Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Tako se to radi!Casa vina za SPC!

Govedo rascinjeno, sace krivicna prijava, bukagije i celija, a kad capne vazelin nek ponese preko. :red:

 

Ma bravo, posle 10 godina.

 

Nazalost, mislim da ce se na ovome zavrsiti. On je u RS, a sa Dodikom je "na prst u dupe", tako da je ovo neki maksimum.

 

Da, ne bi me cudilo da ovaj nastavi sve po starom kako je ziveo i do sad, a da tamosnji zivalj ni ne zna da su ga razresili :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost, ja sam "tamosnji zivalj" :haha:

Para ima neograniceno, formalnog i neformalnog uticaja takodje, prste u desetinama super-profitabilnih poslova sa lokalnim i republickim funkcionerima... Mislim da ce sve nastaviti po istom, a da ce pored poslova i politike, preko marioneta ostvarivati cak i svoj uticaj u crkvi i eparhiji.

 

Sustinski, jedina promjena ce biti sto ne nosi mantiju. Ali i to je nesto u ovoj konstelaciji politicke vlasti u RS.

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

On vec prima penziju od RS od prosle godine, dobile su je mislim tri vladike, nesto kao ona vasa "nacionalna"... U iznosu od nesto preko 1000 EUR.

 

E sad ne znam hoce li mu i Srbija sta dati, vidjecemo.

 

Mada, on to ionako zaradjuje skoro na sat u svojim poslicima, mora od neceg da se zivi :bigblue: A to mu niko nece oduzeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se slazem.

Zao mi je samo sto se niko nece baviti onim puno bitnijim, a to su njegovi poslovi. To potpisujem.

Jer su u njih umijesani SVI visoki lokalni i republicki funkcioneri u posljednjih 20-ak godina.

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad ce svi da mu okrecu ledja....uslovno receno, jos je opasan s ledja. :mhihi:

Teska bruka kada neko na mestu vladike bude rascinjen...u paketu sa onime sto je radio....put u pakao mu je osiguran(cenim da veruje u taj zivot posle smrti, pa eto cisto u tom vernickom pogledu, ovo sto ga ceka sad je nista u odnosu na ono kad rikne)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dešava se stalno i među sveštenstvom i monaštvom samo su različiti razlozi. Nekom se mantija skine, neko je se odrekne sam.

 

Baš znam za jedan slučaj kada se monahinja direktno iz manastira udala. I sad, ono... svi u zbunu gde je uspela mladoženju da nađe jer u manastiru nije provela 3 meseca kao iskušenica, već je prošla ceo period iskušeništva koji traje minimum pet godina pre nego što postane monahinja.

Meni dođe strašno kad vidim da neko svoj poziv ( tačnije svoj ODABIR) ne shvata ozbiljno :no:

 

Al ono, s druge strane, to što je neko debil nema veze sa religijom kao religijom.

Edited by Bourbon Princess

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa normalno, samo to treba u korenu odma' saseci, kao u skolama kad profan udari djaka ili primao mito, dirao ucenice i sl....odma' otkaz, ako zelis kakav takav ugled da sacuvas.

Em se otarasis stoke, em sa sebe smaknes odgovornost i eventualna prebacivanja sto to tajis i ignorises, em zauzmes stav da takve stvari neces da tolerises.

Share this post


Link to post
Share on other sites

put u pakao mu je osiguran(cenim da veruje u taj zivot posle smrti, pa eto cisto u tom vernickom pogledu, ovo sto ga ceka sad je nista u odnosu na ono kad rikne)

 

on ili ne veruje u afterlife ,ili misli da ce mu ipak biti oprosteno

cim je bio u stanju da siluje maloletnike ,sasvim sigurno je njegov osecaj krivice i saosecanja sa drugima ravan nuli

jos jedan dokaz Rogiju da religioznost ne podrazumeva nikakv strah od kazne

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto je sklonjen, samo je dokaz da je crkva bila suocena sa gomilom apsolutno neoborivih dokaza. Da nekoga ko je toliko mocan i ko ima takvu mrezu unutar te iste crkve, a i politicke vlasti, skloni u momentu dok on sakuplja peticiju za svoj ostanak moze znaciti samo da nisu imali ama bas nikakav drugi izlaz.

 

Uvijek je zanimljivo citati cvrkutanje preko telefona

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/378892/Snimak-bludnog-razgovora-zbog-kojeg-je-razresen-Kacevanda-AUDIO

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da dokazi nisu neoborivi okrenuli bi mu ledja jer he made them look bad enough already. dosta im ga je vec, sigurno im je drago sto su ga se otarasili.

smesno je i urnebesno sto im je trebao podsticaj izvana. to govori o tome kakva je to organizacija, trula.

  • Upvote 6
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim deklarisane pravoslavce sa ove teme da mi objasne zašto su tačno dali minuse na ovaj post gore. Jeste li toliko ispranog mozga da ne vidite koliku štetu ovakvi stvorovi čine vašoj religijskoj instituciji i njenom kredibilitetu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada razmislim, uopšte nije sramota skinuti čoveka sa položaja. Sramota je što su ga prvo čuvali od toga desetak godina (ako je verovati svemu što se piše i priča o njemu), a drugo što je on samo jedan od mnogobrojnih slučajeva, samo što je on ugazio u govno, a ostali su se izvukli.

 

Ako sve ovo nije samo postavljanje žrtvenog jagnjeta ili upotreba snimka za koji se duže vreme znalo da bi ga udaljili sa pozicije zbog, nama nepoznatih, unutrašnjih previranja u vrhu drage nam organizacije - ovakav potez SPC je za pohvalu. Ostaje da vidimo da li će se na isti način ophoditi prema drugima sa sličnim ponašanjem ili je ovo, zaista, samo turanje Kačavende u prvi plan da bi se skrenula pažnja.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je infromacija sa zvaničnog spc.rs sajta, znači nema direktnog i otvorenog obraćanja javnosti povodom konrektnog slučaja, što je donekle moramo priznati u maniru svetog arhijerjskog sinoda, narod neka se malo guši u nedoumicima:

 

]Свети Архијерејски Синод је, на својој седници од 22. априла 2013. године, донео одлуку да усвоји оставку Епископа зворничко-тузланског г. Василија на службу активног епархијског архијереја, поднету из здраствених разлога 6. новембра 2012. године, и да га разреши даљег управљања Епархијом зворничко-тузланском. Овим се утолико мења одлука Светог Архијерејског Синода од 6. новембра 2012. године којом је оставка Епископа г. Василија била начелно прихваћена, а он умољен да остане у служби епархијског архијереја до редовног заседања Светог Архијерејског Сабора у мају 2013. године, ради завршетка започетих пројеката. За администратора Епархије зворничко-тузланске постављен је Епископ бањалучки г. Јефрем.

 

Из Канцеларије Светог Синода

Доставља: Епископ бачки Иринеј[/b]

 

 

Ali sa druge strane zanimljivo je gledati kako se aktiviraju ljudi koji su po svom opredeljenju van Crkve, i koje Crkva i njeno učenje uopšte ne zanima da su čak i anti-hrišćanski ili anti-teistički nastrojeni, kako odjednom postaju, reklo bi se preko noći, eksperti za hrišćansku etiku, crkvena pitanja i sa takvom nekom licemjernom radošću ili ti zluradošću prate dešavanja ovog tipa i hrane se time što zadovoljavaju svoju patološku netrpljivost prema konrketnoj zajednici vjernih u Hristu.Čak i ajde da je samo to, nego što im to daje nekakvu nadmenu smjelost da preko ovog događaja otpišu 99% čestitih i diskredituju same ličnosti i čitavu Crkvu.Nivo te (ne)kulture, zajedljivosti i neprosvećenosti može da se vidi u praznoslovljima (komentarima) koji dopiru sa tastatura na raznim forumima i sajtovima plitkih informacija, koja bijesne, histerišu i reže čekajući kad bi mogli i na lomači da spale pojedince.

Edited by SixStepsOnTheMoon
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...