Jump to content

Kojeg vam je benda najviše žao... što je otišao u kurac?


Recommended Posts

isuviše moderna i premalo kult:

 

Arguably Therion sa onim poslednjim...čudom...ali polažem nade u ovaj novi Rock Opera projekat. Al' jbg, da Aca Lukas stavi Rock Opera u naslov ja bi verovatno odlepio. :D

Uživo i dalje kidaju (Aca isto, al mislim na Therion), ali je Gothic Kabbalah po meni njihov vrh vrhova, u pogledu muzike i postave i svega. Slušao sam ih pre par nedelja i sve je zategnuto i na mestu, al' ko pojava su mi nekako...neimpozantni sada. Kostimi ne pomažu pritom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno u celu pricu treba dodati i sledece bendove:,Therion koji se vec ovde vec pominjao (Off limits i Time shall tell,vrhunska izdanja),onda po istom kljucu i Sentenced nakon magicnog Shadows of past,okrecu se nekoj drugoj prici.Dalje,Voivod nakon Angel rat,koji je tada i dan danas ostao vrhunski album,gubi moc koji je svaki njihov album posedovao od War and pain.Flotsam and jetsam takodje je bend za koji se uvek nekako navijacki neobjektivno nadam da ce napraviti nesto nakon vrhunska prva tri albuma,prosto je nerazumljivo kako je takav bend ko rukom odneto izgubio na kreativnosti. Ima jos mnogo bendova koji su tokom svoje karijere imali velikih uspona i padova ( Malevolent creation,Napalm death,Deicide,Cannibal corpse,Autopsy,Carcass),par sjajnih albuma,pa onda red teskih proseka!Tesko je naci u nekoj muzici da neki bend odpocetka ima sve same klasike zanre,kreativnost nije nesto sto se samo naruci,vec zavisi od trenutnih okolnosti u kom se vremenu neki album stvara!Sve u svemu,dok postoje svi ti stari bendovi sa ovolikim brojem novih nema zime za ovu nasu ekstremnu muziku,uvek se nadje sa svakog ponesto :-) Pominjao se ovde i Anihilator,jos kad je Jef stupio na scenu,za njegovo ime se vise vukla prica kako je odbio ponudu da ode u Brazil i tamo uradi produkciju Beneath the remains,i dalje tvrdi da mu je to najveca greska u zivotu :-)Osim prvog Annihilatora ,meni je sve ostalo od njih tesko njesra.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf. A sviđao mi se tvoj ukus.

 

Ja recimo mislim da su poslednja 2 Incantation-a metlom počistili sve oko sebe. I da je John prvi ešalon death metal pevača.

 

Meni on zvuči kao kada neko ko ne voli death metal počne da se glupira pa imitira takvo pevanje.

Ali o ukusima ne vredi raspravljati.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

realno propala metallica na RtL zbog Fade to Black

 

Fade to Black je vinuo Metaliku u metalna nebesa. Kad je čak i Suzana Mančić uživala ližući neka tamo rutava jaja, na snimku kućne radinosti, dok je u pozadini tekao Fade to Black, onda je to najbolji pokazatelj koliko je ta pesma zapravo dobra.

Edited by vudun
  • Upvote 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene iskreno cudi kako smo stigli do pete stranice bez fajta :haha:

 

zato što smo svi omatorela govna

 

Ne ode nijedan bend u kurac.

Nego se menja onaj koji sluša.

 

ovo je istina, ja olakšam odmah za 500g kad čujem bilo šta od novog In Flamesa

 

Elem, prvo što mi pada na pamet da se baš radikalno sjebalo:

 

In Flames

Dissection

Drudkh

Gorgoroth

Ascension

Darkthrone

 

Bendovi koji su samo propali bez nekog posebnog spektakla:

 

Dimmu Borgir

Amon Amarth

Melechesh

Apocalyptica

Ondskapt

Ofermod

Burzum

Nachtmystium

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fade to Black je vinuo Metaliku u metalna nebesa. Kad je čak i Suzana Mančić uživala ližući neka tamo rutava jaja, na snimku kućne radinosti, dok je u pozadini tekao Fade to Black, onda je to najbolji pokazatelj koliko je ta pesma zapravo dobra.

tehnički, fade to black je pičio kod lika koji je kamerom snimao tv na kom je pustio to suzanino remek delo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba dodati ovom miljeu i Tankard koji nakon Meaning of life izdaje gomilu istih nepotrebnih albuma,ta prica se odnosi i na Destruction nakon Cracked brain....Assassin koji se ovde pominjao odavno vise nije taj bend za razliku od svojih ispisnika Exumer koji i daljeimaju sta da kazu!Xentrix i Onslaught su meni takodje vec dve decenije nista nisu uradili,stim sto Xentrix odavno nisu aktivni!Sve u svemu,meni osim Slayer,Testamenta,Exodusa retko koji bend koji je jos aktivan moze da se pohvali da im je svaki album bar kvalitetnije od proseka.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije radikalan, ali je vrlo osjetan pad.

Problem sa Ascension je što su se na početku vinuli toliko visoko da je bilo ekstremno teško održati taj nivo. Nadajmo se da će sljedeći opet podići ljestvicu na sami vrh, da početak nije bio sve od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovoj Talvanni ni Sepultura nije otišla do kurca, da ne pominjem onaj najveći bend koji otvara gig Seleni Gomez i Major Lazaru (ko god to bio)!

 

Svaka čast Excel Fan-u što je pomenuo Sentenced, ako je neki bend otišao, pa ne do kurca, nego u tri pizde materine to su definitivno ovi Finci, posle onako moćnog prvenca i još par dobrih albuma, da se jedan bend toliko sroza, stvarno tuga...

 

Takodje za ove trešere se takodje uglavnom slažem sa E. Fanom, s tim što su mi ovi novi Onslaught-i stvarno odlični, dok Slayer nije izdao pošten album još od Divine-a, sve posle njega baš prosek!

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нико није споменуо форбидн а они су класичан пример одлажења у дотични орган. После прва 2 благо речено феноменална албума,креће нагли суноврат са грин и дисторжн. Овај последњи албум не бих ни да коментаришем колико је говно. Са њим су тек дефинитивно потонули и засрали и ту повратка нема.

Енглески сабат је можда вредан помена на овој теми јер слично као и форбидн после 2 језиво добра албума снимају онај 3. који претходницима није ни до колена. Изгледа да је Мартин очигледно био најјача карика у бенду па после његовог одласка не само да су снимили тотално бљутав албум него су се убрзо после тога распали. Али је други албум и буквално био почетак краја за овај култни бенд.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...