Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

I po ko zna koji put preživljavam istu traumu.

– Brate, izašla nova Metalika! Kakav zvuk, svirka, stara škola, bla-bla-bla...

– Jeste li vi slušali išta od metala posle Crnog albuma? (retorički)

– Ma sve je to kurac! Nema tu svirke, energije. Samo urlaju, krešte, siluju instrumente. Sve sami sektaši, satanisti, truju omladinu.

Nažalost, ove reči stižu od tzv. stare garde metalaca.

Ni moja pokojna baba nije imala ovoliko predrasuda. Sad stvarno odustajem od njih, dosta je bilo.

Sad but true.

Album tek dolazi na red za slušanje, ali sudeći po singlovima, ni blizu statusa ikona metala. Usiljeno, u najmanju ruku.

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

bukvalno otelovljenje one teze da najviše para zarađuje pesma koja na američkom radiju najviše izbrunda decibela

imam osećaj da je bukvalno bila namera napraviti najbučniju buku

ja sam ih voleo zbog čistoće, i zvuka i glasa. I mnogo pametnijih tekstova. Ovo nije ni jedno ni drugo ni treće. Meni takve stvari ne leže.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Šta znam, ima zanimljivih mesta na novom albumu. Nakon ona tri bleda singla koje su izbacili pre albuma očekivao sam najcrnje, međutim, mogu da kažem da sam pozitivno iznenađen ostatkom materijala. Recimo, poslednje tri stvari su sasvim ok, čak i više od toga. Svakako ću ga staviti u redovnu rotaciju narednih nedelja pa ćemo videti šta će se desiti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušao album jednom u cjelosti, juče, odnosno sada već prek(L)juče. Ok, ima potencijala, nije me smorio. Doduše, bio sam na onoj bioskopskoj projekciji, gdje su zapravo išli video klipovi i animacije, uz jako ozvučenje, pa je možda i to razlog što mi je bilo zanimljivo i što mi se održala pažnja. :D Od ovih stvari koje su izašle kao singlovi, Lux Aeterna zvuči neuporedivo bolje sa napanjenim ozvučenjem, a takođe i 72 Seasons ulazi u uši. Od stvari koje ranije nisu izašle, odlično mi je legla You Must Burn i ona što ide prije nje, Sleepwalk My Life Away. Sasvim ok stvari, srednjeg tempa. Uglavnom, rekao bih da ima dosta momenata koji stilski i atmosferom vuku na neke stvari sa prošlog albuma, a čak i na Load / Reload period. Neću još žuriti sa skidanjem mp3 ripa, ali svakako ću još slušati ovaj album. Ne isključujem to da će mi se formirati utisak da je album predugačak i da bi bio bolji da je skraćen za par stvari. Ipak 70 i kusur minuta nove muzike za mene je danas previše, uz svu dobru volju.  

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

16 hours ago, kuruz said:

ma dobro kakav Leprous, šesta liga bend

Slušati samo Inamoratu, non stop, i onda album ne može da dosadi..!

Šta su ti opojni zvuci kantri progresive...

Jeste da je Lars postao nesposoban za pošteni studijski rad, ali opet... naša Metallica je to, u svetu zabave teškog metala i rokenrola općenito, neprikosnovena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusao sam par puta prvu polovinu albuma i jednom drugu i otvara se polako, doduše sporo xd Doguraće ovaj album do neke trojčice, što je za njihovo godište i kilometražu sasvim ok. Još kad krenu koncerti, pošto će svirati dan za danom, a različite pesme, moraće da rotiraju nove pesme, pa će i to pomoći da se album svari. Realno je predug, kao i svi njihovi albumi od Justica na ovamo. Pesme jesu slične, nema ni neke atmosfere, ali jbg, nije baš ni neki epohalni fejl. Smeta mi i što i po treći put snimaju jedan isti album, tako da se slažem da je njihova progresija stala sa St. Angerom. Kada stigne vinil biće lakše, pošto će biti tri pesme po strani, a trajanje strane taman kao neki old school album, pa ćemo videti kako će tada voziti, Hardwired je bio odličan po tom pitanju. Da su ubacili još makar jednu bržu pesmu, a najbolje još dve brže a kraće utisak bi bio kud i kamo bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrtim album već nedelju dana i fino se sleže. Izgleda da su momci pronašli dobru formulu sa poslednjih par albuma i dovoljno su bistri da je se pridržavaju. Naslovna numera me u startu zalepi za stolicu i uspostavlja dobru atmosferu, If darkness had a son je hit, a stvari poput Crown of barbed wire i You must burn su suptilne ali pune moćnih rifova i melodija.

Rangiram album malčice iza Hardwired, jer koliko god da su highlightovi dobri, ovaj album nema Halo on fire i Spit out the bone. Ali mi se i dalje više sviđa nego St. Anger, Load i Reload. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...