Jump to content

Jezici


hypnos

Recommended Posts

Ja mnogo volem germanske jezike x)) Volela bih sve da ih znam... Posebno volim skandinavske. x]

Slovenske isto volim, pogotovo ruski i poljski.

 

A romanske mrziiiim... Jedino francuski je lep, al' kad cujem italijanski ili spanski... :violent: :violent:

 

A inace govorim engleski, parlam manje-vise i nemacki, ruski sam znala, ali ga cetiri godine nisam takla tako da sam ga zaboravila manje-vise, al' planiram kad krenem na faks da ga opet ucim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene francuzi nerviraju, pa i njihov jezik.. :bigblue: nekako su gejasti.. :)

A spanci su nekako.. k'o cigani.

Ali slazem se da je lepo znati sto vise jezika.

 

nemoj tako, tu ne compronde pas la longue francais, c'est comme une melodie :) ovo vadim iz malog mozga, treba da ga ponovim, nekada sam ga znala kako valja :)

zaista francuski je lep jezik, citala ja bodlera i remboa na francuskom, i mogu ti reci fenomenalan je jezik, sto se poezije tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad na Szigetu kad je Bregovic nastupao, i sad u pauzi izmedju pesama je rekao da svi ponavljaju ARTILJERIJA. Mi smo se dernjale, oko nas su svi zbunjeno gledali i zamolili nas da ponovimo, niko nije mogao da izgovori :)

 

Recimo, tesko mi je da napravim stav prema engleskom da li mi je kao jezik lep ili ne, zbog te ucestalosti i gotovo funkcije kao esperanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јесте се некад питали како српски звучи странцима који га не знају?

 

Italijani misle da je nemacki. Madjarima je cudno kada cuju reci sa mnogo konsonanata tipa "srbobran" i slicno...za ostale ne znam. pre neki dan sam pricala sa jednim vaterpolistom koji se posle 4 meseca ucenja srpskog jako dobro snalazi, cak i sve padeze pogadja. Ali ko zna kakva ce zbrka u njegovoj glavi sada nastati, jer ce igrati u Crnoj Gori u Primorcu....Za divno cudo, uglavnom sam sretala strance kojima srpski jako dobro ide....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени је енглески био прелеп кад сам почињала да га учим, а сад ме је сморио, не видим више ништа посебно у њему.

 

Иначе још једна ствар за српски коју сам чула – да светски слависти доживљавају Србе као неке ликове који су лоше научили cловенски језик, јер је мнооооого тврђи од осталих словенских језика.

А кад смо код тога – сви словенски језици су ми јако лепи... Нпр словеначки ми је диван, иако га једва разумем... :sad:

Edited by Милица

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je Dijara bas se momak potrudio da nauci. Kad sam ono napisala mislila sam na ljude koji uce srpski na univerzitetima u inostranstvu. U Vojvodini igra Kizito i on sve razume ali ga je blam da prica srpski. Da je Zeman ostao duze u Zvezdi, mozda bi naucio i on.

 

Vaterpolista se inace zove Adam i igrao je u Vasasu u Budimpesti.

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Иначе још једна ствар за српски коју сам чула – да светски слависти доживљавају Србе као неке ликове који су лоше научили cловенски језик, јер је мнооооого тврђи од осталих словенских језика. А кад смо код тога – сви словенски језици су ми јако лепи... Нпр словеначки ми је диван, иако га једва разумем

 

Ljubomora. Nije što sam Srbin, ali srpski jezik je jedan od najpreciznijih svetskih jezika.

Po tom parametru engleski ne može sigurno da mu priđe, bez obziira što nosi status univerzalnog jezika planete. :da:

 

Ruski je najmelodičniji slovenski jezik. Kakav crni slovenački, pff ...

 

 

Dobar je Dijara bas se momak potrudio da nauci. Kad sam ono napisala mislila sam na ljude koji uce srpski na univerzitetima u inostranstvu. U Vojvodini igra kizito i on sve razume ali ga je blam da prica srpski.

 

Vaterpolista se inace zove Adam i igrao je u Vasasu u Budimpesti.

 

Kizito je dugo već u Srbiji, mog'o bi da preuzme i naše državljanstvo.

 

Mada, nisam znao da je još uvek u Vojvodini. Nešto sam se tripovao da je otišao ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kizito je dugo već u Srbiji, mog'o bi da preuzme i naše državljanstvo.

 

Mada, nisam znao da je još uvek u Vojvodini. Nešto sam se tripovao da je otišao ...

 

 

Nije otisao, izgleda da mu je lepo ovde a mislim da ce uskoro i zena da mu se porodi. Tu je i Eugene Sepuja, ali za njega ne znam da li je naucio nesto srpskog. Ove Crnogorce i Makedonca ne racunam za strance, prirodno je da govore srpski. Dosao je i jedan Brazilac koji je pre igrao u Singapuru i naravno ne zna srpski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

неки скандинавски. Не знам још који, има дотле времена… Чула сам да су доста слични. Јел истина то?

 

Norveški i švedski jesu jako slični (ja recimo studiram švedski a razumem norveški skoro 80% koliko i švedski; naravno, reč je o prostijim konstrukcijama). Danski, s druge strane, predstavlja jezik koji apsolutno ne želiš da učiš - otprilike kao norveški sa nabijenom kobasicom u grlo.

 

Evo vam malo danskog :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=7pbJHcnE1tk

 

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije otisao, izgleda da mu je lepo ovde a mislim da ce uskoro i zena da mu se porodi.

 

Nadam se da mu je supruga zemljakinja, u protivnom ..... :violent:

;)

 

 

Norveški i švedski jesu jako slični (ja recimo studiram švedski a razumem norveški skoro 80% koliko i švedski; naravno, reč je o prostijim konstrukcijama). Danski, s druge strane, predstavlja jezik koji apsolutno ne želiš da učiš - otprilike kao norveški sa nabijenom kobasicom u grlo.

 

Evo vam malo danskog :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=7pbJHcnE1tk

 

Što li sam se ja tripovao da studiraš francuski. :confused:

 

Odgedah klip, zaista odvratan jezik ... no, ipak je u tom segmentu tvrdoće & ogavnosti neprikosnoven - holandski. :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad čujem dve /ili više/ korejke kako govore korejski dođe mi da im zabijem papuču svakoj u usta.

 

Bože mili kako jezik može ok zvučati kad ga govori nešto normalno, a ne vriskave, neiživljene pripadnice korejskog roda, ispod mog prozora.

 

Francuski me smorio, valjda zato što se svi neviđeno pale na francuze i njihov naglasak pa mi je više dosadna ta količina pažnje koja se poklanja pripadnicima nekog naroda.

Meni su npr. nemci sa skoro ispeglanim engleskim i tek ponekim ispadom vrlo vrlo simpatični, za sada imam utisak da imaju problema sa č,ć,dž,đ u kineskom.

I više volim američki akcenat nego britiš.

Ali kad čujem ruse sa jakim akcentom ja se i dalje stresam....urgh....kineski dok ga izgovara ruskinja je siiiilovanje.

Edited by Azizam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Немој неко да ми дира француски и шпански!!! :violent:

Хехе…

 

Мени су у суштини сви језици лепи, само ми је мађарски ми се не допада баш... Има нешто у том акценту што ме мало иритира.

Мада, волела бих да знам све језике (знам да је немогуће… But I can die trying :) )

Углавном, не бих имала ништа ни против мађарског у том случају :D

Први на листи језика које желим да научим, после француског и шпанског које сада учим, су – португалски, руски и неки скандинавски. Не знам још који, има дотле времена… Чула сам да су доста слични. Јел истина то?

 

Јесте се некад питали како српски звучи странцима који га не знају?

Ја сам чула да се јако често чује слово, тј. глас Ћ.

И чула сам да Французи кажу да причамо јако брзо! Хахаха, не знам где од свих народа, баш они то да кажу.

Иначе, ако нисте знали… Французи не могу да изговоре реч ЦВРЧАК :) :)

 

 

 

 

ma spanski je totalno dosadan jezik,i previse mi je brz a francuski je vec druga prica ,totalna melodija i brzina su uskladjeni.pa ni njemci ne umiju da kazu zh i lj pa smijesno onda djeluje kad izgovaraju,a ja sam upoznao 2 francuza koji uce srpski i odbro im ide.kaze da je korisno jer na ovim prostorima se svi dobro razumijemo.

 

Meni je madjarski lep jezik, drugaciji je, zanimljiv i lici na finski :D

 

 

joj ja sam prosle godine uzeo jednu knjigu i poceo da ucim rijeci.bas mi se svidja jezik samo ima dosta tih akcenata posebno nekih dugih i imao slicnih rijeci.

mozda cu ga i uzeti da cuim posle.ima vremena.

ali njjace mi je ono slovo SZ :)

 

oro ispeglanim engleskim i tek ponekim ispadom vrlo vrlo simpatični, za sada imam utisak da imaju problema sa č,ć,dž,đ u kineskom.

I više volim američki akcenat nego britiš.

Ali kad čujem ruse sa jakim akcentom ja se i dalje stresam....urgh....kineski dok ga izgovara ruskinja je siiiilovanje.

 

 

britis je zakon.ja kad cujem one crncuge kako pricaju jezim se.

a ruski je toliko odvratan jezik a jos kad pricaju engleski to je kidanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...