Jump to content

Alogia


Zen

Recommended Posts

ajde liriksi, ali ovaj death logo ripoff u pozadini :D

 

pa dobro nije ripoff - to je tribute, kao kad je dream obradio number of the beast ili master of puppets pa shodno tome i logo

 

Imperium Mundi je naziv albuma benda War-Head iz Osijeka, koji isto izlazi ovih dana za Miner.

 

da, ovo je očigledno neka štamparska/dizajnerska greška

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš slabašan album novi, sve je apsolutno šablonski, znao sam da nešto ne valja čim su jedva nakrpili manje od 40 min za izdanje.

Jbt bio sam na certu u velikoj sali SKCa koja je bila dupke puna pre 10 i kusur godina a sad ne bi skupili ni desetinu od toga... vreme za ključ u bravu izgleda.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ste vi,neki Voivod LDP-i za siromasne?Ajde ne kenjajte,kakva jadnost kakvi bakraci,da se bilo kome od vas ukaze prilika da karate kurave po limuzinama sa sampanjcem u ruci,prihvatili bi odmah...sem Lalovica,jer je on pedercina.

 

Na kraju krajeva,to je rokenrol,tako i treba biti.Nije rokenrol blejanje kod Ilije na gajbi.

  • Upvote 5
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Kod novog albuma mi je prvo zapalo za oci kratko trajanje. Svega nekih 33-34 minuta. Sto se tice muzike, dobra stvar je da su se vratili na metal, kakav god on po kvalitetu i originalnosti bio. "Callis ad astra" i "Elegia Balcanica" su mi ubjedljivo najbolje stvari na albumu i lako bih ih mogao svrstati medju njihove najbolje pjesme uopste. Medjutim, obje te pjesme su se vec pojavile na onom jednom video klipu prije pola godine ili nesto vise, tako da su mi uveliko vec bile poznate. Ostatak albuma nazalost ne nudi nista toliko zanimljivo da bi me posebno zaintrigiralo. "Vreme je" zvuci kao da je bila planirana za prosli album, pa izbacena sa njega. Takodje pjesma koja mi je vec bila poznata, jer mislim da i za nju postoji video klip. Kad pri tome oduzmemo onaj uvodni instrumental i onu posvetu Deathu, ostaju te tri-cetiri pjesme koje, onako, mogu da se slusaju, ali se ne zadrzavaju dugo u uhu. :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tek sam sad procitao ovaj tvoj tekst, tj. recenziju i slazem se sa onim sto si rekao o pretproslom albumu, onom iz 2012. Bilo je tu zanimljivih momenata, konkretno mislim na posljedne 4 pjesme sa tog albuma, koje su mi bas zanimljive i odudaraju od splavovski-rock stila koji dominira tim albumom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, fala ti, nisam više u redakciji al' to mi je bio jedan od poslednjih tekstova pa reko' da skribomanišem poslednji put. :) U suštini, mislim da ima toga, kakav god da je bio prošli album, bar su probali nešto drugačije nego da guraju non-stop taj power do besmisla koji je ionako već bio davno istrošen. Meni je ona prva pesma "Mi Sanjamo" bilo neko Muse koketiranje, šta li je već ali mi je imala nekog smisla, ovog ostalog sad ne mogu ni da se setim. Ali to je tako, sad je ovaj album ponovo peglanje i uživo neke od tih pesama imaju dobru energiju, ali bi mi možda bilo bolje da slušam različite pesme po stilu i idejama nego da prosipaju ovu paljbu na stari kalup (doduše, ima nekih trenutaka na ovom izdanju kojih nije bilo pre, koliko ja znam tako da nije baš totalno sve isto).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...