Jump to content

Judas Priest


JUDAS

Recommended Posts

Posle par dana preslusavanja, mogu reci da mi se svidja album, bas je pravi Judas Priest iz 2024. U rangu mi je sa Angel of Retribution-om, sto je odlicno! Dostojan naslednik, meni odlicnog - Firepower albuma (koji mi je ipak bolji, tj.raznovrsniji od aktuelnog).

U albumu ima momenata koji podsecaju na skoro celu diskografiju benda, na eru iz 80-ih: Defenders, Screaming, Turbo, kao i momenata od 90-ih pa nadalje: sa Painkiller, Redeemer (sto mi nije bas kul), cak i Nostradamus detalja... dakle, za svakog po malo 🙂

Pesme koje bih izdvojio su definitivno prva 4 singla, bas su mi odlicne i razlicite. Takodje me je odusevila i naslovna, kao i Gates of Hell (ima smeka ta numera). Ostatak mi je ok, ali ono - ne ostavljaju mi bas tako jak utisak kao ove spomenute, nema neke razlicitosti. Imaju i foru da uglavnom pred solo, posle 2.refrena ubace neki "bridge" deo, pa se vec predvidi sta ce biti, mada oni to lepo rade.  Ima tu i modernog zvuka i onog sa "starinskim" smekom. Deluje mi da ima previse pesama, mozda bi bolje bilo sa manje numera.

Svakako mi je utisak da se bend bas potrudio za novi materijal, a ne kao neki drugi sastavi, da samo ofrlje stancuju albume. JP ima ozbiljan pristup i ne zele da skrnave svoju zaostavstinu i postovanje za to!

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta saglasan sa Lazinim postom sa prošle strane. Sve je na mestu, super produkcija, Halford super, itd., samo ne vidim sebe da se vraćam ovome, kao ni prethodnim albumima. Meni ni onaj Firepower nije nešto bio, a sećam se ovde bila neka kolektivna seča vena. Može svakako da ide u korpu "iznenađujuće okej", ali ne više od toga. I realno, posle tri prve pesme, dosta nekog materijala koji je mogao da se isecka sa albuma. Ima jedna-dve pesme koje su mi bile u fazonu "ovo zvuči kao Gamma Ray kad kopira Judas Priest" :haha:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čoveče, prošle godine u ovo doba sam od hrpe albuma koji su izašli imao možda jedan koji mi se sviđa, a ove godine se prosto nižu dobra izdanja. Tu spada i ovaj Judas Priest - slično kao za Saxon, retkost je da bend u finišu karijere izdaje ovako dosledan album. The Serpent and the king mi je favorit, Halford zvuči sumanuto. Izdvajam i Panic attack, Gates of hell i Escape from reality. 

Firepower mi je u globalu bio bolji, doduše, verovatno zato što smo bili šokirani koliko je bio jak u poređenju sa prosečnim Redeemer. Pritom su najbolje stvari na Firepower bolje od najboljih stvari ovde. Ali ipak, jako korektna priča.

Apdejtovano rangiranje albuma: 

Screaming for vengeance
Point of entry
Painkiller
Sin after sin
Angel of retribution
Defenders of the faith
Brittish steel
Killing machine
Firepower
Sad wings of destiny
Stained class
Invincible shield
Nostradamus
Rocka rolla
Turbo
Redeemer of souls
Jugulator
Ram it down
Demolition

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 3/21/2024 at 11:25 AM, Angelystor said:

Meni ni onaj Firepower nije nešto bio, a sećam se ovde bila neka kolektivna seča vena. 

Konacno da je ovo neko izgovorio, ja sam mislio da je u meni problem 😄 Ali neka drago mi je da je drugima lepo, i da je Judasima lepo.

 

@Kumodraski Vo  koliko sam ja video cak cu i neke rekorde u UK oborili kao , '"Judas Priest have just scored their highest charting album ever with Invincible Sheield"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njah, pašće ta brojka ispod 3.5 kroz nekoliko meseci, biće tu negde kao Firepower. Ali kolju se. Ono, ako ti Firepower nije bio naročito zanimljiv, neće ti ni ovaj vratiti interesovanje u noviji Judas Priest. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kad sam čuo prve četiri pesme što su izašle, bio sam u sledećem fazonu - da ovaj album izlazi 2018, bio bi bomba, a ovako će biti samo Firepower 2. No, posle nekoliko slušanja zaključak je - jeste Firepower 2, ali ne kopija Firepower, već Firepower+! Na albumu bukvalno nema slabe deonice, vozi i kida od početka do kraja. Da mi je neko rekao tamo 2008. kad je izašao Nostradamus, ili 2012. kad su završili Epitaph turneju da će u 2024. da budu ne samo još aktivni, već i snime ovako nešto, rekao bih ma važi...

Novi Saxon je bio isto fenomenalan, ali Priest je ipak Priest, Rage nažalost malo podbacio, čeka se Accept da zaokružimo prvu heavy trećinu godine.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 3/22/2024 at 10:14 AM, Totamealand said:

 

Apdejtovano rangiranje albuma: 

Screaming for vengeance
Point of entry
Painkiller
Sin after sin
Angel of retribution
Defenders of the faith
Brittish steel
Killing machine
Firepower
Sad wings of destiny
Stained class
Invincible shield
Nostradamus
Rocka rolla
Turbo
Redeemer of souls
Jugulator
Ram it down
Demolition

Angel of retribution ispred Defenders, treba te hapsiti 

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

32 minutes ago, Totamealand said:

Niko ni da trepne što je Point of entry broj dva? :haha: 

Meni to prvo bode oči, mada i ovo što Laza kaže, Defenders mora medj prva tri pa da ga jebeš.. Point pri dnu, uz Turbo, Nostradamus i Owensove radove.. novi još nisam ceo pustio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio na koncertu Prista i uhvatio sam sebe kako razmisljam da i pored (meni) solidne setliste, nedostajale su pesme sa aktuelnog albuma. Sto dovoljno govori o tome kakav je utisak ostavio na mene. Ponavljam se, ali JP da nesto ovako dobro izda u 2024.godini mi je i dalje nerealno. Iz nekog razloga sam se nadao da ce zaciniti malo sa necim poput "Out in the Cold" i "Revolution", ali nista od toga. Mozda sl.put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...