Jump to content

Vecne Slike-dobre I Lose


Gospa na Sivcu

Recommended Posts

Koje prizore cete pamtiti kao neizbrisivi utisak celog zivota? Nesto sto se desilo vama ili nome ko vam znaci, veselo i lepo, ili traumaticno i jezivo.Udrite.

Uvek cu pamtiti prizor koji sam ugledao na dnu reke dok sam se davio kao klinac.. biggrin.gificon_rolleyes.gif

 

Istina, dosta je mutna slika ali tu je u glavi.. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedne moje traume - nije da sam se davila, ali umalo da se onesvestim od muke kada me je majka kao malu, na moje insistiranje, stavila na "balerinu", jezivi ringispil na nekom vasaru...

Uvek cu se secati balerininog smeska, podignute crne kose i ljudi koji silaze sa njene suknje i povracaju tu ispred, a medju njima ja... laugh.gif

 

Naravno, ima u mome zivotu mnogo vise stvari koje su mi ostale urezane u pamcenju, ali, sto rece Valkyrie, previse je intimno za forum, pa sam ovu epizodu kao saljivu podelila sa vama... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedne moje traume - nije da sam se davila, ali umalo da se onesvestim od muke kada me je majka kao malu, na moje insistiranje, stavila na "balerinu", jezivi ringispil na nekom vasaru...

Uvek cu se secati balerininog smeska, podignute crne kose i ljudi koji silaze sa njene suknje i povracaju tu ispred, a medju njima ja... laugh.gif

 

Naravno, ima u mome zivotu mnogo vise stvari koje su mi ostale urezane u pamcenju, ali, sto rece Valkyrie, previse je intimno za forum, pa sam ovu epizodu kao saljivu podelila sa vama... biggrin.gif

Ja imam fobiju od te balerine,nikad se nisam vozila ali secam se uvek na vasaru kad je vidim da sam umirala od straha.I dalje je mrzim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam fobiju od te balerine,nikad se nisam vozila ali secam se uvek na vasaru kad je vidim da sam umirala od straha.I dalje je mrzim.

Eo vidis!!! laugh.gif

 

Npr, mene obuzima nelagodnost i kada vidim marionete, trbuhozborce ili lutkarsko pozoriste... icon_uhoh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je ortak provukao na "kamikazu" kad sam imala 10 godina - a bilo je zabranjeno za sve ispod 13 - sedište mi je bilo daleko preveliko, uopšte me nije držalo u mestu, i kada se setim zaista je bilo opasno i rizično... pogotovo kad ode gore (ako se neko vozio i zna na šta mislim), držala sam se rukama...

 

... ali mi je bilo ekstra, priznajem icon_redface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je ortak provukao na "kamikazu" kad sam imala 10 godina - a bilo je zabranjeno za sve ispod 13 - sedište mi je bilo daleko preveliko, uopšte me nije držalo u mestu, i kada se setim zaista je bilo opasno i rizično... pogotovo kad ode gore (ako se neko vozio i zna na šta mislim), držala sam se rukama...

 

... ali mi je bilo ekstra, priznajem icon_redface.gif

 

Ne znam da li mislimo na isto, ali ja to zovem frizbi. Veliki krug sa sedistima unaokolo bez zastite, koji se vrti k'o lud i trese, a ti se uzdas samo u snagu ruku icon_rockdevil.gif

 

Ekstra, nego kako icon_twisted.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nekad zvuci smesno, nekad tuzno, ono prvo uglavnom kad necu da se skenjam, ali kada smo sahranjivali deku i kao pre zatvaranja kovcega svi su se skupili da se pozdrave dok sam ja stajala preplaseno u cosku one prostorije na groblju i onda se moja baka okrenula ka meni i pitala jezivo i tuzno "zar neces da vidis deku?" icon_uhoh.gif Koji horor no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo skrenemo sa svih ovih losih slika (ipak je ime teme "Vecne Slike-dobre I Lose").

Ona lepa slika koju cu uvek pamtiti, je slika moje sestre kada se nasmesila po prvi put... Imala je 5 meseci i to je bila najlepsa beba koju sam do tada videla. icon_da.gif

 

Inace, sve te slike vezane za nju dok je bila mala... kako se igra, spava, prvi koraci... wub.gif

Naravno i besnjenje i pekmezenje, pljuvanje hrane i vristanje, ali to cemo izostaviti... icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najtuznija slika?

Pa, to je dogadjaj, od pre 2 godine, kada mi je, na rukama, u Hitnoj, umrla baka. Sve se odigralo, relativno, brzo. Slosilo joj se, stigli smo tamo,a nesposobne sestre nisu, nikako, uspevale da je prikljuce na infuziju. Ja sam joj trazila vene. no.gif Ona je cas bila u bunilu, i pricala o svojim unucima i praunucima, a kada je, na trenutke, dolazila sebi, stezala me je za ruku. Nikada necu zaboraviti taj strah u njenim ocima. Znam dosta ljudi, koji tvrde da se ne plase smrti. Ali, kada taj trenutak dodje... Ma, to je strasno.

Tada sam zakljucila da, sto si stariji, imas sve vecu zelju za zivotom.

 

A, najlepse slike...

E, pa to je, svaki put, kada svojoj sestrici, i sestricu (za nepoverovati, ali, izmedju njih je razlika, nepune, 3 godine), nakupujem raznih gluposti, pa vidim koliko su srecni, zbog toga. Volim decu, jer ih slatke sitnice cine beskrajno srecnim! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam cuo da je poginula jedna 17-godisnja devojka koju sam upoznao prethodno vece. informativni razgovor sa murijom (u stranoj drzavi sa istorijom konflikta). pijanstvo iz besa posle toga.

faca moje prijateljice dok je trazila ime i prezime svog bivseg, nestalog u cunamiju na tajlandu, na spisku poginulih.

sukobi sa organima reda (svih nivoa) od 1996. do 2000.

djindjiceva sahrana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ruzne slike: icon_sad.gif

 

pad niz stepenice i panika u kuci

 

deda pred smrt

 

sahrana dedinog brata i dede

 

boravak u USA

 

zli ljudi iz osnovne i gimnazije

 

Marko je spomenuo Djindjicevu sahranu,a ja dodajem i taj dan kada je ubijen

 

osecaj besa i praznine koji me cesto obuzima

 

 

Lepe: icon_smile.gif

moj brat kao beba

 

leto 2003. evotigana.gif

 

Tunis sa MaYom laugh.gif

 

blejanje sa mojim muzOm mhihi.gif

 

blejanje na zidicu Kalisa

 

caskanje sa drugaricama do stinih jutarnjih casova

 

sundjer Bob pizama na jednoj drugarici

 

jutarnji ledeni Nes na terasi....

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Први пољубац са Миром испред Правног ...

Ћале у болници, кад сам видео колико је јебено јак а на свим могућим апаратима ...

Прво слушање "Ride the Lightning" ...

Овердоуз у војсци кад сам бацио пеглу у строју при спуштању заставе ...

И тако ...

laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ikoga bole zli ljudi iz proslosti ? unsure.gif Bilo je zlih, ali njih i kao dete mozes da posmatras kao zle ljude i da te to ne sjebava psihicki... meni je samo bio smor sto nisam postala riba malo ranije icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Hmm lepe slike... nema ni jedne koju bih izdvojila. Verovatno neka iz detinjstva kog se ne secam bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Први пољубац са Миром испред Правног ...

 

Прво слушање "Ride the Lightning" ...

Овердоуз у војсци кад сам бацио пеглу у строју при спуштању заставе ...

И тако ...

laugh.gif

preslatko wub.gif

podseca na deeo nekog domacjeg filma wub.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...