Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

najbolji bend

 

 

Nije moguce konkurisati korporacijama kad je u pitanju roba viseg nivoa obrade. I jeftiniji su i kvalitetniji zato sto su spojili znanje sa jeftinim resursima proizvodnje, pre svega radnom snagom iz azijskih zemalja. Ali treba carinama stititi poljoprivrednu proizvodnju jer evropski proizvodjaci nisu toliko efikasniji koliko dobijaju vece subvencije.

 

naravno, u tome je stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do 2008. stvari su osetno išle na bolje bez obzira da li to neko hteo da prizna, skoro svi pokazatelji idu u prilog.

 

Išle su na bolje jer su se pare pozajmljivale i zato što se privatizovalo (čitaj: prodavalo budzašto).

Nije se živelo bolje zato što su postavili dobre ekonomske temelje.

 

Nije moguce konkurisati korporacijama kad je u pitanju roba viseg nivoa obrade. I jeftiniji su i kvalitetniji zato sto su spojili znanje sa jeftinim resursima proizvodnje, pre svega radnom snagom iz azijskih zemalja. Ali treba carinama stititi poljoprivrednu proizvodnju jer evropski proizvodjaci nisu toliko efikasniji koliko dobijaju vece subvencije.

 

Ja čak verujem da je ponegde moguće konkurisati vrhunskim kvalitetom, ali se mora doći do toga. Moraš dati šansu preduzećima da se oporave, da dobiju zaradu, da im daš malo vremena, da nađu nove metode proizvodnje... a ne ovo ludilo, gde i kompanije koje rade, bore se da prežive.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje se živelo za vreme koštuničine vlasti, činjenica.

jeidno vreme koje ja pamtim da se u ovoj državi osetio boljitak.

 

ali da, zbog nerezonskog podizanja plata i penzija finansiranih od rasprodaje države.

 

http://www.blic.rs/v...oko-sps/2qnjwqv

 

CESID priznao da DJB prelazi cenzus, samo meni i dalje nije jasno kako guraju SDS i LDP, pa ti ljudi ako skupe 3% da pevaju, ko ce bre za njih da glasa?

čeda i tadić rezerva vučićeva, to znamo.

 

a ovo će biti jak vetar u leđa DJB i prelomiti kod nekih ljudi da za njega glasaju, koliko god druge građanske opcije mantrale kako DJB nema šanse da uđe u parlament.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išle su na bolje jer su se pare pozajmljivale i zato što se privatizovalo (čitaj: prodavalo budzašto).

Nije se živelo bolje zato što su postavili dobre ekonomske temelje.

 

Ako misliš na javni dug on je padao do 2008. godine. http://www.tradingeconomics.com/serbia/government-debt-to-gdp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo gore bilo u Pancevu, moja keva bila, pricala mi za ovog matorca sto je dobacivao da je gladan. Kaze odmah doslo obezbedjenje da ga vodi, a Vucic ga kao branio.

 

Kevina drugarica inace clan SNS-a, a posto su dobre ona isla, jer tamo postoji pravilo da svako mora da skupi jos bar 15 ljudi i dovuce sa sobom, jos ih prebrojavaju kad se pojave. Kakva gamad.

 

Inace, ni ta njena drugarica nije da gotivi Vucica, uclanila se cisto iz interesa, posto juri neke kredite pa se nada da ce joj ovo pomoci, kurac-palac...A muz joj ziveo u Americi godinama i glasace za Radulu :bigblue:

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije naučila tekst napamet, nego se verovatno nije 100 posto opustila, ipak je B92 nacionalna frekfencija.

Slušao sam je na radiju Snaga Naroda, pre možda oko godinu dana, totalno je bila opuštena, razborito je govorila.

Malko dok uđe u štos, i biće bolja od većine političara (što i nije tako teško).

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.danas.rs/danasrs/politika/istrazivanje_danasa_i_propozitiva_quotbeli_listici_iznad_cenzusaquot.56.html?news_id=318535

 

Aleksandar Vučić, Srbija pobeđuje - 52,4

Ivica Dačic, SPS i JS, Dragan Marković Palma - 12,3

Dveri i DSS, Sanda Rašković Ivić i Boško Obradović - 7,4

Boris Tadić, Čedomir Jovanović, Savez za bolju Srbiju, LSV - 7,3

Dr Vojislav Šešelj, SRS - 6,5

Dosta je bilo, Saša Radulović - 5,7

Za pravednu Srbiju, Demokratska stranka (Nova, DSHV, ZZS) - 4,6

Ostale stranke - 3,6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budimo realni, ovi da se kojim cudom nadju na celu drzave ne bi znali sami sa sobom sta da rade.

 

Stvarno izgleda kao da je naucila napamet ove rusofilske mantre. (A ista jedna Milica koja me smarala mesecima pre jedno deset godina, doduse, bila je ipak dosta gluplja od ove.)

 

I ne vidim nikakvu razliku izmedju njih i Dveri, a moze se reci i svih ostalih rusofilskih/patriotskih stranaka. Kontam da ce samo da odbiju taj procenat ili dva od njihovog glasackog tela. Tako da nije nemoguce da ih je Vucic ubacio.

 

Meni je ovaj Vucic najljigaviji samo iz razloga sto je nemilosrdan manipulant i sve zivo ce da uradi da se odrzi sto duze na vlasti. Inace, nema tu nikakve razlike u odnosu na DS. A sta su drugo mogli i da urade bolje? Ovi su im vec utabali put kojim trebaju da idu, tako da su samo nastavili. Realno, njima nije mnogo sta ni preostalo da rade osim da se zaduzuju i mole strane investitore da dodju po bilo koju cenu....Naravno, to je pod sadasnjom politikom srljanja u EU. Ali opet, i ovi sto su protiv EU, ne znam sta bi oni radili. Bacili ovih 15 godina EU puta pod noge i krenuli iz pocetka. Mogu tek da zamisli kakve bi tada ucene i sankcije mogli da ocekujemo. Kako god okrenes u govnima smo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...