Jump to content

Kojeg vam je benda najviše žao... što je otišao u kurac?


Recommended Posts

Mislis zbog svih pizdarija ili se to odnosi na zadnji album muzicki gledano ?

 

pre svega na pad posle AMSG, dakle raspad benda i albumi koje je ta ekipa kasnije snimala pod različitim firmama. jeste tu bilo simpa momenata ali niko nije objavio ništa ni da prismrdi AMSG-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Исто тако, ово је метал форум, ред би био да падне која свађа и пријетња пребијањем због тврдњи о одласку у курац неког бенда (који по мишљењу супротне стране није отишао у курац)...

 

Mene iskreno cudi kako smo stigli do pete stranice bez fajta :haha:

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali da, najgori od svih Gamma Ray, posledniji album teški kurac. Veći problem je ovo dovođenje novog pevača, da nema njega, ne bih se skroz složio da ima pada, ali..,

Velika šteta i žao mi je, ali slažem se donekle i sa ovom konstatacijom. Nije baš totalno odlaženje u ofsajd, ali u šest godina su izdali jedan jedva prosečan album. Nisam imao prilike da ih gledam uživo od To the metal turneje, ali čujem da je i tu kvalitet opao, dosta ljudi ne miriše novajliju, ali voleo bih da mu pružim šansu uživo.

 

E da, još jedan bend koji mi je pre nekih osam godina bio među omiljenima a sada nije ni u top 20: Symphony X. Paradise lost i Iconoclast nikako nisu bili my cup of tea, Underworld je bio korak u pravom smeru ali mali. Masa se doduše primila na kasnije in-your-face metal radove, tako da šta ja znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da je katastrofalan ili naročito uvredljiv, samo je previše običan i meni lično nezanimljiv. To the metal je bio stvarno dobar, catchy melodije na sve strane, i onda je dugoočekivani follow up ispao... predvidljiv, generičan i jedva sa ponekom idejom za pamćenje. I za to im je trebalo pet godina. :sad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiva tema, šteta samo što je broj bendova koji su otišli u kurac u daleko većem broju, nažalost...

 

Uglavnom ste sve pomenuli, ipak najdrastičniji primer odleženja u kurac definitivno Metallica, Sepultura, Morbid Angel, jer, ipak su nekada bili najznačajniji bendovi koje je metal ikada imao, a sada samo bleda senka, čijih bi se novijih izdanja postideli i bendovi koji im ni do kolena nisu bili. U ovu grupu bendova bi dodao i Carcass čiji je album Swansong daleko lošiji od predhodnih fantazija, takodje prava šteta što bendovi kao što su Atheist, Pestilence, Morgoth, Gorguts nisu uspeli na još par izdanja da održe kvalitet, već su uglavnom izdavali poprilično drugačije i daleko slabije albume.

 

Vidim neki pominju Nile i Incantation, pa pobogu, ako neko danas održava DM na nekom nivou, to su definitivno ova dva benda! OK, naravno da im nisu (baš) svi albumi vrhunski, oba benda su imala nekih manjih padova u kvalitetu, ali ipak mislim da oni nikako ne zaslužuju da se nadju medju bendovima koji su totalno otišli u kurac!

 

Takodje mi malo nejasan stav o Machine Headu i navodno skorijem odlasku u NU vode? Pa jbt oni su još sa trećim albumom totalno prihvatili tada najpopularniji (i najljigaviji) pravac, čak je i njihov drugi album bio veliki pad u kvalitetu, mada je i dalje koliko-toliko ostao u granicama hc-thrash žanra koji je bend negovao na prvencu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da je katastrofalan ili naročito uvredljiv, samo je previše običan i meni lično nezanimljiv. To the metal je bio stvarno dobar, catchy melodije na sve strane, i onda je dugoočekivani follow up ispao... predvidljiv, generičan i jedva sa ponekom idejom za pamćenje. I za to im je trebalo pet godina. :sad:

 

Trebao si da staviš _______________ da potpišem ovo.

 

A za live što reče gore, meni su oni još uvek dobri live, uz dve opaske, da nisu toliko tight kao sa Danielom, i što mi je ovaj Frank jednostavno najbland vokal ikada. A još je gore što Kai sasvim dobro zvuči još uvek, kad on uzme da otpeva neku.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kol'ko meni nije dobro kad naletim na tvoj post :D:haha:

 

ipak najdrastičniji primer odleženja u kurac definitivno Metallica

 

Za njih je diskutabilno, jer, da li je uopste bitno posle toliko odlicnih albuma. A i nikako nije najdrasticniji primer, vec su samo poslednja tri albuma slaba i to je to xD

 

U ovu grupu bendova bi dodao i Carcass čiji je album Swansong daleko lošiji od predhodnih fantazija

 

Jedan od retkih bendova sa savrsenom diskografijom u smislu da nema slabog albuma. Ukljucujuci Swansong koji je super album.

 

Gorguts nisu uspeli na još par izdanja da održe kvalitet

 

Jos jednom izabran bend koji je zapravo primer kako se odrzava kvalitet i kako se napreduje. lawl

 

Vidim neki pominju Nile i Incantation, pa pobogu, ako neko danas održava DM na nekom nivou, to su definitivno ova dva benda!

 

Nista bez njih :D

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Phallusifer

 

1. Metallica, saaaaamo poslednja tri... hahaha, da je i to istina (a nije uopšte), opet posle onakvih albuma, ako to nije odlaženje u kurac, ja stvarno ne zna šta po tebi jeste?!!!

 

2. Da li ti je Swansong zaista dobar koliko i Necroticism ili Heartwork?

 

3. Što se Gorgutsa tiče ok, možda je to moje subjektivno mišljenje, ali meni posle prva dva albuma nikako ne odgovara putanja kojom su krenuli, smaraju za medalju :mhihi:

 

4. Reci mi više od dva-tri DM benda, koji u poslednjih 15-20 godina imaju više dobrih albuma od Nile-a i Incantationa?

 

Setih se još par bendova za ovu temu, Entombed, Samael, Paradise Lost, Satyricon... e da i Darkthrone, posle prvog albuma :mrgreen:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Свансонг јебе мајке колко је добар албум. Јес мало комерцијалнији него претходници али мени је он савршен. Далеко је он од одлажења у орган.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda jeste dobar, ali ako ga uporediš sa nekim mediocre bendovima, ipak ja od Carcassa očekujem daleko više, jednostavno su me navikli da na albumu nema nijedna jedina loša ili pak prosek pesma, dok ih na Swansong-u (a i na ovom poslednjem) ima isto toliko koliko i dobrih, tako da mi je za njihove standarde album čist prosek!

Share this post


Link to post
Share on other sites

А видиш кад си их већ споменуо,мени је тај најл смарачина од бенда да нема горе смарачине. И то сви албуми. Све на исти калуп. Никад нисам мого да их сварим,јбм ли га зашто. Све по неком шаблону и матрици.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg stvar ukusa, meni su oni sigurno najbolji DM bend koji je prvi album izdao posle 95. godine, malo mi glupo da kažem drugi, treći talas death metala, jer ipak postoje jako dugo, ali jednostavno nisu imali sreće sa izdavanjem prvenca, ali zato kada su krenuli sa albumčinama, mislim da su bukvalno izvukli DM iz kolotečine i smatram da su pravi spasioci ovog žanra, mnogo bendova je krenulo njihovim stopama, ali je retko ko (možda i niko) uspeo da im se približi po kvalitetu, pritom ne mislim na taj egipatski fazon, već na brutalnost, tehniku, neverovatnu preciznost i naravno kreativnost, koja je ipak ključna, jer mnogo je brutal-tech dm bendova koji sem toga što dobro sviraju nemaju ama baš ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Immolation niko nije spominjao..

 

Zašto bi neko i spominjao, jel zato što su posle 25 godina i pregršt vrhunskih albuma, izdali par malo slabijih izdanja, pritom ostali u potpunosti verni žanru, dakle nisu otišli u neke nu, hc, country, avantgard... kurac-palac vode!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Immolation niko nije spominjao..

 

par malo slabijih izdanja

 

Par?

Od svega što su ikad objavili, bilo da je album ili EP, samo jedno jedino izdanje je ispod njihovog (sumanuto visokog) prosjeka, i to je posljednji album.

Sve ostalo je čist spektakl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim neki pominju Nile i Incantation, pa pobogu, ako neko danas održava DM na nekom nivou, to su definitivno ova dva benda!

 

Kada neko posle ovakvog albuma www.youtube.com/watch?v=z3JOc3SfO7s (umesto ove može bilo koja pesma do 2000. godine) snimi ovako nešto www.youtube.com/watch?v=Tcis0rd9oHs (ili bilo koja druga od 2002. na ovamo), ne znam kako to drugačije da nazovem nego propast. Sve te albume sam preslušao hiljadu puta i 3 rifa nisam uspeo da upamtim. Uz to, John McEntee ima očajan glas.

 

Isto važi i za Nile. Dok slušam prva 3 albuma, stalno su mi nekakve sfinge i faraoni pred očima. Albumi posle toga su najobičniji dosadni death metal gde je samo bitno kako brzo umeju da sviraju, što i sam Karl kaže ''Although »Unearthed« is still full of the kind of undeniable musicianship people have come to expect from NILE over the years, it’s the songs themselves that will hit listeners over the head this time around.'' Mada je ne čujem da taj album ima išta bolje pesme od prethodnih nekoliko.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je

 

i drugo - nemam apsolutno ništa protiv bendova koji promene stil, čak i ako se radi o potpuno drugačijem stilu

to može da bude spektakularno, kao što je urađeno sa Load i ReLoad, može da bude sranje, ali je za svako poštovanje

 

mnogo je lošije kad neko pokušava da i dalje drlja ono u čemu je ranije bio dobar, pa izbacuje prosečne ili ispodprosečne albume

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...