Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Jok, a posle ovoga teško i da ću.

 

Auh, ima scena u Thin Red Line kada Šon Pen umire.... tipa scena traje 15 minuta, gde sam ja pomislio da mi se kompjuter zaglavio. On pravi više neke umetničke projekte nego filmove... jedino sa takvim pristupom možeš da gledaš njegove filmove.

 

 

sasvim solidan film, podsetio me malo na into the wild, koji mi je jedan od omiljenih filmova. Preporuka

 

Baš mi je Into the Wild sledeći na listi gledanja.

 

-----

 

Inače pogledah Melancholiu, definitivno najslabiji Von Trierov film pogotovo što mi je Antichrist odlično legao. Film ima svojih kvaliteta, ali mnogo je anksiozan i neke scene su mi jednostavno bile preveliko prenemaganje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije stvar u tome, već što film ne izaziva onaj osjećaj mučnine u želucu, kao svaki njegov. Kad ti je teško što živiš u momentu dok gledaš neku scenu iz Breaking the Waves, Dancer in the Dark ili Dogvill-a...da ne pričam o Antihristu.

 

Barem meni to fali kod Melancholia-e. Nije dovoljno intenzivan, čak ni u najjačim scenama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače pogledah Melancholiu, definitivno najslabiji Von Trierov film pogotovo što mi je Antichrist odlično legao. Film ima svojih kvaliteta, ali mnogo je anksiozan i neke scene su mi jednostavno bile preveliko prenemaganje.

 

Gori ti je od Manderlay?

 

Meni glavni utisak Kirsten Dunst u toples varijanti - klinka glumica, Dizni, teen filmovi, Spajdermen i sad ovo - end of an era momenat. Nisi vise klinac, moj Marko :icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nategnuto mi je sve mnogo u Manderlay. Ono sto u Dogville sluzi kao efektan obrt na kraju filma - u Manderlay je uvodna scena. Previse za pocetak.

 

melancholia-trailer-kirsten-dunst-charlotte-greyns.jpg

 

She agreed to make Melancholia because she loved the script. It’s not as if he had asked her to make Antichrist, the director’s previous film, in which Charlotte Gainsbourg played a bereaved mother who mutilates her own genitals. “That kind of film is harder for someone like me to get away with. I’m more in the public eye than Charlotte.” She pauses to reconsider. “It’s something about Charlotte’s body, too. You couldn’t have someone like me, with big breasts, in that film. Charlotte’s thin and her breasts are small and that’s easier to watch somehow. For someone like me to do that film – it would almost be ridiculously shocking.”

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo odgledah rise of the planet of the apes, jedan od najjachih filmova koji sam gledao. neznam, mozhda nekom necje biti neshto posebno, al meni se do jaja svideo; mnogo su mi mocjne neke scene..

 

E taj neko sam ti ja. Skroz sam se smorio kad sam skonata kako je producent zamislio PREQUEL za onako kultno ostvarenje kakvo je "Planeta majmuna".

U principu moglo je mnogo bolje, i trudim se da ne povezujem ovo sa orginalnim filmom iako vec vidim da ce biti nastavaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pricha po sebi i nije losha, okej filmicj, ali scene kad majmuni krenu da razmishljaju, scene kretanja po gradu, kad uzimaju koplja, scena na mostu, uglavnom, zbog tog drugog dela filma mi je do jaja.

a i nisam neshto vezan za originalnu prichu pa da se potresam ako se neshto menja ili dodaje..

 

...

 

nije josh izashao film, al realno, kako kazhe komentar "any movie starring jason statham will be a good one!" (sem onog po dandzhn sidzhu)

 

http://www.youtube.com/watch?v=3an3bwdVRsU

 

pricha ruski i sjebacao ceo grad- muriju + kriminalce. u filmu posle ovoga cje otprilike da se bori protiv celog sveta x)

Edited by рогозуб
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajni Paddy Considine.

 

Joseph, a man plagued by violence and a rage that is driving him to self-destruction, earns a chance of redemption appears in the form of Hannah, a Christian charity shop worker.

 

tyrannosaur-2011.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt1204340/

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da se složim sa Rogozubom u vezi par stvari.

 

- Novi Planet of the Apes stvarno nije loš. Obizrom da je film iz 2001 katastrofa, ako se uporedi sa njim film je remek-delo.

- U poslednje vreme omiljeni akcioni glumac mi je definitivno Statham. Postao sam fanboy.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije stvar u tome, već što film ne izaziva onaj osjećaj mučnine u želucu, kao svaki njegov. Kad ti je teško što živiš u momentu dok gledaš neku scenu iz Breaking the Waves, Dancer in the Dark ili Dogvill-a...da ne pričam o Antihristu.

 

Barem meni to fali kod Melancholia-e. Nije dovoljno intenzivan, čak ni u najjačim scenama.

 

 

e' date='07 novembar 2011 - 18:42' timestamp='1320687754' post='2428718']

Gori ti je od Manderlay?

 

Meni glavni utisak Kirsten Dunst u toples varijanti - klinka glumica, Dizni, teen filmovi, Spajdermen i sad ovo - end of an era momenat. Nisi vise klinac, moj Marko :icon_ne:

 

 

Manderlay je super film. Dostojan nastavak Dogville-a, sa razrađenom temom i dubinom iste. Melancholia ako ima neku dublju priču (a da nije banalna), meni je promakla.

 

 

Na stranu užasno glup momenat kad se Kiefer ubije u staji.

 

 

 

 

e' date='07 novembar 2011 - 18:59' timestamp='1320688751' post='2428735']

Nategnuto mi je sve mnogo u Manderlay. Ono sto u Dogville sluzi kao efektan obrt na kraju filma - u Manderlay je uvodna scena. Previse za pocetak.

 

melancholia-trailer-kirsten-dunst-charlotte-greyns.jpg

 

She agreed to make Melancholia because she loved the script. It’s not as if he had asked her to make Antichrist, the director’s previous film, in which Charlotte Gainsbourg played a bereaved mother who mutilates her own genitals. “That kind of film is harder for someone like me to get away with. I’m more in the public eye than Charlotte.” She pauses to reconsider. “It’s something about Charlotte’s body, too. You couldn’t have someone like me, with big breasts, in that film. Charlotte’s thin and her breasts are small and that’s easier to watch somehow. For someone like me to do that film – it would almost be ridiculously shocking.”

 

Tek sada vidim ovu raspravu.

 

ITF: Melancholia je trebala da bude potpuno drugačija zver od tih navedenih filmova, više je tu da da neki osećaj nelagode i u trenutcima to je uspeo da učini. Nije mučnina na nivou prošlih filmova ali verujem da Von Trier nije ni hteo to da učini, naprimer kifer i ona likuša koja glumi isto u Antihristu su odlično odglumili i stvarno njihovi dijalozi su stvarno doprineli atmosferi.... ali Kristen mi je bila užasna, i jednostano nije mi se dopala. Nekada kada da je sve od sebe okej je ali, u celosti nije ovakva uloga za nju, više mi je njena sestra(u filmu) ostavila utisak nego ona i ako je Kristen uloga mnogo zahvalnija za glumu.

 

Kao što rekoh meni je okej film, ne mislim da je loš, ali mislim da je mogao biti bolji. Ali ima dosta simbolike u filmu, koja se personifikuje u obliku umetničkih dela, socio realizma, simboličara, konstruktivizma. Baš ako znaš nešto o umetnosti možeš olako da otkriješ neke poruke, gde je najasnija kada Kristen pobegne u radnu sobu i uzme one knjige na kojima je Maljevič i prebaci na slikare post-moderne i tako ih zakači. Ali definitivno film je isto trebao da bude još malo atmosferičniji, imaju jednu atmosferu ali nekoko falilo je još da se ona produbi i pomeša sa samom fabulom. Isto tako jedna falika je što scene u prvom delu filma mi nekako nisu jasne, iako Kristen Dunst trenba da predstavlja neku sizofrenicnu depresivnu osobu neke scene ponašanja i interakcije mi nisu jasne.

 

Mislim da je filozofija filma, kraj sveta i kako ga doživljavaju dve različite persone... i pronalaženje unutrašnjeg mira.... prosto i kliše, ali tako je . :D

 

Maderlay mi je odličan, isto kao i dogvil ali nisam pogledao Dancer in the Dark, to mi je namera.

 

I evo ovog genejalnog uvoda.

http://www.youtube.com/watch?v=KER_IcHQYcA

 

Pogledao sam i ovo:

http://www.imdb.com/title/tt1570728/

 

crazy-stupid-love-quotes.jpg?version=1316114281000

 

Pa... nisam ništa očekivao od ovog filma, a na kraju se ispostavilo da je film sasvim okej. Gluma je solidna, neke fore su sasvim okej, nema baš nekih bljutavih kliše romantičnih scena.... sve u svemu film je okej preporučujem svima koji bi malo da se opuste pred ekranom, definitivno bolje nego dosta ovakvih sličnih romantičnih komedija koje sam pogledao do sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...