Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

izmedju koraka 1 i 2 precrtas sto sto je popunjeno i zaokruzis svog kandidata. i nacrtas tuki pored vucica. ;-)

 

nego,

ovo vam je prica iz prve ruke iz 90-ih. moja familija je imala prijatelje u kosovskoj mitrovici tad. bili smo kod njih i kad su pricali o izborima covek je u mom prisustvu izjavio da mora da glasa za slobu jer "ce da uzimaju otiske prstiju sa listica". jako malo je potrebno da se ljudi uplase, samo da neko plasira crv sumnje ma koliko bio retardiran.

 

to se vidi i na primeru sirenja panike o hemtrejlsima, vakcinama i slicno. nemojte misliti da su obrazovani imuni na zastrasivanja, a to se tek zestoko koristi prilikom izbora.

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to. Jedan kolega misli da je Zemlja ravna, drugi misli da su vakcine štetne, treći da Soroš plaća sve koji su nisu skorz desno i tako. Kad pomislim na narod, ja se setim pomračenja Sunca '99. Ne znam gde ću i šta ću, ali znam da odrasle i zdrave ljude žaliti neću. U kakvoj god da su situaciji

Share this post


Link to post
Share on other sites

najjaci mehanizam je prikupljanje sigurnih glasova. to je toliko brutalno efektno za izneverovati. kad neko kaze naglas da ce glasati, kad nesto potpise ili gleda kako ga evidentiraju itd. to je skoro sigurno. ljudi imaju bazicni impuls da ostanu dosledni. kada bi rekli jedno (bez obzira sto su uslovljeni, saterani u cosak itd) a napravili drugo imali bi osecaj da su nesto napravili protiv sebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo vam je prica iz prve ruke iz 90-ih. moja familija je imala prijatelje u kosovskoj mitrovici tad. bili smo kod njih i kad su pricali o izborima covek je u mom prisustvu izjavio da mora da glasa za slobu jer "ce da uzimaju otiske prstiju sa listica". jako malo je potrebno da se ljudi uplase, samo da neko plasira crv sumnje ma koliko bio retardiran.

 

Ja kontam da i danas mnogi misle da ono prskanje prsta ostavlja trag za koga si glasao. I DNK ti odma uđe u SNS kompjuter. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

opozicija će realno da puši kurac

glavne tačke njihovog programa su pristojnost, ukidanje stranačkog zapošljavanja, transparentnost bla bla

 

i to je kurac

ovoga podržavaju EU, Rusija i Kina, svima se savršeno jebe za unutrašnja pitanja naše države, slobodu medija i slično

narod koji vidi da je stranačko zapošljavanje univerzalni način funkcionisanja neće terati inat, nego će gledati kako da zaradi da preživi

nema bilo kakvog argumenta protiv nekog od stranih faktora, jer ovog podržavaju svi strani faktori

 

prosto, čovek je usavršio sve ono što su ostale vlasti imale u prethodnih 25 godina, raja guta sve što joj servira i kraj priče, nema tu filozofije

Edited by Underkuruz
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bojte se za DJB.

 

Gomila ljudi koja je glasala za Jankovića i Belog, će bez oklevanja za DJB glasati na republičkim izborima. To slušam sa svih strana, i plus na internetu.

Možda bi Radulović trebao da se mane udruživanja opozicije, i trošenja energije na to, jer nema sa kim da se udruži. Sve sam talog i dno dna.

 

A ovi što krive Radulovića što nije slepo podržao Jankovića su, ili glupi, ili zlonamerni.

Valjda se jasno vidi i da ga je svim silama podržao, ne bi ništa značajno promenilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

blokirali me vesna pesic i dragan sutanovac na tviteru.

jako prija taj osecaj. :-)

 

sledeca osoba koja mi neverovatno ide na kurac je biljana lukic, potom bojana maljevic i cela ta ekipa umisljenih seratora koji su ubedjeni kako nekom mogu da postavljaju moralne kriterijume.

 

 

Pešićeva umesto da provodi sunčano vreme s unucima ona mrvi sraćku po kojekakvim tviterima. Verovatno misli da će da živi 200 godina, a da je i od Rokfelerove loze to joj ne bi pošlo za rukom.

 

Gledaj da Maljevićku odvedeš u krevet, šibni joj neki romantičan tweet za početak.

 

Posle joj se osveti - karaj je divlje. Da ima neke funkcionalne koristi i od tog Tvitera.

 

Onaj ko tvrdi da u mladosti nije rukobludničio zamišljajući Maljevićku - taj bezočno laže.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono što je meni jako lepo kod DJB je to što ne guraju kojekakve glumce, pevače i voditeljke u prvi plan, što nemaju podršku javnih ličnosti, što nisu u kalimero fazonu da za svoj rezultat krive nekog drugog i što su prokomentarisali svakoga koga su smatrali nepoštenim u ovoj trci - i Ruse i EU, i to poimence

 

imam utisak da Jankovićevim biračima više smeta ponašanje DJB, nego Vučićevo

 

više poverenja imam u Miroslavu Milenović nego u Dudu Ivkovića i Nikolu Koja

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su ovi što krive Radula pretežno glupi. Meni nije jasno kako neko posle 3 godine aktivne kampanje njega vidi kao lažnu opoziciju, trojanskog konja ili slično. A čovek (pokret) je jedini sve ovo vreme aktivno radio na terenu i trudio se koliko je mogao, čak i pre nego što su ušli u parlament, sa nikakvim resursima.

 

I mislim da neće više pokušavati bilo kakvo ujedinjenje opozicije. Eventualno će sazvati sastanak na kom će ih sve oterati u 3pm

 

A za Jankelu ćemo videti šta će biti. Najbolje za njega je da napravi novu stranku/pokret, ali tako će ubiti DS (što i treba), i uzeti dobar deo DJB glasača. Ukoliko se priključi Šuletu i ekipi, želim mu brz sunovrat. Za Jeremiju ne znam šta da mislim. Ne vidim gde bi mogao upasti (SDS, NS?), a ako krene od nule, imaće mnogo više posla. Mada znamo da ima para za to planinarenje

 

pre će biti da je većinu tih sps-ovaca i mađara sad boleo kurac da glasa.

Tako nekako

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bojte se za DJB.

 

Gomila ljudi koja je glasala za Jankovića i Belog, će bez oklevanja za DJB glasati na republičkim izborima. To slušam sa svih strana, i plus na internetu.

Možda bi Radulović trebao da se mane udruživanja opozicije, i trošenja energije na to, jer nema sa kim da se udruži. Sve sam talog i dno dna.

 

A ovi što krive Radulovića što nije slepo podržao Jankovića su, ili glupi, ili zlonamerni.

Valjda se jasno vidi i da ga je svim silama podržao, ne bi ništa značajno promenilo.

Ne budi tako siguran da će glasati za DJB pogotovo posle ovog rezultata, drugo ko da je Radulović neka politička sila, na prošlim izborima je dobio nešto više od 6% i tu se slažem da ništa ne bi pomogao Jankoviću, uzgred da te pitam, jel'bilo posluženje u Radulovićevom taboru :mhihi: protiv koga nemam ništa

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...