sa po oko 30-ak godina i skontaju ga i pocnu da skacu od srece, Jaooo eno ga Ron Dzeremi. I on ladno predje put, dodje do njih i skine gace a ono iz gaca izlete pitoncina i kao njih dve odma krenu da mu pushe. I tu mi se san prekinuo :lol:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče ujutru sam po prvi put u životu bio zarobljen u snu. Šetao sam da li Svetogorskom ili Bulevarom kralja Aleksandra, nije bitno, ali sam bio potpuno svestan i da sanjam i gde ležim i koliko je otprilike sati ujutru, kao i da treba uskoro da ustanem i spremim se za put u NS. I tako sam neko vreme bezuspešno pokušavao da napustim Svetogorsku i vratim se u svoj krevet, da sam se uplašio da ću se uspavati i neću otići u NS. Srećom, pa sam na kraju uspeo da pobegnem iz sna, a izgledalo mi je kao da ću zauvek ostati na toj ulici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam sanjao da se na yumu otvorio nov podforum, i to o nekim grejacima za sise, a sve sam to pratio dok sam lebdeo i plutao oko Islanda koji se nekako pretvorio u ostrvo puno golih lepih devojaka, okovano snegom i ledom, ali bez osecaja hladnoce i sa vecitim zalaskom sunca, koje je bilo na severu, pa sam posle odlucio da plutam na severni pol.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam sanjao da se na yumu otvorio nov podforum, i to o nekim grejacima za sise, a sve sam to pratio dok sam lebdeo i plutao oko Islanda koji se nekako pretvorio u ostrvo puno golih lepih devojaka, okovano snegom i ledom, ali bez osecaja hladnoce i sa vecitim zalaskom sunca, koje je bilo na severu, pa sam posle odlucio da plutam na severni pol.

 

grejach za sise i ipravljach za kitu su teme koje definitivno fale forumu..

Edited by Fapril ethereal
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Радионица болештина у мојој глави је поново прорадила. Сан од синоћ:

 

Прво сам на "Хумор" поставио неко никад горе срање, и добио сам неких 500 плусева (:haha:), а затим ме је директор позвао код себе у канцеларију и рекао да жели да на свим комповима поставим ограничење идења на интернет, као што је имао НАДИМАЧ када је свој албум качио на нет!

 

:haha: :haha: :haha:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...