Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Ja imam problem sa ovim albumom, iako mi se svidja kako zvuci jos uvek mi pesme nisu usle u glavu osim Speed of Light, ne secam se nijednog refrena/soloa iako sam ga preslusao oko deset puta.

AMOLAD isto ima duze pesme, ali njega sam zapamtio odmah posle drugog, treceg preslusavanja, sta znam mozda zato sto je melodicniji, ovaj mi je vise nekako tehnikalija ako mogu tako da se izrazim.

A i ne znam sto vecina ne voli TFF, meni je taj album super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo jedan komentar - Brus je eventualno drugi najbolji pevač na svetu

 

Samo pratim kako Kuruz obigrava oko Maiden teme, do jeseni ako nastavi ovim tempom ima na avataru da mu stoji up the irons 666, i da se kune da su mu Maideni omiljeni bend a da Metallicu voli više samo od Megadetha. :D

Edited by Лука
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je kao da gotivis Branka Kockicu :da:

 

Ja zaboravio da pravi Maiden fanovi šljive samo Dikinsona :haha:

 

 

A ovo za dužinu pesama je garant trip, da nisu pročitali koliko traje nego da su samo pustili i slušali otvorenog uma, bio bi pravi doživljaj, ovako vidiš trajanje 8 minuta, 13 minuta pa se istripuješ da je predugo...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zaboravio da pravi Maiden fanovi šljive samo Dikinsona :haha:

 

 

A ovo za dužinu pesama je garant trip, da nisu pročitali koliko traje nego da su samo pustili i slušali otvorenog uma, bio bi pravi doživljaj, ovako vidiš trajanje 8 minuta, 13 minuta pa se istripuješ da je predugo...

 

Pa jeste, cak i Blejz eru zarezujemo vise nego Di`anno eru, zato sto u tome lezi ono sto je poenta tog benda. Nije da se Di`anno era ne voli, ali je ona ono sto je u tom momentu bilo "daj sta das". Kapiram ja da se matorci iz tog vremena kunu u ta prva dva albuma jer se to pojavilo kad su oni imali 15-16 godina i to njima predstavlja neke uspomene i budi im nostalgiju, ali su ta dva albuma daleko od onoga sto je Harris zaista nameravao da napravi. Pre svega, smatram da on i nije mislio da ce mu Di`anno, Dennis Straton i Clive Burr biti funkcionalni na duge staze. Jer kad bi bili, ne bi tek tako bili odstranjeni iz benda. :D

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

"daj sta das"

 

Ti albumi su bili odličan odraz tog vremena i većina pjesama sa njih su klasici jer su sjajne pjesme i danas. Da bi pjesma bila kvalitetna, ne mora trajati 8, 11 ili 20 minuta, naprotiv.

 

Veća je umjetnost napraviti kvalitetnu pjesmu u kojoj jezgrovito kažeš to što imaš za 2-3-4-5 minuta, nego vrtjeti po 16 puta iste dionice, refrene i generičke uvode u jednoj pjesmi i napraviti da traje npr.11 umjesto 6 minuta.

 

Ali, u pravu si - možda to i jeste suština Maidena posljednjih godina.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...