Jump to content

Smrt poznatih ličnosti


Havočka

Recommended Posts

Draško Drak Nikodijević, basista i pevač nekada kultne grupe Igra staklenih perli , a potom osnivač White Rabbit benda, preminuo je u 65. godini. Uzrok smrti nije saopšten, ali zna se da je Drak pre dve godine imao tešku operaciju srca zbog koje se vratio u Beograd iz Njujorka, gde je godinama živeo i radio. 

Nikodijević je bio jedan od rodonačelnika i najznačajnijih predstavnika jugoslovenskog psihodeličnog roka. Rođen je u Novom Sadu, a detinjstvo je proveo u Sremskim Karlovcima. Potom se s roditeljima seli u Beograd, gde je počeo da svira harmoniku školskom orkestru, ali se i  upoznao s rokenrolom. 

Porodica se seli u Njujork 1971. godine, a Drake tamo kupuje svoju prvu Fender Precision bass gitaru, koju je sačuvao do kraja. Po povratku u Beograd posle tri godine ušao je u rokenrol, ali i stekao prva psihodelična iskustv i uskoro se pridružuje bendu Igra staklenih perli. 

Posle uspešnih albuma “Igra staklenih perli” (1979) i “Vrh svetlosti” (1980) napušta bend i sledi mračan period u njegovom živtu, prema sopstvenom priznaju ispunjen teškim drogama. Nekako u to vreme osniva i White Rabbit Band, ali već 1987. sam odlazi u Njujork kako bi pronašao spas. Međutim, u East Harlemu, upada u novi krug pakla droge.

 

Wu7zw63.jpg

1992. odlazni na lečenje, gde se upoznaje sa meditacijom, a u međuvremenu je radio kao prevodilac na lokalnim sudovima i za State Dept. u Vašingtonu. Kroz nekoliko godina postaje učitelj meditacije, instruktor Art of Livinga, reiki majstor i još štošta nešto. Nastavlja i rad na projektu White Rabbit, ali to mu nije dovoljno, pa se 2005. seli u Detrot, gde je, kako je pričao, učio da postane “pravi Amerikanac iz predgrađa”. Ipak, razočaran u “amerčki san” vraća se u Beograd gde  2011. obnavlja Igru staklenih perli i kreće na regionalnu mini-turneju i snimanje novog albuma. Međutim, to nije uspelo, pa se vraća White Rabbit Bandu s kojim obilazi bivšu domovinu u okviru projekta “Psihodelični vašar”, ali ne uspeva da pobegne od depresije i samubilačkih misli.

Pre dve godine doživeo je težak srčani udar, a posle toga je pričao da je doživeo prosvetljenje i da planira “Char Dham Yatra” hodočašće na severu Indije, visoko na Himalajima.

 

Nije dočekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па најбољи, најјачи, најсветији међу нама. Онај који се у све разуме и све зна. Његово име се не изговара наглас већ се шапуће из поштовања. :seronja:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vojni analitičar naspram srbskih i nato botova kojih su prepuni mediji. Svi koji su ga pljuvali nisu mu bili ni do kolena po stručnosti, i to na regionalnom nivou. Jedan od retkih krštenih da su vezani za SNS.

Legendarni čas anatomije inače

https://www.youtube.com/watch?v=TcbYTzTBJbQ

Srbija nema ni pola takvog više a ni on sam nije Srbin

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 8/5/2021 at 10:31 AM, Haos sam ja said:

Oblast: glorifikacija Rusije

А зашто је сад то само по себи нешто лоше? Ево ја више волим Америку па не видим шта је лоше у томе, а да је био стручњак јесте глупо уопште о томе причати

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to baš i nije tačno. Zna se da je London Times za Konzervativce a Guardian za Laburiste. Washington Post i New York Times za Demokrate a Wall Street Journal naginje Republikancima.

U stvari, polemike u medijima su poželjne i demokratske. Srbija ima veći problem što tih polemika nema (đilasovi i vučićevi mediji se međusobno ignorišu) nego što su mediji pristrasni. Lazanski bar nije bio deo te priče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 8/25/2021 at 12:24 PM, Haos sam ja said:

Loše je zato što se na taj način gubi jedan od osnovnih postulata novinarskog posla - objektivnost i nepristrasnost.

Šiptar je već rekao, ali, meni je neverovatno da neko veruje u ovo. Je l' ti stvarno veruješ u ovo što si napisao ili nas troluješ?

Da bi novinarski posao bio posao, neko mora da ga plati, samim činom plaćanja se kompromituje nepristrasnost. Vrlo je jednostavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi se o tome šta piše u kodeksu nego postoji li novinar koji taj kodeks poštuje, a da može da živi od toga bolje nego pas.

Ali, ako piše na linku, onda ok...

Taj neki Graškograd.

DJ Žex >>>>>>>>>>>>

 

Sve u svemu blago tebi s tvojim mozgom ako misliš da postoji nezavisan vojni novinar. A za Lazanskog mi se jebe.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprotiv, dinamika, gradacija, kvantifikacija efekata, za razliku od binarnog razmišljanja koje prikazuješ tako što meni pakuješ da sam simpatizer Lazanskog.

A nije prvi put da istovremeno kritikuješ binarno razmišljanje i da ga prikazuješ, ja sam zaboravio da se furaš na to lažno moralističko licemerje inače te ne bih ni pitao je l' veruješ u te dečije pričice koje prosipaš.

Znaš ti "kakav" sam ja auditorijum, a ne razumeš me dve rečenice svaki put kad razgovaramo, cepa te Dunning-Kruger, ne štedi, kao i sve "takve" pametnjakoviće.

Nekog smiruje vera u Boga, nekog u novinarski moral. :haha:

"Aj voljno" :haha:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes, nemam druga posle nego da trolujem vas notorne trolove, ljubitelja DJ Žeksa i samoproklamovanog šiptara.
Evo pročitaj https://savetzastampu.rs/dokumenta/kodeks-novinara-srbije/ pa uporedi sa novinarskim delovanjem pamfletiste Lažanskog.
"Право је медија да имају различите уређивачке концепте, али је обавеза новинара и уредника да праве јасну разлику између чињеница које преносе, коментара, претпоставки и нагађања."

Iliti Lazanski može imati pro-ruske komentare. Uostalom, on je kolumnista a ne izveštač. Ne piše tekstove dnevnih vesti nego svoju ličnu kolumnu, kao što su to činili Tijanić i Tirnanić ili sada čine Pančić ili Basara.

DjQl0WPXgAIfYoZ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...