Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Revenge - sexploitation revenge filmovi su davna prošlost, prvo što živimo u dobu kada je sve šokantno i politički nekorektno velika boljka, pravi je raritet da se iz Francuske kinematografije izrodi ovakav film.

 

Da stvar bude još bolja režiser ovog sexploitation filma je žena! Koncept je jednostavan bogati baja ima mladu ljubavnicu koju dovede na svoje Safari lovačko putovanje i par dana pred lov mu upadaju dva ortaka, i sve što može da se prošeta vašim prljavim umom se i desi.

 

Pohvalio bih prvo stil režije još od Michael Bayovog reklama izgleda ova režiserka to odlično inkorporira u početnim scenama. Ali ono što me je najviše kupilo kod filma što je izvrnuo stereotipe žanra.

 

Nije za svakoga, ima par jakih i teških scena, ali ako imate određeni ukus i otklon prema oh ne ovo nikako nije moglo da se desi momentima, dobra zabava je zagarantovana.

 

OST je takođe prepun adrenalina i pleni sa svojim sintisajzer linijama koji klepa Rob koji je radio muziku za rimejk Maniaca sa Elajdža Vudom.

 

 

Flower - ovo nije film. ovde ne postoje likovi. muškarci pokušavaju da slušaju ženske savete i naprave film sa glavnim ženskim likom koji je u esenciji manic pixie dream girl koja voli da puši kurac i raskrinkava razne gadne tipove u svome malome gradiću, uskoro dobija i pobratima koji je pod antidepresivima iz događaja iz prošlosti i tu pokušava da napravi par uleta misterije, komedije i avanture i "ozbiljne" drame. Kada shvatite da ovo producira ekipa koja je radila na Superbadu, džaba sve, loše, neinspirativno, dosadno i nesimpatično.

Klasičan američki isprdak koji trebate preskočiti.

 

 

Brick - Rian Johnson je uništio po mnogima Star Wars The Last Jedi, a meni je bilo baš milo da mu pogledam prvi rad koji je jako hvaljen od publike i kritičara.

 

Moram priznati da tinejdžersku dramu lepo upakovao u moderni noir svet. Dobar tempo i dosta tada dobrih i mladih glumaca koji će kasnije da izbujaju u bitne face.

 

I pride je imao interesantne cake u režiji u montaži, tipa iako udarac jeste lažan ali uz montažu i zvuk dobija na težini i deluje realistično. Mašala!

 

Što se mene tiče bolje neka se vrati na manje filmove jer mu ovo zasigurno bolje leži nego li izanđala franšiza o sili, džedajima i sličnim nepostojećim bakračima.

 

Blockers - Krštenu komediju u Holivudu je postalo sve teže naći, pogotovo kada su tinejdžeri u pitanju. Iako se ova bavi tinejdžerima, kraj škole matura i gubljenje nevinosti i slični fazoni, najveća komedija dolazi od strane nesposobnih roditelja koji su gori od svoje dece. John Cena dominira čitavim filmom i stvarno od kečera do glumca trebaju ovoga čoveka što više da guraju na veliko platno, bog otac koliko sam se smejao na scenu sa napijanjem. default_biggrin.png

Pored toga što ima smešnih scena, ima i neki dobrodušan duh i lekciju da se nauči iz svega i ne osuđuje klince u njihovim eskapadam eto zbog toga mi se baš dojmio.

 

 

Rampage - rađen po staroj video igri iz 90 gde birate monstrume i uništavate zgrade i jedete ljude. Ima I Dwayne the rock Johnson-a. Zabavan prvih pola sata jer si u neverici koliko sranja je neko napisao za prvih pola sata a onda kada krene akcija koja treba da ti drži pažnju, zaspeš dok kažeš ono što Meri Popins kaže. Preskočite i nemojte se mučiti.

 

Uskoro stiže još.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sicario 2 vrlo dosadan. Dok mi prvi deo nije bio prebac, ipak mi je kvalitetno držao pažnju i pričom i atmosferom. Ovaj niti jedno niti drugo, plus udavljen sa nekim klišeiziranim holivudskim elementima. Udara Amerima dosta na startu filma na patriotsku žicu pa jedino zato kontam da ima pretežno dobre ocene.

 

Hotel Transylvania 3 vrlo zabavan. Prvi deo iznenađujuć dobar, drugi deo onako, a ovaj povratak na staze kvaliteta. Super-brzi fizički humor, puno detalja u pozadini, i dokaz da i uz klišeiziranu priču može da se napravi dobar i zabavan produkt. Onaj muzički stand-off na kraju mislim da će da mi postane najveći gulty pleasure filma ikada snimljen/animiran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

revenge

 

sad vidim da je film režirala žena. to objašnjava zašto u filmu ima toliko scena muskog dupeta a sevne i djoka par puta. od ženske golotinje skoro da nema nista. :)

 

inace taj film je kao ekranizovan strip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nastavljamo dalje:

 

Isle Of Dogs, najnoviji film Wes Andersona ponovo rađen u stop animaciji.

 

Lokacija je Japan i zbog bolesti koje izazivaju psi svi su proterani na ostrvo đubreta gde jedva preživljavaju.

Zaista je predivno gledati stop animaciju pogotovo kada je Wes Anderson već napravio Fantastical Mr. Fox koji mi je bio baš feel good film.

Ovog puta detalja i dobre muzike ne manjka, ima čak i pouku o rasizmu samo mi je malo teže da to primenim jer su psi uzeti kao primer.

Dobra glasovna gluma, ali naspram pređašnjih mu filmova ima tu sumornu atmosferu.

Ne znam da li bih preporučio klincima da gledaju, možda malo kada ostare.

Ali za Wes Anderson film, gledljiv i maštovit.

 

 

Ready Player One - Drago mi je što novog Spielberga nisam gledao u bioskopu, dok sam gledao film samo sam gledao na sat i čekao da se ovih 3 sata završi što pre.

Ukratko budućnost sve je u kurcu a ljudi igraju video igre jer postoji nagrada. Caka je ovde što ne postoje likovi i nemaju trunku harizme i jako je nemaštovito prikazan stvaran i svet video igara, sve što smo nekada davno izmaštali dok tehnologija nije uznapredovala kao da nam ne dozvoljava da se još više razmašemo sa idejama još u daljoj budućnosti.

Ima tona referenci na video igre, stripove i serije ali to ne služi da poboljša priču čisto da vam budži ego kakve sve to znate i prepoznajete.

Šteta što je Spielberg ovo radio kada se uzme u obzir da je on oduvek imao šljifa sa ovakvim avanturističkim filmovima, ali očigledno je da i sam materijal koji je baziran na knijizi koju nisam čitao nije mogao bolje da se prenese na veliko platno. Izbeći ako je moguće.

 

Hereditary - gledao ga u bioskopu. odličan je. nije najstrašniji film kao što ga pumpaju, ali da je jebeno jeziv to je neosporivo. ako bih sada ušao u zaplet sve bih vam pokvario, a to ne želim, ovo treba da se gleda i da se prati jer ima toliko suptilnih detalja da ispriča priču jedne porodice koja se nalazi pred ambisom. I ima dosta neočekivanih momenata što je pohvalno za horore pošto su ih danas sveli na jump scare-ove a to ne volim. Definitivno jedan od najboljih filmova godine i bioskopskih iskustava 2018. Kada izađe na blu rayu kupuje se.

 

North By Northwest - Rekao sam sebi da ću na svakih par meseci pogledati po neki Hičkokov film i ovaj mi je zapao jer gotivim Grant-a, koji je ovde solidan, klasičan triler sa zamenom identiteta i dobrom dozom paranoje. Grant malo smešno trči i beži ali ako je to jedina zamerka na film, sve ostalo je na mestu,

 

Sunset Boulevard - Dejvid Linčov omiljeni film. I mogu ga razumeti zašto, verovatno među prvim pričama na filmu koji dobro prikazuje uspon i pad Holivuda koja će kasnije da postane omiljena tema svakog režisera i scenariste koji je pokušao da ga dekonstruiše u skorijim filmovima. I ujedno veliki uticaj na Mulholland Drive i ime jednog od likova iz Twin Peaks serijala i filma. Sa ovim ne možete da pogrešite.

 

Ordinary Decent Criminal - sada nešto za opuštanje mozga Kevin Spacey igra jako zajebanog lopova koji izvodi nenormalne pljačke i niko ne može da ga uhvati dok se policija iznervira i uozbilji i odluči da mu zavrne slavinu. Malo je čudno odrađen tonalitet, kreće komično pa se uozbilji i postane drama pa uleti malo akcije da bi se opet vratilo komediji.

Najbolja replika u filmu je od jednog pandura koji u određenoj sceni ispuca čitav šaržer u dva krimosa koji drže sliku Karavađa i kaže Fuck Art!

 

Cookie's Fortune - Altman je car, ima toliko dobrih filmova u kojima napakuje preko desetine likova i stavi ih u najobičnije životne situacije i onda pusti film da teče. Ovaj nije dobar kao Short Cuts ili kao savršeni dragulj Gosford Park, ali ima dušu. Iako je postavljen na Jug, likovi su dopadljivi. Ako imate vremena da se posvetite pogledajte ga.

 

War Of The Roses - Danny De Vito režira i glumi sporednu ulogu kao narator u ovoj mračnoj komediji gde se dvoje ljudi nađu i započnu brak, a to su Michael Douglas i Kathlyn Turner. Sve počne sjajno bajno ali kako godine prolaze taj brak i veza slabe i sve odlazi u mračnu teritoriju, ko voli crnohumorne komedije ovde će se naći na dobrom terenu. Douglas je specifično dobar u ulozi jer kreće kao običan tip a ne broker prevarant koji drži moć u malom prstu kao što mu je većina uloga, a Turnerova takođe dominira i dokazuje da žene itekako mogu da budu smešne u ovakvim ulogama. Ovakav tip filma se danas ne bi snimao a i verovatno ne bi mogao da se izreklamira kod današnje publike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ko bude imao nekad dva sata bez mozga, The Predator sasvim fin film da se uz to provede vreme. Otišao sam iskreno samo zato što je Shane Black režirao/ko-scenirao, i sa te strane nisam zažalio, dosta dobrih fora i one-linera generalno. Sve ostalo, kuku majko :haha: Što više u stvari razmišljam, kontam koliko mi dijalozi i blesavi likovi izvlače film. Dosta tupavih akcionih scena, likova koji postaju heroji bez ikakvog razloga, neobjašnjivih "pravila"... kraj najgori momenat jer sad izgleda i od ovoga hoće neku franšizu opet da prave. Samo da ne probaju da prave neki The Alien i za sad nek ostane ovako na nivou solidnog vica...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš naprotiv, velika anti preporuka.

 

Verovatno zato što sam polagao nade u Shane Black-a da će da izjebe producente i napravi 80s action fest, ali stari je podbacio debelo. Ujedno otkako je počeo da se bavi režijom uradio je hat trick u filmskom svetu.

 

Mnogo sam se zeznuo. :cry:

 

The Predator, pati od mnogih boljki, previše karaktera i pod pričica koje se isprepleći i koje na kraju ispadaju teški fileri i ne vode nikuda. Akcija je loša, ima previše rezova i trese se kamera često, tako da većinu vremena ne možete videti šta se dešava. Vratite se lepo na prvog Predatora i pogledajte opet od početka i gledaćete ga kao kakvo umetničko delo. (što i jeste)

 

Da se ne lažemo film dobro zna šta je, B akcijaš i svestan je toga, to se da videti sa svim poštapalicama koje se ispaljuje među likovima i naravno referencama na prva dva Predatora (iskusno iskluliraše AVP i Predators filmove, pozdravljam taj deo!) ali se stvarno ne mogu oteti utisku da je od ovoga mogao ispasti solidan film, a iz praćenja produkcije filma vidim da su producenti tražili dosnimavanja i dodatna montiranja (obratite pažnju na tranzicije smena i ubacivanje totalno nebitnih momenata, ja sam u par trenutaka bio šta se više dešava u ovom filmu?) i nekako mi je šteta što smo dobili jednu dosadnjikavu i naduvanu telesinu koja se mogla podeliti sa ovoliko zapleta na dva filma i to sve iz želje da se uzme lovica i odmah napravi nastavak, a verujte mi da ideja za nastavak ne bi bila loša da ovo nisu otaljavali.

 

Hajde da kažem i neke pozitivne stvari, Black & Dekker (see what I did there) su koliko toliko izvukli stvar sa humorom, ponekada su fore itekako na mestu i jako dobro funkcionišu, ali isto tako izleti dobra fora i onda zbog jako čudnog tajminga ne bude smešna. Što se izbora ekipe tiče svi su tu na mestu. Žao mi Thomasa Jane, zaslužio je mnogo bolje, a nekako je nestao sa velikoga platna poslednjih godina. Onaj meksikanac je bio baš mega simpatičan, a ni ostatak ekipe nije loš.

 

Holbrook je u redu kao glavni tip, ali mislim da su ovde hteli da zavrnu žanr i od njega naprave običnog tipa, ali bih voleo da je imao upadica i da se više istakao. Čekam da mu uleti kakva uloga gde će se pogurati dalje.

 

Olivia Moon je ok, super mi je odnos njih i nje, nešto su joj kao dali da radi fizički više stvari, ali mi se činilo kao da ne znaju šta bih još mogli sa njom pa mi je delovalo kao da zauzima prostor.

 

Sa još jedne strane skidam kapu za podzaplet koji se otkrije kasnije koji je tu da najavi nastavak, kojeg neće biti pošto puca film na box ofisu. Samo da su malo više utegnuli tu priču, i da su pažnju posvetili više Predatoru, nije toliko teško uzeti ideje iz prvenaca i maloh ih nadograditi, ali ovde su baš fulali.

 

Pohvalio bih i taj momenta gde film koketira sa R rejtingom i ima par solidnih scena, ali to nije dovoljno.

 

U suštini ovo je osrednji film, za nijansu je dopadljiviji od Predatorsa (da li se iko uošte seća ovog filma?) ali jednostavno nema šta da ponudi. Jebiga Shane, zurlaš kožne frule ovoga puta, ali čekamo sledeći film...

Share this post


Link to post
Share on other sites

the predator je bezveze.. jedino sto mi se bas dopalo je glavni zenski lik (kao vaskez iz aliensa, samo civil).

 

film je pravljen po receptu "e ljudi, jel vidite kako je popularan fast and furious fazon? aj da pomesamo to sa predatorom i da dodamo vajb terminatora."

 

a onda:

 

studio: "znate sta! ljudi vole macke na internetu, ubacite macke!"

rezija: (koji im je kurac) "ok, malo teze za macke, ali mozda mozemo da iskombinujemo nesto sa kid-friendly rotfajlerima, kao beetoven samo u predator fazonu"

studio: "pa dobro... al da budu slatki i umiljati jer to publika voli!"

 

onda uleti producent i kaze "avengersi kidaju u zaradi, dajte mi nesto u tom fazonu".

 

scenarista smislja "iron man" ideju i producenti odlucuju da se to ubaci u poslednji minut filma.

 

potpuni buckuris komercijalnih ideja slabo povezanih pricom.

 

---

 

recimo, AVP (u piramidi na Antarktiku) je do jaja film u odnosu na ovo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - Iako mi se ovo tehnički manje svidelo nego Lady Bird, ne mogu da ne preporučim. Verovatno ultimativna Frances McDormand uloga, napisana za nju, tu sirovu seljanku ne bih mogao da vidim nijednu drugu da izvuče kao ona što izvlači. Sam Rockwell isto rapič uloga, i čak i zahtevnija od Francesine, pošto ima najkomplikovaniji put kroz film. Još iskreno nisam skroz naskroz da li mi je uverljivo da mu se lik toliko izmenja, kao i neki drugi izbori u filmu, ali mi se to i sviđa iskreno. Nije crno-veli film ni blizu. I da, pošto sam čuo par ljudi kako kukaju na kraj filma, meni je super. Dosta filma mi se odigralo kanda neočekivano, pa je i sam kraj takav, potpuno u skladu sa ostatkom filma. 9/10

 

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

http://www.imdb.com/...4/?ref_=nv_sr_1

 

Одличан.

 

Mene smorio. Ok je, ali previse nahajpovan

 

Ne kontriraj. Ja ga pogledao bez da sam išta čuo o njemu i bio mi je stvarno odličan.

 

I meni su bilbordi odlični, glavna likuša je sjajna i atmosfera je prava ona američka seljačka, da smori teško :D

 

super su tri bilborda.

 

Kako ste me zajebali. Veće sranje nisam skoro gledao. Žali bože 2 sata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...