Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Razlika je u vrstama. Postoje tri vrste ploda: slatki, slatko-kiseli i kiseli. Taj sto je kiseliji to je egipatski ili turski nar. A ovaj sladji i ruzniji po izgledu, to je barski nar. Tako da, od tebe zavisi koji ces da uzimas, tacnije od tvog ukusa. Kiseli su uglavnom divlji plodovi Punica granatum-a. Ja kad kupujem nar uvek gledam da uzmem ruzniji, onda znam da je sigurno sladak. :D

Kada vec pricamo o naru, moram da kazem da, iako smo svi znali za njegova lekovita svojstva, mene su odusevile studije koje su dokazale njegovu delotvornost pri zaustavljanju rasta ili cak unistavanju celija raka. I to kod celija raka prostate, dojke, debelog creva i koze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ето ти сад! :haha: Па, мени је сваки нар ружан по изгледу! :haha: Дај нешто мало прецизније, молим те. Баш би ми значило, јер гледам да узимам искључиво воћке које расту што ближе нама.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

POTREBNO JE

 

500 g pšenice

 

PRIPREMA

 

Potopite pšenicu preko noći u dva puta više vode. Prospite vodu od natapanja, dobro isperite zrna i dobro ih ocedite. Prespite zrna u neku široku posudu od keramike ili stakla, poklopite tako da ima vrlo malo “lufta” i ostavite na radnoj površini prekriveno krpom, da zrna budu u mraku. Ispirajte zrna dva puta dnevno i nadgledajte klijanje. Kada klice na zrnima izrastu dva puta duže od samih zrna, spremni ste za pravljenje hleba. Za klijanje je potrebno oko 2-3 dana. Bez završnog ispiranja, prebacite zrna u multipraktik, prethodno namazan masliniovim uljem, i sameljite ih. Napravite pljosnatu pogaču na nauljenom peli papiru i pecite je oko 2,5 sata na 120 stepeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uglavnom, vecheras sam pravio prvu turu. na oko i nije neshto, izgled je ispao kao neka bonzhita, zajebah se za vodu, pa je malo suvlje, ali je skroz okej ukus, a poshto sam klijao zhito 2 dana, konachni proizvod ima proteina koliko i belo meso. josh je kupovati zhito na kilo vrlo jeftino, posebno ako se kupuje na pijacama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupih danas blender , jel ima neko neke zdrave proteinske recepte , net je pun vocnih vitaminskih , to je ok , i recepata sa proteinom u prahu , ali mene zanimaju neki na bazi mleka , belanaca , orasastih proizvoda povrca i slicno .

 

Sad z glave lupam , 3 dl mleka , 4 belanca i zumance , malo orasa i spanaca ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam da su ovo dosta ljudi preporucili, ali treba dosta proizvoda da se nabavi.

 

2 large bananas, 2 cups of oats, 6 tablespoons of peanut butter, 6 egg whites, 2 cups of low fat ice cream along w/ 32oz. of skim milk. Mix to desired consistency.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hail metal, ja znam onaj poznati energetsko-vitaminski šejk:

 

1 čaša niskomasnog jogurta

2 supene kašike pivskog kvasca

1 supena kašika nezaslađenog kakaa

1 banana

2 jajeta

 

Sve to umutiš i popiješ ujutru čim ustaneš. Nema neki fensi ukus ali daje snagu i zdravo je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tzv dan za 'punjenje' :haha:

@Hail Metal: Koji si blender uzeo, ako nije tajna? :D Razgledala sam i zakljucila da mi je najgotivniji neki sto mu je posuda u kojoj melje u isto vreme casa pa mozes da spakujes direkt za poneti (dobijes i jednu dodatnu). Samo kosta 4.5k pa ne znam ako se izuzme ta opcija dal su svi isto sranje. Bilo bi pozeljno da moze da melje led.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tzv dan za 'punjenje' :haha:

@Hail Metal: Koji si blender uzeo, ako nije tajna? :D Razgledala sam i zakljucila da mi je najgotivniji neki sto mu je posuda u kojoj melje u isto vreme casa pa mozes da spakujes direkt za poneti (dobijes i jednu dodatnu). Samo kosta 4.5k pa ne znam ako se izuzme ta opcija dal su svi isto sranje. Bilo bi pozeljno da moze da melje led.

obrati pažnju da dole bude uzak i da se širi na gore, ako se ne širi neće mešati dobro pa će pasirati samo ono što je dole...

41Mp3uQM0QL._SL500_AA300_.jpg>KB7207_main.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako. Godinama sam imao izmedju 72-75 kila. Kada je preslo 75 i pocelo da se penje na 76, pa 77, 78 ....79....80 video sam da ide sve u kurac.

 

Nisam ja debeo po rukama i nogama, jedino mi se stomak malo zaokrugli i obrazi.

 

Onda sam resio da preduzmem nesto protiv toga. Prve 2 nedelje sam svako jutro jedo Ovsene pahuljice (da, znam da su ugljeni hidrati) za rucak belo meso peceno na suvom tj u Zepteru. Nikakva ulja nikakve vode nikakvi zacini. Takodje sam uzimao i pastrmku pecenu u rerni u foliji bez ikakvog ulja. Uz belo meso i pastrmku sam jeo proso (odlicna zamena za rizu)

 

Tako sam za mesec dana smrsao 3 kile i smanjio obima struka za 3 cm, naravno uz fizicku aktivnost kao sto su teretana i trcanje a uskoro i bicikli.

 

Zasto sam rekao 2 nedelje? Zato sto tad nisam uzimao nista slatko, nikakve cokoladice, stapici, cipsici, krekeri itd. Cak sam izbacio i secer iz kafe u koju obavezno stavim 2 kasike secera.

 

Ali posle 2 nedelje sam jednom posustao i pojeo malo cokolade i sad sam resio da samo kad ne treniram jedem ono sto sam jeo dosad, malo vise ugljenih hidrata.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo tako , ja jedem dosta ali vise zdraviju hranu nego pre , ujutru i za rucak obroci puni proteina i UH . Kasnije unos UH smanjujem . redovnim treningom kardio i teretana za nekim 4,5 meseci sam izgubio oko 5,6 kg , masti, jer su misici ostali isti , mozda i veci :D .

 

@ Captain Spaulding

 

Ne znam zasto bi trazio zamenu za pirinac ?

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proso je zdrav, naravno, ali nikada mi ne može biti zamijena pirinču jer nije neutralnog ukusa (i mirisa) kao pirinač. Šta više, miris mi baš smeta, zato ga rijetko jedem. Jedino kada pravim kombinaciju žitarica bude prihvatljivo. A ne znam zašto bi izbacio pirinač iz ishrane. Meni je to osnova (mada ne jedem hleb skoro nikako) za skoro svako jelo. Obožavam ga! Ima par vrsta koje više volim (basmati i generalno dugog zrna više volim), ali generalno, nikad ne bih rekla ne pirinču :D

 

Ovas i ovsene mekinje/pahuljice su super za pravljenje smoothie-a :da:

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Captain Spaulding

 

Svaka ti cast kad si jeo samo 4 namirnice mesec dana, ja bi odlepio :lol: Nije da te kritikujem, sve to sto si naveo je totalno ok, al jednolicno u pm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa proso je jeftin, jedna je od retkih zitarica koja ne sadrze gluten i laka je za pripremu. I btw opisi mi ukus pirinca ? :) Meni proso cak i ima neki ukus, mada , sve je to isti k. Treba probati i nesto drugo ne samo pirinac.

 

Pa bilo mi je jednolicno zato sad jedem to samo kad treniram a to je svaki 2. dan. Jbg, jednolicna ili ne hrana je hrana, samo jedva cekam da je strpam u telo, nisam ti ja Dzejmi Oliver fazona da ukrasujem i zacinim hranu satima i da se patim da bi je pojeo za 30 sekundi.

 

Ako vec ocete da koristite ulje najbolje i najzdravije ulje na svetu je Kokosovo ulje jer ne samo sto ima manje kalorija i sto je antioksidant i sto ima mnogo vecu primenu nego se njena masnoca ne vezuje za krvne sudove a i brzo se pretvara u energiju.

 

Evo vam ako vas zanima vise

 

http://www.priroda-leci-sve.com/kokosovo-ulje.htm

Edited by Captain Spaulding

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...