Jump to content

Najtužnija filmska scena


gruban

Recommended Posts

Sinoć sam po stoti put gledao Brave Heart i jedva se suzdržao na kraju kada Gibson izgovara FREEDOM i tu mu se završava život... Nedavno sam takođe po stoti put gledao The Pianist i raspadao se na sceni kada u toku boravka među zidinama otac kupuje karamelu i deli je sa ostatkom porodice... Ima ih još ali ne trenutno meni na pameti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemacki flim Stalingrad

 

Pred kraj kada ubiju onog vojnika koji se u filmu zove Miler,a nadimak mu je GeGe sto bi znacilo slobodno prevedno "Potrcko" i kada se istog trenutka Hans Reizer(inace glumac Dominque Horviz)baci i brizne u plac

Poslednja scena filma-kada Reizer i Fitzland(glumac Tomas Cretchner)staju iscrpljeni u snegu,zagrljeni i smrznuti posle nekog vremena preko kojih veje sneg kao preko kakvih statua

Film obavezno pogledati-remek delo...

 

Full Metal Jacket-kada ubiju onu Vijetkongovku

 

Clocwork Orange-kada lemaju Aleksa sa glavom zagnjurenom u ono korito

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druga polovina Sibirskog berberina (tj.poslednjih sat i po)... Posebno scena sa drugovima koji pevaju na stanici... SMRT!!! 3 dana sam plakala... Jebem ti Ruse :no:

 

Svaka cast kako si se setila. Sibirski berberin je jedan od najtuznijih filmova.

Meni je tuzan i Titanik, neka prica ko sta 'oce.

Fantom iz Opere, takodje.

Bio mi je i Pakt sa vukovima posle prvog gledanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam da ce ovo biti skroz neslikovit opis..ali ko je gledao..osjetio je...

 

Pominjali ste rani je Sibirski berberin..

meni je skroz fascinantan kadar u kojem je samo njegova glava..zapalio je cigaretu..u pozadini beskrajna sibirska suma...a u istoj toj sumi u kocijama ona...opet poslije toliko godina...

 

na neki cudan nacin on ju je osjetio....

 

meni je to sve pomalo tuzno..ne znam...

 

 

cheerz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez uvrede,ali sta ste zapeli za tog Sibiriskog Berberina

Nikita Mihalkov ima dosta dosta boljih filmova,a ovaj mu je jedan od losijih

Ruski pokusaj(uspesan doduse)da se napravi film tipa klasicnog holivudskog (s)hita

Scena za plakanje je iz njegovog remek dela "Varljivo Sunce" je kada njega tj druga Kotova lemaju oni udbasi i kada mu svom krvavom vezu lisice za vrat,a lik koji ga je otkucao samo zbog iste zene koju su voleli(Oleg Menjsikov)pevusi tuznu pesmicu iz njihove mladosti mrtav ladan,a ovaj drugi sav krvav i pretucen kao neko dete place i place...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu udbasi nego NKVD-ovci. najbolje je u toj sceni kad on pocne: jel znate vi ko sam ja? da li drug Staljin zna sta se ovde dogadja? ne mozete tako, ja njega licno poznajem, pozovite ga...., a Menjshikov samo kaze: ....vozovi sa guskama.... (referenca na njegovu raniju pricu kako ljudipred smrt lupetaju gluposti)

 

Sibirski Berberin je djubre najvece, ultrakomercijalan tanak filmic za ushlihtavanje americkoj publici. njegov daleko najlosiji film. Potpuno je izgubio kredibilitet i integritet tim filmom. Do tad je bio umetnik, posle toga samo reziser.

 

scena iz pravila privlačnosti kad na kraju šon bejtmen sedi napolju a pahulja snega mu padne na obraz i istopivši se slije se poput suze. vrh.

 

to nisam provalio. to nije tuzno, vec super ironicno. odlican film. mracan i zabavan u isto vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu udbasi nego NKVD-ovci. najbolje je u toj sceni kad on pocne: jel znate vi ko sam ja? da li drug Staljin zna sta se ovde dogadja? ne mozete tako, ja njega licno poznajem, pozovite ga...., a Menjshikov samo kaze: ....vozovi sa guskama.... (referenca na njegovu raniju pricu kako ljudipred smrt lupetaju gluposti)

 

Na NKVD sam i mislo-eh ta permutacija :)

 

Sibirski Berberin je djubre najvece, ultrakomercijalan tanak filmic za ushlihtavanje americkoj publici. njegov daleko najlosiji film. Potpuno je izgubio kredibilitet i integritet tim filmom. Do tad je bio umetnik, posle toga samo reziser.

 

Potpisujem!

Jebiga polakomio se reziser na brdo love koja ide u paketu sa glumcima kao sto su Julia Ormond ili pokojni Richard Harris :rolleyes:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

"House of Flying Daggers"

 

necu bas najbolje opisati al' jbga

 

Na kraju filma kada devojka za koju su mislili da je mrtva ustaje i prekida borbu dva lika koji su je voleli od kojih ju je jedan ranio... izvlaci noz iz sebe i baca ga na lika koji ju je ranio i umire zbog iskrvavljenja, a onda taj lik vadi noz koji mu je ona zabila i on umire. Dok ovaj treci ostaje da tuguje. :cry:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebo vas kurac, ko da niste gledali film The Notebook. Jedini film uz koji sam plakao. Svaka scena je posebna.. Pogotovo kraj kada i Eli i Noa umru zajedno.. Oni koji su gledali znaju šta pričam.

 

Edited by Philophobia

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nije filmska, već scena iz BBC-jevog serijala o planeti Zemlji... u centralnoj Africi slonovi su u potrazi za vodom, deo su ogromne migracije životinja ka području koje će uskoro biti poplavljeno i oživljeno... prolaze ogromne pustare, obavijeni peščanim olujama... mladi slon gubi direktan kontakt sa majkom... nalazi njen trag i počinje da ga prati... nažalost, u smeru iz kojeg je krdo došlo - kadar se širi, prepuštajući ga neumitnoj propasti...

...nije možda najtužnija, ali veoma efektna scena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rambo je mrtav?! :icon_ne: Živeo Rambo!

Također tužna scena kada gosn. Šaulića spale agresori, zeleni svemirci... "Šabkeee, Šabke neeee... Šabaneeeee!"... Na taj način gosn. Čoban gubi, uz brata, jedinu očinsku (ili starijebratovsku) figuru u životu, oslonac i potporu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rambo je mrtav?! :icon_ne: Živeo Rambo!

Također tužna scena kada gosn. Šaulića spale agresori, zeleni svemirci... "Šabkeee, Šabke neeee... Šabaneeeee!"... Na taj način gosn. Čoban gubi, uz brata, jedinu očinsku (ili starijebratovsku) figuru u životu, oslonac i potporu...

 

A ha, ha, ha! AGH! :lol:

 

Gledao sam skoro Free Billy, tuznu pricu o tuznom cirkuskom slonu, dzankiju. Billy na kraju gine, da ironija bude veca, od ruke borca za prava zivotinja. Jako tuzno. :sad:

Ja znam da pustim poneku suzu kad gledam neku tuznu scenu, zato i nevolim da gledam tuzne i teske filmove. Nikad necu zaboraviti kada sam gledao Engleskog Pacijenta. Film se zavrsava, meni suze samo sto nisu potekle; okrenem se a u sali svi placu. Ispred mene neki gospodin, gromada od coveka, place kao malo dete.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jednostavno ne razumem kako neko plače na scenu iz filma ili romana... ne zameram, samo ne razumem, skenjavah se tako mnogo puta, ali suza ne' da poteče... možda potiskujem, za neku fiktivnu ultimativnu scenu, po kojoj će od mene ostati samo ljuštura... not.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jednostavno ne razumem kako neko plače na scenu iz filma ili romana... ne zameram, samo ne razumem, skenjavah se tako mnogo puta, ali suza ne' da poteče... možda potiskujem, za neku fiktivnu ultimativnu scenu, po kojoj će od mene ostati samo ljuštura... not.

 

Stvarno nikad nisi zaplakala na scenu iz filma? Sigurno su ti oci makar jednom zasuzile, ako vec nisi zaplakala.

Ja imam obicaj da skacem iz stolice kad gledam horore, zato izbegavam da ih gledam. Mozda se previse uzivim u film? Zaista kad gledam neki film, kad me neko nesto pita, ja to registrujem tek za minut, dva. A! :icon_lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...