Jump to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

yumetal.net forum

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

comment_2367719

Dark Elfu: Pa tebi je još lakeše, ti možeš da freelanceuješ. Ne napuštaš dom, a radiš za inostranu platu.

 

Pa nisam ni rekao da je meni (preterano) teško. Ali ima ljudi, kojima jeste, i koji ne mogu da biraju.

Ali i Freelancing ponekada nije stabilan, pa mi se dešavalo da za 50$ radim 3 nedelje (a opet, dešavalo mi se i da za 0 više, radim par dana svega), ali kad nemaš drugog posla, daj šta daš.

 

Šta da rade mladi bračni parovi, koji žive privatno, a nemaju varijantu da freelancuju?

Ne mogu sigurno da kažu: "Neću da radim za 20.000, jer imam fakultet". Radiće (i rade), jer moraju da prežive, i naravno, uvek će gledati varijantu da nađu nešto bolje (ukoliko im uopšte ostane vremena za tako nešto). To sad opet zavisi od svakog individue ponaosob, i koliko su snalažljivi.

  • Replies 2k
  • Views 80.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • In The Flesh
    In The Flesh

    Ili sa Lemijem   - Lemi, treba da se odradi to i to. - Ne lupetaj. - Ali rekla je Ana - Kara banana - Brate, odradi to da te ne bi oterala. - Kurca baba vecerala.

  • Fapril ethereal
    Fapril ethereal

    ja znam lika koji za ok platu radi kod caleta na televiziji..   mislim da mu se pozicija zove Human recource fifa manager..

  • Jedna anegdota s posla, hteo sam na Random ali valjda je primerenije ovde... cisto da se vidi kako je zivopisan posao u hitnoj   Na pocetku nocne smene dolazi ciga XY (mora bez imena) da moli za ku

comment_2367746

^ i ja sve vise tako razmisljam sto vise gledam ljude oko sebe i koliko se bore za najosnovniju egzistenciju...

 

Meni je tata direktor jednog manjeg preduzeca kod Sida, i svaki cas je u strahu da ne izgubi posao, jer ako ga izgubi, novi ce tesko naci jer niko nece da zaposli coveka od 50+ godina koji boluje od dijabetesa i astme ...

 

 

comment_2367756

I sa još jednom "malom" razlikom da njihovi koledži koštaju 30.000$ i naviše, po godini.

Zato se kod njih i ne školuje svako, nego samo oni najvredniji, i najbogatiji.

Kod nas je još uvek preteran broj visokoškolovanih ljudi.

 

Naravno, sa tom cifrom, sami faksevi se trude da im predavanja budu što praktičnija, kvalitetnija i trude se da svoje studente odmah ubace u mrežu kompanija koje imaju potražnju za takvim kadrovima (kroz praksu i upoznavanje, pre svega).

comment_2367768

Zato se kod njih i ne školuje svako, nego samo oni najvredniji, i najbogatiji.

цврц

 

Kod nas je još uvek preteran broj visokoškolovanih ljudi

6.5%

 

што никако не значи да ниси у праву. непостојећој привреди је и то много.

да не причамо што имам утисак да је од тих 6.5% сваки трећи историчар шумарства.

comment_2367785

55% nikada svršenih, nikada radili do 30-te

 

како бих ти рекао, то ти је као да кажеш да је велики јебач онај који је 2 пута умочио и извукао пре ејакулирања. не важи док није свршено.

Edited by Генеральный

comment_2367804

Proćiće mu život na Yumetalu ima da počne da liči na mešavinu Faprila i Čkalje.

 

a ti ces da licis na meshavinu Okroba i Mije Aleksica sa primesama Grobodana i Starshooter-a..

 

Najveći problem je što svaki fax na početku izbaci mesta za 450 studenata i onda na kraju primi 1000 (tako bilo na mom godine kad sam upisivao) i onda se štanca radni kadar bez ikakvog proračuna i reda.

 

e to..

 

kod mene na geografiji (mom sad vec bivsem fakultetu) su na mom smeru primali oko 100 ljudi,da bi na kraju ispalo da su primili oko 230-240..

 

verovatno su u zadnjem momentu primili dojavu o neopisivoj potraznji za profesorima geografije :haha:

Edited by Fapril ethereal

comment_2367809

pa da i onda otplacujes godinama college credits,najbolji sistem zaduzivanja i ubacivanja u masinu.Kapitalizam par ekselans.

 

a ti ces verovatno kad zavrsis faks raditi u nekoj anarho-sindikalnoj komuni duboko u planinama,sa drugarima Ce Gevarama..uzgajacete lekovito bilje,krastavce i pasulj i necete placati proklete jebene poreze propasti vashe?

Edited by Fapril ethereal

comment_2367819

a ti ces verovatno kad zavrsis faks raditi u nekoj anarho-sindikalnoj komuni duboko u planinama,sa drugarima Ce Gevarama..uzgajacete lekovito bilje,krastavce i pasulj i necete placati proklete jebene poreze propasti vashe?

da.

 

Sto bi uplacivao PIO da idem u penziju sa 67 koliko dizu ove godine ili vec sledece a plan je vec 2015 da dignu na 69 godina.

comment_2367977

Je li cuo neko poblize o konobarisanju na brodovima? Popularno je u poslednje vreme; ugovor vazi pola godine, ljudski uslovi rada, dobra kinta...? Potrebno znanje engleskog i da se dobro podnosi put. Hocu da steknem neki bilo kakav pocetni kapital posle faksa pa zato.

 

Iskustva?

 

 

comment_2367989

ljudski uslovi rada

 

Nope. Tesko crkavanje, bilo dvoje za koje znam, rad non stop, nema sedenja, kratko spavanje; kinta solidna, nista vau ako se dobro secam... ne mogu da se setim tacno cifre.

 

To dvoje su tesko izdrzali, jedan se vratio u dosta losem psihickom stanju (taj je bio 9 meseci mislim), ali oporavio se relativno brzo. Ova druga se salila da bi joj bilo bolje da je dosla do brze love preko pornica.

Edited by Нормалан и Природан

comment_2367996

Uuuu, a ja cula da je jednoj brat napredovao u neki faktor koji radi sa nabavkom hrane, da ima slobodne dane... Kako god.

 

Problem sa starijima je sto nisu navikli na novu dinamiku promene posla, neprestano usavrsavanje, pracenje trendova, pa stalno kenjkaju kako nema i ne moze, a sa mladjima to sto stalno nailazimo na zatvorena vrata. Tu i tamo se nekome posreci, ali nije u tome fora...

 

Sad kao treba za oko godinu dana (recimo :) ) postanem profesor knjizevnosti koji ce da ceka da neko umre da bi dobio posao. Fuj. Ili da honorarno pisem tekstove za pevaljke (to je plan B za biznis).

 

Sve u svemu: radis kao konj i placen si kao konj. Imas samo za zob.

 

 

 

Hvala za info, Normalni :)

 

 

comment_2367998

np ;)

 

Sve u svemu: radis kao konj i placen si kao konj. Imas samo za zob.

Ovo uglavnom nije pravilo. Sto vise radis od nekog podrazumevanog proseka to ce se tvoj dodatni trud progresivno manje vrednovati. Kad ides na brod onda vazi pretpostavka da to znas i da pristajes da te izrabljuju najgrdje za relativno mali bonus. Tako da nemoj da ocekujes da se obogatis.

Mada moze biti sasvim ok kontam, sve to zavisi od slucaja do slucaja.

Edited by Нормалан и Природан

comment_2368000

Ti brodovi su postali hit kod nas iz nekog razloga. Nedavno sam putovao brodom od Italije do Španije, ne deluje mi previše ljudski, bar ne za osoblje, većina njih pojma nema engleski i skoro svi su sa nekih Filipina recimo, možda iz Malezije, tako su mi izgledali. Uglavnom, ne zaletati se, naravno, nisu svi putnički brodovi hoteli sa 5 zvezdica na vodi, kao što većina onih koji se zaleću misli. Ono, 'jupi, obiđem svet, sve vidim, provedem se, zgrnem lovu' kao da na brodu ništa ne treba da rade :mhihi:

Recently Browsing 0

  • No registered users viewing this page.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.