Jump to content

Recommended Posts

E sad si i ti krenuo djonom, a moj post nije bio takav. Ja sam se osvrnuo na budalastine da oni rade ilegalno kako je ovaj kolega gore insinuirao, posto znam 100% da nije tako. Ispalo je da preterano advokatisem za njih. Nemam ja sta njih da branim, svako ko je iole u toj prici zna sta oni predstavljaju na nasoj sceni a i sire, meni ni iz dzepa ni u dzep.

 

Pricali smo o potencijalu za razvoj i komercijalnoj potentnosti, na kraju krajeva sve je to biznis cim plasiras proizvod na trziste. Naravno da postoji mogucnost da neko smucka nesto dobro (sta vise, probao sam neka piva koja su potpuno amaterski nebrendirani produkt a koja su bolja od ovih sa craft etiketom). Slazem se da je malo nespretno ispalo da napadam start up pricu, sto nije bila poenta. Poenta je da su ti u tom slucaju malo vezane ruke jer ne radis svojim parama, pa i ne odlucujes 100% u kom smeru ces pricu razvijati, ne donosis samostalno biznis odluke i ne rizikujes previse jer novac nije tvoj. Samim tim i komercijalni potencijal je manji, ali kao sto rekoh, i rizik je manji.

 

Moze da se desi da neko napravi jedno dobro pivo, ili cak jedno dobro kuvanje, pa da zasere kasnije (nije redak slucaj kod nas). Kvalitet i prepoznatljivost ce ipak dobiti sa nekim kontinuitetom dobrih stvari, pa narocito ako izbaci nekoliko kvalitetnih piva.

 

A sto se tice toga ko je bolji od koga, tu je jedini argument culo ukusa (pa i mirisa).

 

hvala na odgovoru.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na odgovoru.

 

Nema na cemu, nadam se argumentovanoj i civilizovanoj diskusiji.

 

Reci mi da nemaju nikakve veze sa trgovinom oruzja? Ja sam to cuo, od coveka koji se bavi pivom.

 

Naravno da nemaju. "Covek koji se bavi pivom" je verovatno pustio malo masti na volju ili spada pod onu grupaciju o kojoj sam pricao (sujeta, ljubomora i sl.).

 

I odmah da se ogradim da nemam ama bas nikakav interes niti potrebu da branim Kabinet, niti me zanima tako nesto. Sticajem okolnosti upoznat sam sa craft scenom kod nas i odnosima koji tu vladaju i stvarno je zalosno kakve se tu price ispredaju medju "ljudima koji se bave pivom", poput ove koju si ovde plasirao, pri cemu ne mislim da si imao losu nameru. To me je prosto navelo da reagujem, a ti veruj kome hoces. A moja preporuka ti je da pijes ono sto ti najvise godi, it's as simple as that.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bavi pivom, nisam rekao proizvodnjom. Nema tu nikakve sujete.

 

E pa upoznat sam i ja sa craft scenom, i svaki dan i naucim, i saznam nesto novo.

 

I naravno da cu piti ono sto mi godi, ali pre toga bih voleo da znam cije ja pivo pijem, i tako da ako Knez drzi neki SNS smrad ne pada mi na pamet da kupim to pivo, IKADA.

 

Jbg, tvoja rec protiv njegove.

Edited by Captain Spaulding

Share this post


Link to post
Share on other sites

KazimKazim, pre će biti strah od nepoznatog. I ja sam isprva imao otklon što se tiče takvih vrsta piva, ali kada sam uzeo da probam, pogotovo domaće promenio sam mišljenje. A ti stručni izrazi, ko ih šljivi, možeš usput naučiti od ljudi koji se razumeju, bitno je uživanje u pivu, a ne tamo nekakvo kurtoazno znanje. :da:

 

Lemi, otvori svoj um i novčanik, uživaj u craft pivima. (H)oktopod ti nije dovoljno zajebana životinja? Informiši se. :bigblue:

 

Chicken, sjajno, nisam čuo za većinu pomenutih, ali ću ih potražiti po ovim naše bolje opremljenim pivnicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć na Beer Festu:

- Uzeto od pivare Princ "bitter" + gratis isto to malo. U praksi, dobijete jedno od 0,3 i jedno od 0,2 tako da... U suštini, jedno pivo podeljeno na dva. Ajde to, nego što je pivo izvetrelo i nije dovoljno hladno. Srknuli, prosuli, ajde dalje. Nikad više

- BIP nisam probala... otkad me je deda kao malu pojio na krilu :) Zaista ništa posebno (mada i ne pretenduju da budu nešto posebno). Pivo za ispred prodavnice. Hint: Reče dečko na točilici da bi večeras trebalo da imaju točeni kvas!

- Pizza kod ona dva lika što su doterala peć na drva - VR'! Valjda se radnjica zove "Ima za sve".

- Slučajno zaglavila ostatak večeri sa društvom na štandu Lava, opijanje za dž.

 

Ne sviđa mi se što mnogi nude piva od 0,4 l (nema 0,5). Škk?

 

Večeras nastavak ove skromne priče.

Edited by jelchica
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć na Beer Festu:

- Uzeto od pivare Princ "bitter" + gratis isto to malo. U praksi, dobijete jedno od 0,3 i jedno od 0,2 tako da... U suštini, jedno pivo podeljeno na dva. Ajde to, nego što je pivo izvetrelo i nije dovoljno hladno. Srknuli, prosuli, ajde dalje. Nikad više

- BIP nisam probala... otkad me je deda kao malu pojio na krilu :) Zaista ništa posebno (mada i ne pretenduju da budu nešto posebno). Pivo za ispred prodavnice. Hint: Reče dečko na točilici da bi večeras trebalo da imaju točeni kvas!

- Pizza kod ona dva lika što su doterala peć na drva - VR'! Valjda se radnjica zove "Ima za sve".

- Slučajno zaglavila ostatak večeri sa društvom na štandu Lava, opijanje za dž.

 

Ne sviđa mi se što mnogi nude piva od 0,4 l (nema 0,5). Škk?

 

Večeras nastavak ove skromne priče.

 

Ti izgleda da se takmicis koliko ces krs i besplatnih piva da popijes

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas probala

https://scontent.fbe...1a4&oe=59EE1840

klopa je jos bolja, pa ko prolazi kroz sabac neka overi, preporuka :)

Bila, odlično! Za divno čudo, odlično mleveno meso sa roštilja. Super zlatno pivo, srknula i tamno i nema mu zamerke

Jedino što im je muzika očaj @,@ (bukvalno) Severina, Marija Šerifović i Aca Lukas ne idu baš uz onaj fin enterijer na spratu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Man Kay koji je izbacio Crow je vrlo interesantno pivo, svojevrstan paradoks jer mi se čini da je klasičan nemac podloga (weiser pšenični) ali sa dosta voćne arome (mango) tako da je baš spoj nespojivog. Nije za popiti više od jednog, dva po večeri, ali vrlo interesantan eksperiment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...