Jump to content

Potrebna pomoć, Yumetal majstor


krezavy

Recommended Posts

Nema frke, meni je danas uzeo 3500. Zamenio crevo na veš mašini, pukao plastični navoj, a ja nisam imao ništa od alata, ni kola, ni načina da postignem sam, kontao šta da se cimam za 1-1.5K. Doduše, išao je čovek da ga kupi, kolima. Bonus je bio smrad na luk i pivo. A lik 20ikusur godina. Lepo smo se ispričali, igra fucu, težak mu život. Kad sam pitao kol'ko sam dužan i reče 3ipo 'iljade, samo sam iskeširao. Dodao sam mu još 50 dindži i reko' - ovo ti je za pivo, tj. pola. Uz'o čo'ek i ode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg, kod vas ladno al standard...

 

ja sam prošle godine za pola dana posla dvojici auto mehaničara i po 20km u oba pravca (pošto sam na 20km od pirota imao defekt na kolima) njihovim kolima dao, ako se ne varam 2,500din... toliko su tražili... prevoz, ispravljanje spone na licu mesta, centriranje točkova, sve za te pare... u bg-u ispod 15000 vidim da ne bih prošao kad zamena creva na veš mašini košta 3500... i ako, kad imate te pare da iskeširate bez pogovora neka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, kad sam zagrizao govno, neću još da grgoćem. Svaki nauk se plaća, a ja ne volim (i ne umem) da se ciganišem. Svoj stav sam mu izneo "bakšišem", a sutra ću da popijem razliku (koju on dođe meni). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja to ne bih nazvao ciganisanjem nikako... da li bi onda bilo ciganisanje da se pobuniš da ti je tražio 5, 10, 20, 50 hiljada? tj pitanje je samo gde ti povlačiš granicu između toga što si nazvao ciganisanjem i zdravog razuma...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Važi, tebra, dogovoreno. I kupiću ti još celog piva. Gajbu, al' da podelimo.

 

Moram još da dodam da me je ovaj baksuzni Jarcoslav urekao. Nemam ženu, pa sam morao ja da se isprsim. Ili tako nešto. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg, kod vas ladno al standard...

 

ja sam prošle godine za pola dana posla dvojici auto mehaničara i po 20km u oba pravca (pošto sam na 20km od pirota imao defekt na kolima) njihovim kolima dao, ako se ne varam 2,500din... toliko su tražili... prevoz, ispravljanje spone na licu mesta, centriranje točkova, sve za te pare... u bg-u ispod 15000 vidim da ne bih prošao kad zamena creva na veš mašini košta 3500... i ako, kad imate te pare da iskeširate bez pogovora neka...

 

Naravno da me duša boli kad dajem tako za nešto što znam da ne može toliko da košta, koliko god para imao... A matori što je bio je jako namazan pa je odbijao da kaže koliko će to koštati pre nego što je počeo da radi i onda na kraju samo deknuo cifru.

Rekao bih mrzim taj "srpski" način poslovanja, ali pretpostavljam da toga ima svuda po svetu. To je način poslovanja gde znaš da te klijent apsolutno nikad više neće pozvati jer si pička, i da će se potruditi da skrene pažnju ljudima koje zna da te niko ne pozove, a tebe opet baš briga i tražiš nove žrtve koje ćeš da zajebeš.

Treba još gomila stvar sad da se sredi u kupatilu i sigurno bih u drugoj situaciji ja njega zvao ponovo i plus ga uvek preporučio ako dobro obavi posao za "pristojnu" cenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je samo gumica, onda je skupo, ako je morao da se drka sa nameštanjem gumice (a nisu sve gumice i vodokotlići kompatibilni), onda nije mnogo.

Ako je bilo zajebano, a on brzo namestio, to znači da je dobar vodoinstaler i treba da naplati svoje znanje i vreme, a ako je trebao samo da zameni gumicu, onda te je izmuzao, jer si mogao i sam da je zameniš.

 

Svi mi cenimo (i ponekad precenimo) svoje znanje za koje smo uložili godine učenja i truda, to hoću da kažem

Ova priča govori o tome:

"Došao čovek kod automehaničara da mu popravi kola. Ovaj otvori haubu, kucne jednom čekićem i sredi stvar.

- Koliko košta majstore?

- 2000 dinara

- 2000 din. za jedan kuc čekićem?!

- Ne. 100 dinara je za kuc. čekićem, a 1900 zato što sam znao gde da kucnem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasan mi je i taj aspekt, al' što je puno - mnogo je. Osim toga naravno da mi ne daje nikakvu garanciju da opet neće početi da curi za mesec dana, jer sam ga direktno i pitao. Drugo treba bez odlaganja da kaže cenu odmah. Treće ja sam išao 4 godine na fakultet plus 3 godine radnog iskustva u struci, plus radim za strane klijente, plus radim "umni" posao i opet ne mogu da zaradim 2500 dinara za pola sata :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...