Jump to content

Kojeg vam je benda najviše žao... što je otišao u kurac?


Recommended Posts

ako ga slušaš kao death metal, onda da

 

ali to nije death metal, jbg brt

 

Violent

 

fantazija album, samo tako potcenjen dragulj

 

Ima gomila bendova kojima je po mom misljenju samo zadnji album korak unazad, ali da ne kazem da su bas skrenuli, tipa Anaal, Rotting Christ

 

za Anaal se slažem što se poslednjeg albuma tiče, a za RC komplet

 

sve je to lepo, ali nema buma koji se očekuje (da se vratimo na priču o Gojiri?)

 

i za Kreator ovo stoji, PA mi je sada precenjen dosta, iako ima nekoliko odličnih stvari

 

poslednji Mayhem ume da dosadi, fazon kao kad gledam Barsu, sve je to meni super, sve to mnogo volim, ali ponekad te baš izmrcvari :haha:

 

Negura, jbg, to je jedan od onih once-in-a-life albuma, svaki bend ga ima

 

Once More 'Round the Sun je fantazija :D

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kreatorov Antichrist je forumaličan do bola, ali ih bar izdaju na jednom u 4-5 godina i live ne dave previše, tako da ga ne uzimam za zlo. Bezbolan i dobar album.

 

Sve u svemu, nema Kreator konkretne padove što se mene tiče.

 

Kurac je vrhunski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Видим нико није спомињао annihilator а после refresh the demon све што су урадили је испод просека. Труди се Џеф,то стоји,али нема ту ни упола оне енергије као до горе споменутог албума. А да не говорим о томе да ни на 2 албума није успео да одржи исту екипу.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма мени је он мњах,ништа посебно. Мислим чак да је дао неку "сладуњаву" ноту бенду док је певао. Мислим да је чак и Џеф бољи вокал од њега (мада и нема Бог зна какве вокалне способности).

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ga slušaš kao death metal, onda da

 

ali to nije death metal, jbg brt

 

 

Nije u tome problem, jednostavno, kao i u slučaju Swansonga previše filera na tim albumima, ne smeta meni nužno ako bend skrene sa putanje (realno svi su manje-više probali da obogate svoj zvuk, eksperimentišu, što je u većini slučajeva samo plus), samo je pitanje da li su u tome uspeli, odnosno da li odredjeni album zvuči odlično, prosečno ili samo drugačije! Swansong bi po meni mnogo bolje zvučao da su na njega bile uvrštene numere Emotional Flatline i Rot n' Roll umesto npr Room 101, Generation Hexed, a one su takodje nastale u istom periodu, ali su završile na onoj kompilaciji Wake Up and Smell...the Carcass, što je po meni prilično glupav potez!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kreatorov Antichrist je forumaličan do bola, ali ih bar izdaju na jednom u 4-5 godina i live ne dave previše, tako da ga ne uzimam za zlo. Bezbolan i dobar album.

 

Sve u svemu, nema Kreator konkretne padove što se mene tiče.

 

Meni Kreator posle Violent Revolution (i Live Kreation, oh da) nista vredno pažnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Kreator posle Violent Revolution (i Live Kreation, oh da) nista vredno pažnje.

 

Meni i Enemy i Hordes sjajni albumi. Od svih thrash bendova iz 80tih, Kreator mi ima ubedljivo najkonzistentniji niz u ovom milenijumu. I što se tiče albuma, i generalno po "ponašanju". Plus što im Morbid Angel i Nile bili predgrupe, kao bonus sa strane :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cryptopsy da se ne zaboravi isto.

 

Cryptopsy je imao jedan los album, ovaj Tome EP je sjajan. Ne bih rekao da su oni otisli u racku.

 

Deathspell Omega

Incantation

Ne znam bas kakav incantation ti ocekujes, oni prakticno nikada nisu ni promenili zvuk. :D preslusaj malo detaljnije i Vanguish i Dirge, jebena remek dela.

 

Znao sam da će neko da pita za DsO. : )

Pre SMRC su bili bezveze. Od tog albuma do Fas perfekcija. Split sa S.V.E.S.T. je ok ali ipak dosta slabiji od Fas. Već sa Paracletus nisam na istoj talasnoj dužini sa ovim bendom. Fas je bio triput ludji i haotičniji, ali opet je sve zvučalo savršeno, svaki ton je na svom mestu, a na Paracletus ti takvi delovi su mi zbrkani i dosadni. Npr. početak pesme Devouring Famine. Drought je tek posebna priča. Nekad su i pored svog tog haosa zvučali jezivo, od ovog EP-a ne čujem maltene ništa što želim da čujem kad slušam muziku.

 

Meni su SMRC, Paracletus najbolji albumi a Drought najbolji EP. :D

 

Elem, sto se moje liste tice, bez nekog posebnog redosleda:

 

Protest the hero - posle Fortress su smanjili growl/scream, otisli vise u prog vode i to mi vise nije bio taj bend

Gojira - da ne ponavljam razloge

Decapitated - iako ih rado radimo u Beogradu, ovaj nov zvuk sa rastom mi ne odgovara nikako

Taake - koliko su prva tri albuma epic - toliko su ova poslednja dva mediokritet

Ulver - (duvaj ga lazo), onakva prva tri albuma i onda te electro ambient sta god...

Amon Amarth - svaki nov album koji izbace je reciklaza Twilight of the Thunder God albuma. Daj malo nesto novo ubacite, jebo vas odin

Nile - zadnja dva albuma su predosadna. Tesko da ce ponoviti Shrine atmosferu ikada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arguably Therion sa onim poslednjim...čudom...ali polažem nade u ovaj novi Rock Opera projekat. Al' jbg, da Aca Lukas stavi Rock Opera u naslov ja bi verovatno odlepio. :D

 

:haha:

 

Što samo poslednji? Poslednji dobar Therion je Lemuria/Sirius B

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Kreator posle Violent Revolution (i Live Kreation, oh da) nista vredno pažnje.

 

Takodje, kada se Violent pojavio posle Endorame to je bio dugo očekivani povratak starom zvuku i svi smo bili oduševljeni, ali nekako mi već sledeći album bio smor, previše je to melodično za Kreator i produkcija previše napucana i ispeglana, ova poslednja dva slično s tim što je Phantom nešto bolji, ali kad gledam iz ove perspektive Outcast albumčina u odnosu na sve nastale posle njega, a kad se samo setim koliko je bio ispljuvan kad se pojavio. Daleko od toga da je savršen, ima filera, nedostaje mu poneka prava "a' la Kreator" brza pesma, ali mi je ipak mnogo zanimljiviji od ovih poslednjih albuma, koji zvuče kao da je neko Miletu stego jaja da pravi albume u starom maniru.

 

@Nocturno

 

Bravo za Decapitated, oni su pravi primer odlaska u racku, jbt posle prva dva-tri albuma su stvarno bili medju najboljim novijim DM bendovima, ovo što rade poslednjih nekoliko godina nema veze sa starim zvukom, baš bezveze zvuče, ali ipak treba uzeti u obzir da su doživeli veliku nesreću i posle gubitka dva bitna člana da to jednostavno nije isti bend, ko zna u kom bi se pravcu bend razvijao da im se sve to nije izdešavalo... jbg.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kud ćeš bolji primer za to od Incantation-a. Sviraju manje-više isto što su i svirali, samo 100 puta gore. Tačno se čuje da se više i ne trude.

 

Uf. A sviđao mi se tvoj ukus.

 

Ja recimo mislim da su poslednja 2 Incantation-a metlom počistili sve oko sebe. I da je John prvi ešalon death metal pevača.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...