Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

Ne moze bolje :D

 

Sa dvanaest godina. Pokazatelj mentalnog stanja.

 

Ja sam ovo shvatio kao da si hteo da kazes da neciji planovi sa 12 godina ne mogu da budu relevantni, jer osoba sa 12 godina nije dovoljno zrela za neku ozbiljnu odluku. Ti me ispravi ako nisi to mislio.

 

Ono sto sam ja hteo da kazem je:

Ako neko sa 12 godina odluci da ce biti svestenik, i posle to stvarno postane, moze da se konstatuje da je jos kao dete krenuo u tom pravcu i posle samo napredovao u tome i to produbljivao.

To sto je dete od 12 godina nezrelo, ne znaci da stvari koje dozivljava i koje misli ne uticu na dalji tok njegovog zivota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nipodaštavam jačinu odluke u tom dobu, nego se, kao što rekoh, dovodi u pitanje kompletna ličnost koja se na takav drastičan potez odluči u tom uzrastu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Citala sam o seriji ovakvih likova... Nepotrebno.

 

Bila bi fora da dok navlaci na sebe kesu napravi rupicu na kesi i to skonta kada je vec preleteo.

 

Jel postoji negde koren ovog koncepta zasto bas groblje ne sme da se preleti i da li ce taj komad plastike da ga ucini cistijim, ako je vec preleteo groblje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel postoji negde koren ovog koncepta zasto bas groblje ne sme da se preleti

po starom zaveti leshevi su mistichno nechisti, i ko ima kontakt sa istim, tipa sahrani lesh, mora da odradi ritualno pranje koje cje da ga mistichno ochisti od toga. sveshtenici (koji su definisani pripadnoschju odredjenom plemenu jevreja) ne smeju uopshte nikad da pipnu lesh, pa onda talmud na to dodaje da ne smeju ni da pridju blizu lesha, da budu pod istim krovom sa leshom, niti da ga preskoche ili predju preko njega. taj deo da ne smeju da predju njega neki ochigledno bash bukvalno svataju. al dobro, imaju jevreji takve chudne tripove inache, tipa isto za nechistotu, shto poshtuju svi jevreji, ne samo koheni, je nedodirivanje zhene kada ima menstruaciju (koja se smatra ritualnom nechistotom), chak ne smeju da uzmu ishta iz njenih ruku, nego ako treba neshto da im doda, ostavi to na nekoj povrshiri i onda oni uzmu to, i ima josh dosta takvih tripova u judaizmu.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

naleteh na ovo sad, vrhunski uobličena misao

 

“Twice in the past few weeks, I’ve heard people who identify as Christians say, in all sincerity, that they didn’t see why anybody needs to go to church, that they can “find God” on their own. I hear some version of that a good bit. With that comes an entire worldview. It’s the complete liberation of the individual from any authority other than his or her own conscience and judgment. Outside an authoritative interpretive community in which one anchors one’s own understanding, the search for God really becomes a search for oneself, and the deification of one’s own attitudes and desires.”

 

Rod Dreher

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

 

kratka molitva boginji kali:

 

jai maha kali, jai ma kalika, kali mata namo namah

 

otprilike bi znachenje bilo:

 

slava velikoj kali, slava majci kali, kali majku proslavljenu slavim.

 

jai je bukvalno "neka pobedi" i koristi se kao izraz u proslavljanju bogova a i bilo chega drugog, npr. chest politichki slogan "jai hind" ima znachenje "slava indiji". "namah" bukvalno znachi "klanjam se", a "namo" bi znachilo "ona kojoj se klanja".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ovaj podforum Se Zove:

Religija & magija + Filozofija

Ali ima Dosta NEVERNIKA koji Citaju i komentarisu ove Teme,

znas to su oni koji Nisu Normalni???---..!

Ako niusta neverujes Ne Mozes da Shvatis mnogo toga.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezveze Vidis da je neka studija o Religiji,

Imas takvih Knjiga kolko Hoces,Snimi 500 na 1DVD.:

Is Religion Good for Your Brain?

Why the emphasis on religion? Research has linked religious

activity with everything from reduced stress to better memory retention.

 

Ancient Tomb Holds Jesus Mystery: Photos

The social element of attending religious services

has also been linked to healthy brains.

Pa ovo su najverovatnije NEVERNICI!

Mnogo ga tupe ne prihvataju Kako Jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...