Jump to content

Savatage


NeSa

Recommended Posts

Стварно, морам још једном да кажем да се стварно дивим Оливи!

Колико је снаге и енергије уложио у "Poets and Madmen", стварно је за респект.

Рецимо у песми "Man in the Mirror", колико је силине унео у певање, колико себе је дао тој ствари, колико је све у њој - његово.

And there is no use in disguising

What the eye can so clearly see

That I've spent my whole life denying

That the man in the mirror is me

Стварно, иако тај глас није ни налик оном некадашњем и сасвим сам сигуран да, онај који не зна - никада не би повезао вокал на "Poets and Madmen" са рецимо "Gutter Ballet", ма никад, никад у животу; тим пре је овај лик толико снаге дао том распуклом, упропашћеном гласу и никада пре О'Нилови стихови нису имали такав разлог и такав смисао, тако квалитетну подлогу јер и мислим да су, готово без изузетка на албуму "Poets and Madmen" посвећени Џону Оливи, ономе што он јесте и ономе што он представља.

Мислим да је овде Пол О'Нил рекао свима, на свој начин, колико се диви овом лудом и дивљем човеку, овом проклето потцењеном генију 20. и 21. века.

Ово је албум који је тако другачији од свега у металу ...

О тако посебан, тако јединствен, као и они истински Песници и Лудаци.

Пол О'Нил и Џон Олива.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стварно, морам још једном да кажем да се стварно дивим Оливи!

Колико је снаге и енергије уложио у "Poets and Madmen", стварно је за респект.

 

Стварно, иако тај глас није ни налик оном некадашњем....

bez obzira sto nije nalik, glas mu nije ni mnogo propao... pre bih rekao da je glas sazreo, ipak na Surrender onaj vrisak... jedino sto nije u stanju da ga ponovi 1000 puta kao na hall of the mountain king, ali ta dva albuma nisu ni za poredjenje

Meni se taj album ne svidja uopste, kao ni jedna pesma na njemu!

;)

pa odakle si maznuo nick sunce ti poljubim?

i meni je katastrofa taj album.

e da i meni je album bio sranje dok se nisam ozbiljnije pozabavio njime i prelusao ga u celosti, fora je preslusati pesme sa strpljenjem i paznjom, biti svestan da onaj u.s. speed metal koji su dotakli na THOTMK nije vise u igri

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda recimo da je to stvar ukusa...

e a sta me interesuje na ded vinter ded, ima segmenata gde se tacno cuje da oliva peva (npr. na 'I AM') a ima segmenata gde ne znam dal peva oliva il stivens, mislim imaju oni razlicite boje glasova, ali ipak zvuk benda zahteva da glasovi budu istog tipa... jel zna neko tachno da proceni kad koj peva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa odakle si maznuo nick sunce ti poljubim?

Dobro je, vec sam se uplasio da niko nece primetiti posalicu! :D:rockdevil:

Naravno da sam bas odatle apio nick, naravno da me je pesma nasla iz prve i da sam odusevljen njom.

Album je takodje OK, nije bas najreprezentativniji, ali boze moj - kreativni naboj jenjava.

Osim ozloglasenog Commissar-a, na prvo slusanje su me nasle i Stay with me awhile, Man in the Mirror, There in the Silence i Morphine Child (nije bas pogodna za nick LOL).

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si za strpljenje i slusanje ovog albuma(Poets...)Ovo je odlican album koji pokazuje koliko mogu da promene smer a da im pravac ostane isti...Tacnije,da mogu da unesu puno promena a da se i dalje vidi da je to Savatage...

 

Ja ih volim od pocetka do kraja,ne bih pravio razliku izmedju novijih i starijih stvari,mislim da nisu zasluzili da ih tako delimo,jer se u neku ruku nisu promenili u onom smeru koji bi ih okarakterisao kao mainstream metal...U svakom slucaju,SAVATAGE :rockdevil:

 

Krivo mi kad su bili,nisam bio da ih gledam.Sve pare sam spiskao na Motorhead koji su bili nedelju dana pre njih(tako nesto).A tek na Motorhead-u saznah za Savatage... :udri: ...to vam je sudbina...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alucard Earl: sudbina je cudo. Ja nikad nisam bio neki preveliki fan benda u naslovu teme, a do svirke u BG-u sam znao za Handful of Rain (prvi koji sam cuo), Gutter Ballet, Hall of the Mountain King, Poets (koji je tad bio taze) i jos neku kompilaciju. Znao sam za obe svirke na vreme, Motorhead mi je negde u istoj ravni tada bio sa njima (oba benda i bih i ne bih isao da gledam), ali posto sam vec gledao neke koncerte od njih (oficijalna live izdanja, TV emisije), ipak sam resio da gledam Savatage (za koje mal' te ne nisam znao ni kako izgledaju).

Svirka je bila skroz OK, Jeff Waters kao fill in, ma sve super. Zaprepastio sam se kad sam video koliko ljudi zna sve pesme (da budem iskren, ja sam neke tad po prvi put cuo.

I tako......

A bootleg koji postoji sa te, kako ce se ispostaviti kasnije, poslednje njihove svirke sam ja snimio.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Zabodoh Streets i Dead Winter Dead, SPV reizdanja, bukleti su fantasticni, Jon i Paul O'Neill na preko 10 stranica gusto kucanog texta idu u sitna crevca svakog albuma, prepuno zanimljivosti.

Najbolje kako je prekinuto snimanje Streets - Jon je pukao kad mu je O'Neil poslao 82.radnu verziju neke pesme, seo u avion i zbrisao na Floridu :)

Ili kako su upoznali Ingvija - svirali u Japanu s njim, Criss i Jon dosli kod njega u sobu, on rekao roudijima "get them out of here" a Chris "You're a fucking dick" :)

I jos pun kurac finih prica, ako vidite negde uzimajte, isplati se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...