Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

The Nice Guys

 

Shane Black you motherfucker, you did it again.

 

Odličan žanrovski buddy cop film. To je falilo Holivudu. Crowe i Gosling su toliko simpatični u njihovim ulogama da potonjem treba dati Oskara za ono cičanje. :haha:

 

Šalu na stranu, simpatični likovi, zaplet standardan i ponovna dekonstrukcija buddy cop žanra, klasični dijalozi (bolji mi recimo od Tarantina zadnjeg, izvinjavam se hc fanovima :bigblue: )

 

OST, režija, montaža, brate 70-te, a nisu vesele.

 

Minus: negativci, nema ništa strašno kod njih i nisu dovoljno iskorišćeni, jebote imaš Keith David-a i ne daješ mu rečenice već reči. Onaj mali psiho je novi Nikolas Kejdž, preglumljuje za sve novce.

 

Akcija ume da bude poprilično neinspirativna (osim poslednje scene, skidam kapu majstoru) i pogube se sa pakovanjem svršetka cele situacije.

 

Što se mene tiče ovo može da bude novi Lethal Weapon serijal. Sledeći neka bude u 80-tima.

verovatno komedija godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih sačekao malo. Sledeći projekti Shane Black-a su novi Predator (dali mu odrešene ruke, a on je čovek rekao da će pokušati da ga vrati korenima i da napravi "event" film, ma šta god to značilo i adaptacija pulp heroja Doc Savage. Ja verujem tom čoveku besprekorno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minus: negativci, nema ništa strašno kod njih i nisu dovoljno iskorišćeni, jebote imaš Keith David-a i ne daješ mu rečenice već reči. Onaj mali psiho je novi Nikolas Kejdž, preglumljuje za sve novce.

 

Johnboy ti nije bio strašan? Lik je bacio desetogodošnjicu devojčicu kroz staklo, šta još treba da uradi pa da bude strašan?

 

Ajd, svako ima svoje aršine :haha: Meni bio dovoljno menacing.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje karikaturalno, izgled, pokreti, jednostavno sam očekivao nešto drugačije. Uzmi Antona Čiguru iz No Country For Old Men od boljih primera jezivog i zastrašujućeg ubice, e tako nešto treba napraviti...

 

Upečatljiviji su mu negativci iz recimo prva dva Lethal Weapon-a, ili Kiss Kiss Bang Banga, naspram ove trojke.

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet, ne slažem se, neka Chigurha zloba mi uopšte se ne bi uklapala ovde. Meni se baš svidelo kod filma što je uvek bilo dovoljno light momenata da izravna napetost i posledice, neka veća zloba bi donela prevagu, što mislim da uopšte nije bila poenta.

 

edit: Jel LW2 onaj Diplomatic Immunity? :haha:

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Triple 9 (John Hillcoat)

 

Akcijaši odumiru, pogotovo 80s i 90s teškaši, gde su muškarci žestoki i politički nekorektni i žene lake u krevetu i na orozu.

 

John Hillcoat se već proslavio sa filmovima poput The Proposition (i dalje tvrdim da ovo ne može da se nadmaši, napeto, namočeno znojem i krvlju!) lawless i the road. (pročitao knjigu, pa ću uskoro overiti i film)

 

Od njega sam već navikao da se drži prošlosti i isprva mi je ova tranzicija u sadašnjost delovala, pa previše artsy fartsy. (na osnovu trejlera, ali i film se pokazao kao takav, režija i montaža wunderbar, i fotografija je za radovanje!)

 

Triple 9 počinje odlično, akciona scena na početku je rame uz rame sa filmom Heat (Michael Mann) osećaš tu tenziju i znojiš se sa junacima ove nesavršene pričice.

 

Ubrzo film pada u zamku gde se razvodnjavaju priče likova i ide u bespotrebnu dramatizaciju, da je uspeo do kraja filma da me smori i da mi jednostavno ne bude žao, niti da me zanima šta će se desiti sa glavnim protagonistima.

 

Mislim, ko želi da gleda Cassey Afflecka u glavnoj ulozi, kada čovek ne zna da glumi? Ili protraćeni Aaron Paul na Jessie Pinkman sranju preko 9000? Šteta.

 

Muzička podloga je isto sjajna, dobro leže uz scene i nije samo puka kozmetička šminka da nadopuni ostale nedostatke.

 

Čak iako vam se ne dopadaju njegovi prethodni izleti, smatram da je film gledljiv, sve su to na kraju dana šare i nijanse. A moja nije crvena. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Bacio sam se u poslednje vreme na ruske filmove. Od onoga što sam odgledao, veći deo su prilično dosadni. Nekako imaju radnju, ali kao da ne znaju da to odrade kako treba, odugovlače bespotrebno itd. Evo linkova za par filmova koji su mi se baš svideli, da ih ne prepričavam sad, piše za svaki o čemu se radi. Ako se nekome nešto od ovoga svidi, neka slobodno pita za preporuku, pošto ima još dobrih, da ne gubi vreme kao ja.

 

Bespredel (1989)

https://kinorusija.wordpress.com/2016/07/03/bespredel-1989/

Radnja se odvija u zatvoru. Gomila dobrih glumaca, plus ova bitanga koju su verovatno pokupili negde sa ulice.

l_55c16ae5.jpg

 

Ворошиловски стрелац (1999)

https://kinorusija.wordpress.com/2009/07/30/voroshilovskiy-strelok-1999/

Deluje malo paljevinski ovako kad se prepriča ukratko, ali nije uopšte.

 

Бака (2003)

https://kinorusija.wordpress.com/2013/05/12/babusya-2003/

Na kraju filma samo neko ko nema dušu može da ne zaplače. Glavna glumica ustvari uopšte i nije glumica, ovo joj je jedini film, ali su je tačno pozvali da glumi zbog one tužne face.

babuschkino_nasledstvo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keanu - Key And Peele serijal mi se jako dojmio, a bili su čak i simpatični u Fargo sezoni 1 kao dva agenta. Ovo je njihovo ljubavno pismo akcijašima. Njihova harizma je neosporiva i neverovatno je kako iz najizanđalijih stereotipa iz istih mogu da izvuku toliko dobrih stvari. Smejao sam se, ali me ipak na kraju smorio kraj koji je bio baš baš Holivudizovan i rastegnut. Ako volite njihove pređašnje radove volećete i Keanu.

 

 

HARDCORE HENRY - Prvo je izašao poduži trejler koji je pokazao da se može snimiti akcijaš iz prvog lica i da sve vreme može da vas puca adrenalin. Sada mi je sa jedne strane žao što nisam išao u bioskop da ga pogledam. Međutim kada vas inicijalno zasiti akcija i sumanuto kadriranje, priča je baš isprazna (skoro i da je nema) i pomalo će vas nervirati preglumljivanje Sharlto Copley-a, ovde se razmahao za sve novce. Za ljubitelje Crank serijala i FPS pucačina, dušu dalo. OST je mađija.

 

Das Leben Der Anderen - Jednom rečju: FILMČINA! 1983 godina, agent Stasi tajne službe dobija zadatak da prati poznatog scenaristu i njegovu devojku glumicu jer je pod sumnjom da je deo komunističke partije. Poseduje sve, ljubavnu priču, dramske i triler elemente i kida od početka do kraja. Svi glumci odglumili bolje od bilo kojeg Holivud metod glumca. 10/10

 

Super Troopers - Na ovo sam slučajno nabasao na listi cult filmova. Uglavnom nepoznati glumci, i radnja je preterana, prati najgoru ekipu pandura koji patroliraju autoputem i zaista dalje ne bih da oktrivam radnju jer bih pokvario fore. 10/10. OST isto kida. Gledati sa ekipom, navaren, trezan ili pijan. Bilo kojim redosledom.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Headhunters

Vidim da se pominjao na temi više puta poslednjih par godina al ajd da ponovim, odgledah ga tek sad

Mnogo mi se dopao, baš je zanimljiv od početka do kraja i ima taj neki skandinavski šmek, u poslednje vreme mi se samo njihovi filmovi gledaju

Edited by Antikristina

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...