Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

jedino što je ovde beznačajno je ideja da se glasačko pravo uskrati nekome ko ne zna da nabroji države s kojima se Srbija graniči

to je toliko glupa ideja, da uopšte ne treba detaljnije obrazlagati zbog čega je besmislena i koje bi se sve vrednosti zagarantovane pravnim sistemima svih normalnih država na taj način kršile

 

notorne gluposti.

naravno da je besmisleno da sud o necemu sto utice na sve gradjane donosi neko ko ne zna ni gde se nalazi. uopste ne treba detaljno obrazlagati zasto neko ko ne ume da veze pertle ne treba da glasa i donosi odluke o bilo cemu od javnog znacaja.

 

Inace, ja bih zabranio da glasaju gastarbajteri i ljudi koji provode manje od 6 meseci u drzavi.

 

slazem se. takodje im treba zabraniti i da salju novac u srbiju na bilo koji nacin. ;-)

 

Ljude koji provode manje od 6 meseci u državi u principu zabole ko će doći na vlast :haha:

 

realno ih zabole, ali mnogo vole da kenjaju na tu temu u mrse muda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

znas koliko strendzera se izjebe vec do 5 slova? :haha:

 

a, b, c, v, d, e, g, dj i tako daje :haha:

 

Znas na koliko ljudi sam naleteo u srbiji koji ne znaju latinicu? To mi je vec postala fora da startujem ljude da mi izgovore latinicu kad ima neke cuge kao zeza (ali ja se ne zezam). Odlicna stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

te norme su nastajale u sistemima i državama koje mi uzimamo za ono čemu težimo

 

evo, hipotetički, dajte mi jedan smislen način za utvrđivanje kruga lica koja mogu glasati na izborima

 

1. Мање од 2 лома вилице у изборној години.

2. Мање од 2 промењене религије у изборној години.

3. Више од 5.000 постова на јуметалу.

4. Мање од 5 лажних налога на јуметалу.

5. Потврда о томе да лице није постављало слике својих гениталија на јуметал.

 

Значи отпадате ти, рогозуб, Лаза, Варг, Теша и Вожд Јован.

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, zato sam dodao psihijatrijski pregled, da vidimo jesu skloni deluzijama kao većina, u nedostatku boljeg testa...

 

A šta ako vlast vrši preglede ,pa te strpa u ludnicu što živiš u deluziji da trenutni sistem nije savršen? Baš Orvelovski scenario.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko sere po Srbima? Samo mi je smešno da ljudi koji stalno pričaju o satanizaciji Srba upravo isto rade za "zapadnjake".

 

Pa satanizacije Srba je bilo i dan danas je ima u odredjenoj kolicini, ali je stvar u tome sto to nije realno. Dok sa druge strane, apsolutno je opravdana satanizacija zapada ako se uzme u obzir sta oni po svetu rade, a tek je opravdana kod nas kada se uzme u obzir sta su uradili nama u prethodnih 25 godina. Kada kazem satanizacija mislim na postupke izvrsne vlasti, apsolutno je idiotski glorifikovati smrt nevinih ljudi, mislim da se svi ovde slazemo sa tim. No, nije to tema price, samo sam hteo reci da sta god da se desi i sta god da se komentarise ti upadas sa kenjazom po Srbima i izvestajem sa fejsbuk statusa.

 

Ljude koji provode manje od 6 meseci u državi u principu zabole ko će doći na vlast :haha:

 

Da, mozda u paralelnom univerzumu Bate Trlaje. Ajde ne lupetaj.

 

slazem se. takodje im treba zabraniti i da salju novac u srbiju na bilo koji nacin. ;-)

 

Ma sve smo se ubili od njihovih para, naprosto plivamo u gastarbajterskim parama.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su doznake, znaci isplata novca trecoj osobi. Ok, naravno da nije mala stvar kada imas u inostranstvu nekoga ko ti pomaze, i naravno da to znaci kako i samom individualcu tako i drzavi kao upravnom organu (pre svega tu mislim na vlast kojoj to odgovara jer cuva socijalni mir), ali nisu to bas tolike pare pa da pricamo kako dijaspora cuva zemlju od kraha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su samo pare koje idu preko računa, pravi iznos je sigurno mnogo veći, a razmisli koliko ljudi još uvek daje keš. Ja sam kao klinac najviše dobijao od rodbine iz inostranstva, maltene sve igračke koje sam imao sam ili dobio ili kupio od tih para, i uvek je tu bilo po 20-50 maraka kad god vidim nekog od rodbine. Iz ove perspektive to je napravilo ogromnu razliku za mene i moju porodicu.

 

Siguran sam da po Srbiji ima bezbroj primera, naročito po manjim mestima. Ja mislim da te pare jedine prave razliku između totalnog haosa i činjenice da nam ljudi još ne umiru od gladi i zime...

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jednom od ovih tekstova koje si ostavio pise da dijaspora izdrzava 800.000 gradjana. To je ugrubo negde oko 12.5% stanovnistva. Ti zaista mislis da je to razlika izmedju totalnog haosa i neumiranja od gladi? Nisam bas siguran.

Mislim, budimo zvanicni, nemojmo gledati kes, tu se cifre ne znaju. Evo, ja naprimer ne poznajem nijednu osobu ciji je egzistencija iskljucivo vezana za pare od tetke iz Nemacke. Ok, nije to neki relevantan faktor, ali nije relevantan faktor ni nepoznanica koja je u tvom postu iznesena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jednom od ovih tekstova koje si ostavio pise da dijaspora izdrzava 800.000 gradjana. To je ugrubo negde oko 12.5% stanovnistva. Ti zaista mislis da je to razlika izmedju totalnog haosa i neumiranja od gladi? Nisam bas siguran.

Mislim, budimo zvanicni, nemojmo gledati kes, tu se cifre ne znaju. Evo, ja naprimer ne poznajem nijednu osobu ciji je egzistencija iskljucivo vezana za pare od tetke iz Nemacke. Ok, nije to neki relevantan faktor, ali nije relevantan faktor ni nepoznanica koja je u tvom postu iznesena.

 

Pa ne mora 800.000 ljudi godišnje da umre od gladi da bi bio haos. Dovoljno je da umre par stotina više nego inače i da još par hiljada ljudi pređe u ilegalu usled očaja, da bi izbio haos. Normalni ljudi rade svašta kad su očajni, videli smo devedesetih.

 

Osim toga te pare ne troše samo oni, nego one ulaze u državu, sistem, i na kraju pune budžet, u suprotnom umesto tih para država bi morala to da plaća kao socijalne slučajeve.

 

Možda ne znaš puno primera jer si na samom severu i u većem gradu ako se ne varam, južnije u Srbiji svako drugo selo živi od dijaspore.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...