Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Setih se scene od pre desetak godina kad je keva pokušala da nam podvali šnicle od soje kao pohovano meso. Burazer i ja nikad nismo bili tako sinhronizovani - pljuvanje zalogaja, šokiran pogled i uzvik "Šta je bre ovo?" :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retoričko pitanje glasi:

 

Koji su sastojci paštete? Znamo da ide sve ono što ne treba ide,a koji su to tačno sastojci?

Jetrena je od jetre, čajna je od čaja, đačka je od osnovaca.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eto u kom god da sam bila kaficju u Beogradu, Novom Sadu, Banjaluci, Zemunu (!), svuda su mi davali beli i zuti secer :haha:

rogozube?

haha xD

 

 

Nema filozofiranja , svako ko tvrdi da je vegetarijanstvo zdravo je umobolan .

to nije filozofiranje, to su chinjenice. najzdravija ishrana je vegetarijanska ishrana. veganstvo je bolest, mozhda si na to mislio.

Edited by рогозуб
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, napravio sam jedan vrlo prost recept za vrlo ukusno jelo.. Olešio sam se za ručak

 

Treba vam :

 

- kesa integralne testenine od pšenice

- tofu namaz sa mirođijom

- paradajz

 

Skuva se testenina i samo se u tanjir iscedi tofu i nasecka svež paradajz.

 

rawbF.jpg

 

Inače, ovaj tofu je verovatno jedini koji je baš ukusan (vidi se ćoškić od tube na slici) :)

Edited by Господин Граул

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj u tubi je bio 115 dinara, ima 150 grama .. Video sam neke komade od 400 - 500 dinara, možda su imali oko 300-400 grama, što mu dođe otprilike kolko i malo skuplji kačkavalj. Imaš ga u prodavnicama zdrave hrane.

Edited by Господин Граул

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se kod nas sprovodi Codex Alimentarius? sada sam citala da ce neko nase ekolosko drustvo odrzati protest zbog to ga sto ce u EU uskoro biti uvedena zabrana prodaje nesertifikovanih vitamina , bilja, minerala i slicno kao i da ce alternativno lecenje biti zabranjeno i sl, sto je meni nekako i logicno, da ne bude kao sa onim babama sto lece vodom :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se kod nas sprovodi Codex Alimentarius? sada sam citala da ce neko nase ekolosko drustvo odrzati protest zbog to ga sto ce u EU uskoro biti uvedena zabrana prodaje nesertifikovanih vitamina , bilja, minerala i slicno kao i da ce alternativno lecenje biti zabranjeno i sl, sto je meni nekako i logicno, da ne bude kao sa onim babama sto lece vodom :uhoh:

 

Nadam se da ce i farmaceutske kuce onda povuci 'lazne' lekove, vitamine... aha

A inace dosadili su mi sa kreme za ovo, tabletice za ono, mrsavljenje ovako....ma jeste...

 

Jesti u umerenim kolicinama, izbegavati secere ( preradjevine ), piti dosta vode + fizicka aktivnost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasi protestuju jer ce u EU biti nesto uvedeno? :D Nekako deluje pointless.

A to da samo lekari mogu da te lece alternativno je odavno uvedeno. Malcice je oksimoron al ajde.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...