Jump to content

Vektor


Morphy

Recommended Posts

I ja se slažem sa Vudunom, a ima i u ovome istine...

 

erw.jpg

 

 

A i ovo za dužinu albuma što Grobodan spominje meni totalno irelevantno, mslm Slejer za 30 min. objasnio odavno suštinu dobrog treš albuma.

 

Momci fino sviraju, nema šta.

(Inače Earache odavno pokušava da ubode nešto veliko, gurali su Evile, pa niiiiš... videćemo šta će sa ovima biti, al u ostalom ko ih jebe kad nisu negovali ONAKVE bendove, već ih na kraju tretirali ko govna...)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

slayer je rekao sve sto ima za 30 minuta zato sto imaju dva riffa u arsenalu

 

svakako ne znam zasto bi neko uporedio bend koji je imao cilj da jedno te isto svira 20 godina i bend koji ocigledno zeli nesto novo da uradi na svakom albumu i da odvede thrash na nova mesta umesto da svira konzervativni thrash za meksikance cele karijere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma još kad se udjentuju biće dojaja...

 

Pljuvati bend koji je pravio "pesme" i bio unikatan i umanjivati njihov značaj, nasuprot bendu koji slaže rif za rifom (bez velikog smisla), a pritom su uticaji više nego očigledni (coroner, nocturnus, death, pestilence... i da SLAYER), meni jednostavno ne pije vodu, ali dobro videćemo koliko dugo će oni uspeti da održe pažnju na sceni!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno.

 

Ne znam, ja ih ni sa prva dva nisam svario, a ni sad se ništa nije promijenilo.

 

Na papiru je to sve OK, ali jednostavno ne uspijevaju da mi probude apsolutno nijednu emociju. Kao da slušam (ne znam kako drugačije da se izrazim) informaciju o muzici, a ne muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj fazon

 

ima strašnih pesama, tehnički je savršeno i ispred vremena, ali albumi nisu zanimljivi u celini

pusitm, krene nešto dobro i onda odlutam, pa se posle deset minuta setim da i dalje slušam Vektor

ne znam, možda bi bilo bolje da pesme nisu tako dugačke i da ih ima manje

 

trying too hard, što reče Kazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba su genijalna na svoj nacin.

 

Jbt koji kripl fajt, Vektor vs RiB, pritom Slejer se menjao dosta, prvih pet albuma apsolutno svaki prica za sebe, sad sto je poslednji kao da su uzeli svaki klise koji inbred likovi koji imaju tetoviran sweet leaf i nose maskirne pantalone i RIP Dimebag majice imaju o njima i sklepali album je drugo.

Vektor moze da se pored sa Voivod, Coroner, Mekong Delta, Realm... tom nekom skolom thrasha.

 

I po meni ovaj album je trebao pravcu kao hleba, da ga sutne i navede da malo razmislja i bude kreativan.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, možda bi bilo bolje da pesme nisu tako dugačke i da ih ima manje

 

Hrabra izjava od čoveka koji se kune u St. Anger :D

 

trying too hard, što reče Kazim

 

Ovo meni samo plus može da bude, u smislu da stvarno zvuči album kao da su ga pisali 3-4 godine. Bem li ga, neko čuje samo naklepane riffove i prelaze, a meni fenomenalno kako grade tenziju u pesmama ("Psychotropia", "Collapse") i kako mogu i agresivne rifffestove da izvode ("Pteropticon" najbolja Destruction pesma u zadnjih 10ak godina), a prijaju mi i ti manifold prelazi na obe Void pesme.

Edited by Angelystor
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je taj backlash koji se cekao :D

 

svakako je glupo uprediti bend sa bilo kakvim basic thrashom kao sto je slayer.

 

kapiram da svi koji su u fazonu da im je vektor bezveze sigurno ne vole ni voivod, watchtower, realm, mekong delta, anacrusis, aspid, itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да ми је само знати на шта ви свршавате??? Преслушао сам албум и могу рећи да је просек просека. Има интересантних момената али су га толико одужили и закомпликовали да није ни интересантно. Овај бенд ми није ни раније био претерано интересантан па ни овај албум није нешто много поправио моју слику о њима. Свака им част на труду и таленту али не верујем да ћу овај албум окренути више од 2-3 пута. А и никад ми та америчка школа треша није била претерано креативна и примамљива као европска.

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

anacrusis

 

Meni je Anacrusis jedan od najdražih bendova u muzici uopšte, a Vektor mi je i dalje sterilan i potpuno anti-spontan.

Svaka čast na svirci, na rifovima, na svemu, sve to stoji - ali je sve to plastično i sterilno.

 

Kao kad imaš pred sobom npr. vrhunski biftek i hi-res profesionalnu fotografiju vrhunskog bifteka.

 

Taj biftek koji je na fotografiji izgleda i bolje nego onaj koji je pred tobom, ali i dalje ima ukus foto papira.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да ми је само знати на шта ви свршавате??? Преслушао сам албум и могу рећи да је просек просека. Има интересантних момената али су га толико одужили и закомпликовали да није ни интересантно. Овај бенд ми није ни раније био претерано интересантан па ни овај албум није нешто много поправио моју слику о њима. Свака им част на труду и таленту али не верујем да ћу овај албум окренути више од 2-3 пута. А и никад ми та америчка школа треша није била претерано креативна и примамљива као европска.

 

na koji tačno bend američke škole ti ovo najviše liči? ako mene pitaš, ovo je najviše coroner + voivod na spidu, kokainu, ekserima i steroidima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја би пре реко хавок на стероидима. Војвод је сувише уврнут и другачији од овога. Ипак је Европа кева за трешерицу. :bigblue:

Edited by Сале
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj tako Sale, mslm ima zaista odličnih evropskih treš bendova, ali zna se koja zemlja je kolevka treša, od onih najpoznatijih bendova(da ne nabrajam sad, zna se...) do kultnih tipa Dark Angel, Sadus, Heathen, Demolition Hammer, Solstice, Evil Death, Devastation...

 

Bay Area :rockdevil: :rockdevil: :blek::rockdevil:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao da slušam (ne znam kako drugačije da se izrazim) informaciju o muzici, a ne muziku.

 

Kao kad imaš pred sobom npr. vrhunski biftek i hi-res profesionalnu fotografiju vrhunskog bifteka. Taj biftek koji je na fotografiji izgleda i bolje nego onaj koji je pred tobom, ali i dalje ima ukus foto papira.

 

Doktorirao na metaforama.

Edited by Towards The Inevitable
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...