Jump to content

Recommended Posts

• 4 weeks later...
  • Replies 884
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Let 3 bar znaju da sviraju dobro.

Kasnis     Dok ne bude na oficijalnom sajtu nista ne verujem

20 godina od izlaska. Definitivno album koji me je uveo u Rammstein priču. Čini se da je produkcijski najbolje ostario od pređašnjih albuma. Iako tada nisam razumeo o čemu oni to pevaju, mislim da u t

• 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

20 godina od izlaska. Definitivno album koji me je uveo u Rammstein priču. Čini se da je produkcijski najbolje ostario od pređašnjih albuma. Iako tada nisam razumeo o čemu oni to pevaju, mislim da u tom razdoblju 2000tih nijedan bend nije učinio više da se zainteresujem za nemački jezik i da počnem lagano da ga učim samo da bih znao  o čemu pevaju ti besni-veliki-zli Nemci.

Na njemu se nalaze himne poput Links 2-3-4, Sone, Feuer Frei! ali su isto tako pokazali da mogu da naprave jako čudne pesme poput meni omiljene Zwitter koja ima opasan rif, i prati ga onaj bazični loop na kljavama, smejao sam se još više kada sam saznao da je pesma o hermafroditu.

Isto tako je prelepa završnica sa Nebel koja je jedna od najtužnijih i mirnijih pesama, i čini mi se da je nisu često svirali, a to mi je oduvek bilo žao, jer najviše dolazi Tillov vokal kada bukvalno radi smirenu naraciju i onda pusti glas.

U svakom slučaju, poštena albumčina, izdržala test vremena.

• Like 1
  • Upvote 3

+ 1

Ceo album je generalno legendaran, mislim da su im tu najkvalitetnije pesme. Prvih šest su apsolutni klasici, a pored toga 'Zwitter', 'Adios' i 'Nebel' razbijaju.