Jump to content

Uređenje enterijera


Zen

Recommended Posts

E pa mi smo iz malog grada a on to ima, tako da kontam da ima u svakoj farbari/prodavnici sa opremom za krecenje alate ili sl. :D

Aj kad ga vidim pitacu ga kako se zove, mada ne secam se da mi je rekao neki poseban naziv za to dosad. Samo valjak sa dezenom valjda :) U svakom slucaju mozete u toj radnji objasniti sta vam treba pa ce vam pokazati, ne morate znaci strucan izraz :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Супер! Хвала пуно. Погледаћу по фарбарама већ ових дана.

 

Елем, сада имам ново питање: како могу да постигнем овакав ефекат на дрвеним, лакираним вратима ормара ormar32.jpg , а да избегнем сликање руком? Постоји ли нека сличица коју могу да залепим, па прелакирам, или можда неки шаблон који се просто преслика на дрво? Баш ми ништа не пада на памет, а имам један дивни, стари ормар који планирам да мало освежим и вратим у употребу. Јел' радио неко нешто слично?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je klasičan vilenjački (prelep) dizajn.

Ja bih jednostavno odneo orman kod nekog dobrog (ili odličnog) stolara i potrpao bih ga referencama stila koji hoću.

Predpostavljam da se mogu iseći komadi drveća u tom "vijugavom kao biljka" dizajnu, pa onda lepiti ih tako na orman i plus orman malo doterati (zaobliti špiceve ili uglove da slede dizajn). Posle samo farba i lak.

U svakom slučaju, verovatno bi i stolar imao neku dobru sugestiju.

 

Ithildin-Elven-Circlet-2.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Знам, знам - али ја бих заобишла столаре по сваку цену. Најпре, не волим да ми мајстори петљају по кући, а сем тога, немам ни парица да платим овакве керефеке. Осим тога, није ми идеја да одрађујем било шта рељефно - не бих секла дрво, па лепила: више сам расположена са неко пресликавање мотива или нешто слично... Ух, ваљда сам добро објаснила. Ако ништа друго, исекла бих неке самолепљиве тапете са занимљивим мотивима па полепила, али нисам сигурна како би оне поднеле лак...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se moze prelakirati ako je dobra podloga. Samo ti njih dobro zalepi da nemaju mehurice i bice ok. Obrati paznju kojim lakom ides preko njih, tj da ne kupish previshe taman :)

Inace moj ortak Ilija je sredjivao skoro gajbu i jednostavno je u lak sipao malo obicnog tonera za farbu za zid i dobio jako lep efekat kad je time farbao vrata, pa eto jos jedna ideja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Људи моји - оног ваљка са дезеном нема НИГДЕ. Изем ти Београд! Данас сам ушла сигурно у двадесетак фарбара, од тога неких који су чак и дистрибутери неких тамо познатих фирми... гледају ме к'о да сам пала с Марса.

 

Ја сам нашла човека који израђује печате који би ми добро послужили у ту сврху, али ипак сам пре за ваљак. Ако ико игде нађе ишта слично - помажите, народе! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ej to kupuješ u Vojvodini :D

Pozovi bilo koje stovarište ili moleraj u Banatu ili Bačkoj.

 

 

A gle ovo što je dobro:

49946_PE145855_S4.jpg

 

Potrpaš sve kaiševe, šalove marame kačkete, punjače, auto mape, račune knjige podmetače punjače, i sve ostalo što inače pravi nered po kući, rasporediš po "spratovima", rokneš ovo čudo u plakar i zuuuup - nema više nereda!

 

Izum stoleća :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

polydec vrh tapete

yup, i ja sam isla u PolyDec u Pozeskoj. Sjajne tapete al nemojte da se pravite pametni oko lepka, slusajte sta vam preporucuju. Meni je neka zena lepila pa je malo jela govna ('znam ja, oni hoce da vas zeznu, ja lepim xy godina ja sam genije!') i sad su mi jedne od tapeta (imam razne, ove konkretno lice na tkaninu) pod odredjenim uglom gledanja slinave kao da je dzinovski puz isao po njima :haha: Sreca pa se ne izvaljuje 90% vremena.

Samo racunajte da cete biti tamo jedno 5h posto je izbor ogroman. A onda u pauzama izmedju padanja na dupe zalutate na parket i mebl i onda zabodete jos par h :D Tako da neka ideja i striktan budzet pomazu.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom na to da 80% članova Foruma živi sa roditeljima, može se smatrati čistom gejštinom ova tema. :haha:

 

totalno.......jbg,cak i da zivim sama nikada ne bih mogla da sredim onako kako hocu.....osim naravno kada budem pocela da radim,a ni tada....

 

Супер! Хвала пуно. Погледаћу по фарбарама већ ових дана.

 

Елем, сада имам ново питање: како могу да постигнем овакав ефекат на дрвеним, лакираним вратима ормара ormar32.jpg , а да избегнем сликање руком? Постоји ли нека сличица коју могу да залепим, па прелакирам, или можда неки шаблон који се просто преслика на дрво? Баш ми ништа не пада на памет, а имам један дивни, стари ормар који планирам да мало освежим и вратим у употребу. Јел' радио неко нешто слично?

da ali rukom.......probaj sama da napravis par jednostavnih sablona,mozda,pa da kombinujes......ne znam

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Ajd jedno pitanjce za ljude iz bg i ns. Znate li moze li se nabaviti kod nas pirincani papir za shoji plakare?

Pocinjemo uskoro sa radovima, za to jos nismo smislili resenje.

Ako imate neke interesantne alternative recite i to.

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thanks.

Nasli smo u ceskoj, a posto idemo sredinom maja u austriju, pa cesku, mozemo uzeti tamo.

Ako se ne odlucimo za nesto drugo.

Alternative na koje smo zasad naisli po forumima su leksan i pamuk.

Leksan sigurno necemo, ali mozda pamuk nije losa ideja. Napraviti tako da se moze skidati, oprati i vratiti.

Ne znam jos, ima vremena da odlucim posto ce to biti slozen projekat :D

Kad zavrsimo pokazacu vam, necu unapred nista da objasnjavam XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reciklirani papir ume vrlo kul da izgleda, mestimicno providan, sucmurast... mozes cak i da ubacis presovane latice, vlakna materijala i sl. Samo ti treba mreza za komarce (da na njoj izvadis smesu iz vode) i nesto za presovanje. Naravno ne cepa se lako, ako napravis da ima tipa 1mm (mozda malo manje).

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...