Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Tribine, ovaj put. Ako je suditi po sajtu TicketsRs, karte idu baš dobro. Fan pit je rasprodat, parter je dostupan i sigurno će još dugo biti, a tribine su poprilično otišle, pogotovo dobre lokacije sa strane i bliže bini.

A što se tiče novog albuma, pošto nisam ništa pisao na tu temu, da kažem da mi je ovo najslabiji njihov album od 2000. pa do sada. Mislim da mi je utisak slabiji čak i od onda kada sam slušao The Final Frontier. Ne mogu reći da je album težak za slušanje, ali jednostavno nema pjesama za koje bih se čvrsto zakačio, koje bih poželio da poslušam ponovo solo, izvan albuma. "The Writings on the Wall" i "Stratego" sam zapamtio zato što su eksploatisane ranije kao singlovi, ali daleko od toga da me je ijedna fascinirala. Naslovna, "Stratego", mi je možda i najbolja na albumu, spora i elegična. Sve koje idu nakon nje su mi mnogo slabije. Bezveze je sada pričati o reciklaži Maiden šablona i momenata korišćenih u posljednih 25 godina i kritikovati ih zbog toga, jer niko i ne očekuje da snime nešto totalno drugačije i novo. Meni jednostavno ovde fale dobre pjesme. Vidim da se "Hell on Earth" izdvojila kao favorit publike na netu, valjda je najviše slušana, ali meni je prosječna. Od nje mi je npr. zanimljivija "The Parchment". 

Očigledno je da su marketing prije i nakon izlaska albuma uradili odlično, možda kao nikad do sada, ali što se mene tiče, u suštini jedan veoma ravan i prosječan album. Previše ovoga "ali". :)  

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije uopšte tajna da Gers ume da brlja po gitari. Ne samo uživo, već i na studijskim albumima. Nikad nije bio najspretniji gitarista kada su solaže u pitanju, ali opet je svoj doprinos dao negde drugde, tj. u songwritingu. Na kraju krajeva, i ta oštrina i haotičnost njegovog soliranja ima svoj šarm i lepo kontrira Smithovom kompozitorskom pristupu i Murray-evim glatkim legato tonovima. 

Murray je sa druge strane vrlo dosledan i precizan svirački, ali na primer nije toliko aktivan kao kompozitor. Sva trojica imaju i prednosti i mane. :da:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno da se javim i ja a u vezi zadnjeg albuma, nema se vremena jer vrijeme je novac a vrijeme je uvijek na mojoj strani itd. itd.

Znam da je forumaška publika željno čekala moju ocjenu i hvala za strpljenje.

 

Ocjena: dobar album.

Oko dvoumljenja koja je pjesma najbolja,  The Parchment ili Hell on Earth, mora se reći da je ipak Hell on Earth bolja i najbolja. Nadamo se da sa njome neće završiti album i karijeru. Mada se The Parcment našao na zvonu mog telefona jer ima zarazan rif.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je to uopšte važno, a za info iste sam narodnosti kao i večina forumaša ovdje.

To me ispunjava velikom srećom i zadovoljstvom. 

 

To što sam (možda) glup je regionalna vrijednost, ne nacionalna.
I da: burek je uvijek sa mesom.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...